سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / بیستمین المپیاد علمی دانشجویی آغاز شد

بیستمین المپیاد علمی دانشجویی آغاز شد

بیستمین المپیاد علمی دانشجویی آغاز شد

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : مهر – ۷۹۹ فرد یا شخص در آزمون مرحله نهایی بیستمین المپیاد علمی دانشجویی کشور شرکت دارند که از آن تعداد، ۲۴۸ فرد یا شخص از طریق المپیاد متمرکز که همزمان با آزمون کارشناسی ارشد برگزار شده، انتخاب شده اند و همچنین تعداد ۵۳۱ فرد یا شخص از قطب های ۸ گانه دانشگاهی در ۱۷ کد رشته امتحانی انتخاب شدند.

دانشجویان ممتاز از ۶۳ دانشگاه دولتی، ۳ واحد دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین ۵ واحد دانشگاه پیام نور در آن مرحله شرکت دارند. آزمون از ساعت ۸ صبح پنجشنبه ۱۵ مرداد آغاز شده می باشد و همچنین ساعت ۱۴ روز جمعه ۱۶ مرداد پایان می پذیرد.

المپیاد بین المللی در سه رشته شیمی، ریاضی و همچنین آمار برگزار می می شود و همچنین منتخبان ایرانی با دانشجویان خارجی در روزهای ۲۴ تا ۲۹ مرداد مطابق با ۱۵ تا ۲۰ آگوست در شهرستان همدان به رقابت می پردازند. آزمون آن المپیاد به زبان انگلیسی خواهد بود و همچنین به تا حال کشورهای روسیه، گرجستان، تاتارستان، هند، عراق، صربستان، ترکمنستان، عمان، سریلانکا و همچنین الجزایر اعلام آمادگی کرده اند.

شرکت کنندگان در ۱۷ کد رشته شامل رشته های زبان و همچنین ادبیات فارسی، الهیات و همچنین معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی (زراعت و همچنین اصلاح نباتات) و همچنین طراحی صنعتی به مرحله نهایی آن المپیاد راه یافته اند.

در المپیاد کشوری شیمی، ریاضی و همچنین آمار ۱۰۹ فرد یا شخص انتخاب شده اند که ۳۹ فرد یا شخص آن هم ها در رشته شیمی، ۳۵ فرد یا شخص در رشته ریاضی و همچنین ۳۵ فرد یا شخص در رشته آمار خواهند بود. پنج فرد یا شخص از آن تعداد بعد از رقابت های مرحله نهایی در هر یک از آن سه رشته انتخاب می شوند تا در المپیاد بین المللی با حضور دانشجویان خارجی که از ۲۴ تا ۲۹ مرداد ۹۴ ( ۱۵ تا ۲۰ اوت ۲۰۱۵) در شهرستان همدان برگزار می می شود، به رقابت بپردازند.

نتایج نهایی آن المپیاد اواسط شهریور ماه و همچنین از طریق وبسایت و مرکز خبرهای جدید مرکز المپیاد نهاد سنجش آموزش کشور اعلام می می شود.

 

http://pnuna.com/1394/05/%D8%A8%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%AF.html
برترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : بیستمین المپیاد علمی دانشجویی آغاز شد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها …

سوپروب close
خرید بک لینک