خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / تاکید مسوولان ایران و عراق بر گسترش روابط علمی دانشگاهی دو کشور

تاکید مسوولان ایران و عراق بر گسترش روابط علمی دانشگاهی دو کشور

تاکید مسوولان ایران و همچنین عراق بر گسترش روابط علمی دانشگاهی دو کشور

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایرنا – حجت الاسلام غلامرضا اباذری در آن دیدار با گفتن آنکه تحول در عرصه علمی هر کشوری نیازمند برنامه جذاب و جالب و خوب های کوتاه مدت و همچنین بلند مدت می باشد، اظهار کرد: نقش و همچنین جایگاه وزارت آموزش عالی عراق در توسعه و همچنین ارتقای جایگاه علمی آن کشور خیلی زیاد حساس و همچنین موثر می باشد.

او همچنین با گفتن دستاوردهای سفر وزیر آموزش عالی عراق به جمهوری اسلامی ایران، به ملاقات های او همچنین با رییسان دانشگاه های ایران و همچنین بازدید از موسسه سمت اشاره و همچنین بر آمادگی جهت ارایه کمک به عراق در باره تدوین طرح های بلندمدت علمی و همچنین دستیابی آن کشور به بعضی فناوری های نوین و همچنین پیشرفته که در ایران بومی شده می باشد، تاکید کرد.

اباذری همچنین با اشاره به مصوبات سفر وزیر آموزش عالی عراق به تهران شامل تشکیل کمیته های مشترک بهداشت، درمان و همچنین آموزش عالی، خواستار مشخص شدن افراد آن کمیته ها از طرف وزارت آموزش عالی عراق شد.

او همچنین با تاکید بر گسترش همکاری های علمی دو کشور، خواستار افزایش تعداد دانشگاه های ایرانی مورد قبول اداره بورس و همچنین همکاری های فرهنگی وزارت آموزش عالی عراق در آن کشور شد.

صلاح فتلاوی مدیرکل اداره بورس و همچنین روابط فرهنگی وزارت آموزش عالی عراق نیز مسیر کنونی نظام آموزش عالی عراق را مسیری هدفمند و همچنین رو به جلو توصیف کرد و همچنین افزود: در آن مسیر هدفمند، اقدامات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی شده می باشد و همچنین باارزیابی انجام می پذیرد و همچنین جهت نمونه بیشترین بررسی کردن و همچنین ارزیابی ها در مورد اعطای بورس های تحصیلی صورت می گیرد.

او همچنین عرصه همکاری علمی و همچنین دانشگاهی میان دو کشور ایران و همچنین عراق را خیلی زیاد گسترده خواند و همچنین تاکید کرد: هرگونه همکاری علمی و همچنین دانشگاهی باعث ارتقای سطح اساتید و همچنین دانشجویان عراقی می می شود.

فتلاوی همچنین مقدار و اندازه و میزان و همچنین سطح دانشگاه های ایرانی را با دانشگاه های کشورهای اروپایی برابر خواند و همچنین چشم انداز همکاری میان وزارت خانه های علوم ایران و همچنین عراق را یادآور شد.

او همچنین با گفتن آنکه عراق نیازمند یک نقشه جامع علمی می باشد، از طرح رایزن فرهنگی ایران مبنی بر دستیابی عراق به فناوری های مورد مستلزم و نیاز از طرف کشورمان استقبال کرد.

فتلاوی با گفتن آنکه حوزه های گوناگونی جهت همکاری مشترک وجود دارد، خواستار تشکیل کارگروه های مشترک دو کشور در حوزه های علمی و همچنین فناوری شد.

او همچنین با اشاره به توجه و همچنین اهتمام کشورهای منطقه نسبت به جذب دانشجویان عراقی و همچنین تلاش جهت افزایش مقدار و اندازه و میزان دانشگاه های کشور متبوع خود نزد وزارت آموزش عالی عراق، در آن باره قول مساعدت و همچنین همکاری داد.

http://pnuna.com/1394/04/%D8%AA%D8%A7%DA%A9%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82-%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D9%88-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1.html
برترین خبرهای دانشگاه پیام نور : تاکید مسوولان ایران و همچنین عراق بر گسترش روابط علمی دانشگاهی دو کشور

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک