خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / تاسیس سه دانشکده جدید در دانشگاه علوم پزشکی همدان

تاسیس سه دانشکده جدید در دانشگاه علوم پزشکی همدان

تاسیس سه دانشکده جدید در دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان

دست یار آموزشی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان از تاسیس سه دانشکده طب سنتی، فن‌آوری‌های نوین علم پزشکی جدید و همچنین پیرادندانپزشکی در آن دانشگاه در بعدی‌ای نزدیک خبر داد.

دکتر “فرهاد فراهانی” در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، اظهار کرد: شهرستان همدان به علت وجود دانشمند پهناور و بزرگ ابوعلی‌سینا و همچنین سابقه مزرعه برزگ گیاهان دارویی در دانشگاه بوعلی به عنوان قطب طب سنتی غرب کشور شناخته شده می باشد.

او همچنین ادامه داد: در دانشکده فن‌آوری‌های نوین علم پزشکی جدید راه‌اندازی رشته‌های پیشرفته بیوتکنولوژی علم پزشکی جدید، بیولوژی تولیدمثل، فیزیولوژی اعصاب مطرح بوده و همچنین قرار بر آن می باشد که همچنین و علاوه بر تولیدات علمی، به محصولات اصولی و کاربردی نیز پرداخته می شود.

دکتر فراهانی به دانشکده پیرادندانپزشکی اشاره و همچنین اظهار کرد: با توجه به آنکه بین دندان‌پزشکان و همچنین بیماران رده درمانی وجود ندارد در آن دانشکده پنج رشته منشی‌گری و همچنین مدارک دندانپزشکی، بهداشت دهان، پروتز دندانپزشکی، رادیولوژی دندانپزشکی و همچنین تجهیزات دندانپزشکی در مقطع کاردانی راه‌اندازی خواهد شد.

او همچنین افزود: در حال حاضر در دانشکده دندانپزشکی همدان، ۱۰ رشته تخصصی وجود دارد که آن دانشکده در کشور رتبه ششم را دارد و همچنین درخواست کردیم که پنج رشته کاردانی دیگر نیز اضافه می شود.

سبقت دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان از دانشگاه‌های غرب کشور

دست یار آموزشی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان با تاکید بر آنکه دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان از دانشگاه‌های غرب کشور سبقت گرفته، گفت: دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان در بین دانشگاه‌های استان‌های مجاور کردستان، کرمانشاه، لرستان، قزوین، اراک، ایلام و همچنین زنجان از نظر شاخص‌های متنوع و گوناگون و مختلف به عنوان قطب علمی غرب کشور شناخته می‌می شود.

او همچنین با گفتن آنکه در حال حاضر تعداد هیأت علمی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان ۴۱۷ فرد یا شخص می باشد، تصریح کرد: ۷۰نفر از اعضاء هیدت علمی دانشگاه در مرتبه دانشیاری و همچنین ۳۳ فرد یا شخص در مرتبه استاد تمام قرار دارند.

او همچنین با اشاره به آنکه آن دانشگاه در مجموع شامل هشت دانشکده و همچنین سه دانشکده اقماری در ملایر، نهاوند و همچنین اسدآباد می باشد، عنوان کرد: در حال حاضر هشت دانشجوی خارجی و همچنین شهریه‌پرداز از عراق، بحرین و همچنین یمن در دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان تحصیل می‌کنند و همچنین طی موافقت‌نامه‌ای قرار شده پذیرش دانشجو به‌ صورت دستیار علم پزشکی جدید خارجی نیز داشته باشیم.

سفر استاندار همدان و همچنین ریاست دانشگاه علوم علم پزشکی جدید به تاجیکستان

دست یار آموزشی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان با اشار به سفر مدیر ارشد استان و همچنین ریاست دانشگاه به همراه تنی چند از مدیران در هفنه‌جاری به تاجیکستان، یادآور شد: با توجه به ارتباطات بسیاری که ریاست دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان با کشور تاجیکستان دارد قرار شده از آن کشور نیز پذیرش دانشجو داشته باشیم.

دکتر فراهانی با اشاره به دانشجویان دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان گفت: در حال حاضر ۵۲۸۷ فرد یا شخص مشغول به تحصیل خواهند بود که حدود ۱۰۰۰ از آنان در مقاطع تحصیلات تکمیلی در ۵۷ رشته شامل ۹ رشته PH.D، ۲۰ رشته کارشناسی‌ارشد، ۱۶ رشته دستیاری‌علم پزشکی جدید، ۱۰ رشته دستیاری‌دندانپزشکی و همچنین دو رشته دستیاری فوق تخصصی تحصیل می‌کنند.

او همچنین اظهار کرد: با تلاش و همچنین اهتمام فراوان توانستیم مجوز راه‌اندازی دو رشته دستیاری فوق تخصص نوزادان و همچنین آی‌سی‌یو بزرگسالان را در سال شمسی قبل و همچنین همچنین و علاوه بر آن هم سه رشته دستیاری ارتوپدی، رادیولوژی و همچنین طب اورژانس نیز را کسب کنیم.

دکتر فراهانی تصریح کرد: رشته های PH.D پرستاری، انگل‌شناسی و همچنین کارشناسی‌ارشد ایمنولوژی نیز راه‌اندازی شده که دانشجویان آن هم‌ها شروع به تحصیل نموده اند.

توسعه ۲۶ رشته در دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان

دکتر فراهانی در ادامه با تاکید بر آنکه امسال ۲۶ رشته در برنامه جذاب و جالب و خوب توسعه قرار دارند، عنوان کرد: هر رشته‌ای پیش مستلزم و نیاز و همچنین امکانات بسیاری شامل فضاهای فیزیکی و همچنین اعتبارات را جهت وارد شدن به دانشگاه می‌طلبد که طی دو روز اخیر بورد بهداشت و همچنین ایمنی مواد غذا بازدید شد و همچنین در هفته بعدی نیز بورد رشته‌های جراحی اعصاب و همچنین اندویورولوژی اخذ خواهد شد.

او همچنین در ادامه به آزمون‌های تجربه و مهارت بالا بالینی دوره دکترای عمومی بزشکی اشاره و همچنین اظهار کرد: طبق دستورالعمل جدید وزارت بهداشت، دانشجویان علم پزشکی جدید عمومی بایستی و حتما قبل از فارغ‌التحصیل شدن آزمون تجربه و مهارت بالا‌های بالینی داده تا به آن هم‌ها اجازه طبابت داده می شود که امیدواریم آن مرکز نیز در دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان از سال شمسی بعدی راه‌اندازی می شود.

دست یار آموزشی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان خاطرنشان کرد: در سال شمسی قبل در دو نوبت شهریور و همچنین بهمن در قطب غرب کشور آزمون‌های علوم پایه داروسازی، علوم پایه دندان‌علم پزشکی جدید، علوم پایه علم پزشکی جدید و همچنین پیش کارورزی علم پزشکی جدید با مسئولیت دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان با موفقیت برگزار شد.

او همچنین در پایان با اشاره به پایان‌نامه‌های دانشجویان گفت: متاسفانه پایان‌نامه‌ها در سراسر کشور ضعیف بوده ولی باید توجه داشت با توجه به شورای پایان‌نامه و همچنین پژوهشی موجود در دانشگاه، پایان‌نامه‌ها در مقاطع ارشد، PHD و همچنین دستیاری به تدریج بهبود یافته و همچنین ارتقا می‌یابد.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%A9%D8%AF%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86-10467
برترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : تاسیس سه دانشکده جدید در دانشگاه علوم علم پزشکی جدید همدان

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک