سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / تحصیل ۱۷ درصد دانشجویان کشور در مراکز علمی کاربردی

تحصیل ۱۷ درصد دانشجویان کشور در مراکز علمی کاربردی

تحصیل ۱۷ قسمت و بخش دانشجویان کشور در مراکز علمی اصولی و کاربردی

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – محمد اخباری در نشست خبری با اصحاب رسانه تبریز اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی اصولی و کاربردی بزرگترین دانشگاه نظام مهارتی کشور می باشد که ویژگی های مرتبط به یک دانشگاه نسل سومی را دارد و همچنین تمامی رشته ها و همچنین دوره های آن هم به صورت تقاضا محور ارائه می می شود.

اخباری گفت: آن دانشگاه دوره ها و همچنین رشته های خود را متناسب با مستلزم و نیاز روز بازار کار و همچنین بر اساس تقاضای یک دستگاه اداری، قسمت و بخش خصوصی و همچنین یا بعضی دستگاه‌های اداری ارائه می کند.

او همچنین اظهار کرد: ۷۷۰ رشته با بیش از ۱۰ هزار رشته محل در بیش از یک هزار و همچنین ۱۰۰ مرکز در سراسر کشور تدریس می می شود.

به گفته او همچنین تعداد دانشجویان در حال تدریس آن دانشگاه در حال حاضر بیش از ۶۰۰ هزار فرد یا شخص می باشد که ۵۰ هزار استاد، مسئولیت آموزش و همچنین تجربه و مهارت بالا افزایی آنان را بر عهده دارند.

اخباری در تبیین ویژگی های دانشگاه های نسل سومی، اظهار کرد: یک دانشگاه نسل سومی بایستی و حتما در تمام سطوح مدیریتی و همچنین عملکرد خود پاسخگو بوده و همچنین توجه به اقتصاد دانش بنیان و همچنین فعالیت های اقتصاد محور، مهم ترین اولویتش باشد.

او همچنین گفت: خوشحالیم که در حال حاضر دانشگاه علمی اصولی و کاربردی توانسته با توجه به آمایش سرزمینی هر منطقه، جهت گیری های اشتغالی و همچنین مزیت های اقتصادی و همچنین بومی منطقه رشته های خود را توسعه دهد.

او همچنین ادامه داد: با ساخته یا ایجاد هر رشته چهار تا پنج کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل را تحت پوشش قرار می دهیم؛ بطوری که در مجموع حدود ۳۰۰۰ کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل در کشور تحت پوشش دانشگاه علمی اصولی و کاربردی قرار می گیرد، در جهان بیش از ۱۲ هزار کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل وجود دارد که ما ۹۰۰۰ کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل نسبت به کشورهای پیشرفته کم داریم.

اخباری از تحصیل ۱۷ قسمت و بخش دانشجویان کشور در مراکز علمی اصولی و کاربردی خبر داد و همچنین افزود: در تلاش هستیم که سهم حضور دانشجویان در آن مراکز را افزایش دهیم. در سند ششم توسعه کشور که در ماه های آتی، تدوین آن هم تکمیل خواهد شد، بایستی و حتما آن رقم به بیش از ۵۰ قسمت و بخش برسد تا بتوانیم اکثرا و بیشتر نیازهای کشور در باره اشتغال و همچنین تجربه و مهارت بالا افزایی را رفع کنیم.

به گفته او همچنین تعداد فارغ التحصیلان آن دانشگاه ۸۵۰ هزار فرد یا شخص تا یک میلیون فرد یا شخص می باشد و همچنین بیش از ۷۸ قسمت و بخش آن قشر در حال حاضر مشغول به کار خواهند بود.

او همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر ممنوعیت استخدام فارغ التحصیلان آن دانشگاه در نهادهای نظامی و همچنین انتظامی همچون سپاه و همچنین قوه انتظامی، گفت: مکاتبات فی ما بین دانشگاه و همچنین آن دو نهاد، چنین حرفی را رد می کند و همچنین حتی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی خواهان ساخته یا ایجاد مرکز علمی اصولی و کاربردی می باشد. در صورتی که تحصیل در آن مراکز مشکلی داشته باشد، چرا خودشان درخواست ساخته یا ایجاد مرکز را از ما کرده اند؟

اخباری از تشدید نظارت های بر فعالیت مراکز علمی اصولی و کاربردی در سراسر کشور خبر داد و همچنین گفت: با توجه به ارزیابی و همچنین بررسی کردن هایی که از عملکرد واحدهای استانی دانشگاه علمی اصولی و کاربردی داشته ایم، امسال در مورد هشت مرکز، حکم توقف فعالیت صادر کردیم که آن روند با جدیت تمام دنبال می می شود.

او همچنین با گفتن آنکه خبرنگاران و همچنین اصحاب رسانه نقش مهمی در توسعه کشور دارند افزود: اطلاع رسانی شفاف و همچنین نقد منصفانه عملکرد مسئولان از مهم ترین شاخصه های توسعه پایدار در کشورهای پیشرفته و همچنین در حال توسعه می باشد.

او همچنین با اشاره به مذاکرات اخیر هسته ای جمهوری اسلامی ایران و همچنین کشورهای عضو تیم ۱+۵ ادامه داد: توافق جامع هسته ای می تواند روند اقتدار و قدرت برتر شدن جمهوری اسلامی ایران در منطقه و همچنین در نظام بین الملل را تسریع بخشد.

محمد امین فرد، رییس دانشگاه علمی اصولی و کاربردی استان نیز در پاسخ به سوالی مبنی بر کیفیت تعامل جامعه تولیدی و همچنین صنعتی استان با مرکز استانی دانشگاه علمی اصولی و کاربردی در آذربایجان شرقی گفت: اکثر صنایع مطرح و همچنین موثر استان همچون ماشین سازی، ایدم، شیرین عسل و همچنین همچنین بعضی صنایع مستقر در منطقه آزاد ارس ارتباط تنگاتنگ داریم و همچنین توانستیم در بعضی موارد، نیروهای مهارتی در اختیار آنان قرار دهیم.

http://pnuna.com/1394/05/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-17-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : تحصیل ۱۷ قسمت و بخش دانشجویان کشور در مراکز علمی اصولی و کاربردی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها …

سوپروب close
خرید بک لینک