خانه / دسته‌بندی نشده / ترفندهای آرایشی مخصوص به هر مدل چشم

ترفندهای آرایشی مخصوص به هر مدل چشم

ترفندهای آرایشی مخصوص به هر مد چشم

ar4 2854 ترفندهای آرایشی مخصوص به  هر مدل چشم

دانستن حالت چشمانتان، به اندازه ی پیدا کردن یک سایه‌ی خوب برای پلک‌ها ارزش دارد! آشنایی چگونگی مصرف از سایه و خط چشم هم در بکارگیری روش‌ها و تکنیک‌های متناسب با صورتتان تاثیر گذار است. در این رابطه صحبتهای جفری پاول، مدرس گریم و آرایش، در مورد ‌ی بکارگیری ترفندهای مخصوص بـه هر مدل چشم اشاره می‌کنیم. با این ترفندها شما چشمانی جذابتر پیدا خواهید کرد!

چشم‌های گود

آرایش, آرایش چشم, ترفند آرایشی

این فرم از چشمها چشمهایی بزرگ و فرورفته اند که باعث برجسته تر دیده شدن استخوان پیشانی می‌شود. جفری توصیه می‌کند برای پشت پلک از سایه‌هایی به رنگ بژ یا رنگ‌های گرم مثل هلویی مصرف بکنید . سپس با مداد روشن در زیر کمان ابرو، هایلایت ایجاد بکنید . بـه اینکه انتهای مژه‌ها ممکن است پشت پلک برخورد نماید ، قطعا از ریمل ضد آب برای پیشگیری از لک شدن پلکتان مصرف نمایید.

چشم‌های آسیایی / تک پلکی

آرایش, آرایش چشم, ترفند آرایشی

چشمان آسیایی، چشمانی پلک‌هایی صاف و نسبتا بدون چین هستند . در این حالت، استخوان پیشانی کمتر در معرض دید است. سعی بکنید زدن سایه (تیره یا روشن) از بالا پایین، پلک‌های بعد بدهید. جفری می‌گوید: “در زدن سایه چشم، دقت بکنید که تیره ترین رنگ سایه‌ای که بکار می‌برید، نزدیک خط چشم باشد، خنثی ترین رنگ در میانه‌ی پلک و رنگ های براق را هم در سری بالایی بکار ببرید.” همچنین فر کردن مژه‌هایتان فراموش نشود!

پلک های افتاده

آرایش, آرایش چشم, ترفند آرایشی

از خصوصیات ی این مدل از چشم ها وجود لایه اضافی پوست بالای چین پلک است که باعث می شود پلک‌ها کوچکتر نظر برسند. جفری می گوید: “به منظور جلب توجه به سری بالایی از سایه‌های تیره در بالای چین پلک مصرف بکنید . پلک بالایی خود را قلم بکشید و داخل چشم‌ها از خط چشم مصرف بکنید تا چشمانتان درشت‌تر به نظر برسد.”

چشم های درشت، پلک‌های برآمده

آرایش, آرایش چشم, ترفند آرایشی

چشمان درشت، پلک‌های برآمده از کاسه‌ی چشم دارند. خوشبختانه این برآمدگی زمینه‌ی کار بسیاری برای آرایش چشم به شما می‌دهد. جفری می گوید: “برای اینکه چشمان درشت و برآمده‌تان چهره‌تان متناسب شود، در اطراف چشم‌ها از سایه‌ی تیره مصرف بکنید . رنگ های تیره همیشه به کم شدن سایز و کوچکتر نظر رسیدن کمک می نماید . آرایش دودی هم این مد چشم‌ها بسیار می‌آید. برای کم شدن میزان زیادتری از فضا، پلک بالایی را خط چشم پهن بکشید.

چشم های رو بالا

آرایش, آرایش چشم, ترفند آرایشی

این مدل از چشم نسبتا شبیه بادامی است که گوشه خارجی آن متمایل بـه بالاست. جفری توضیح می دهد: “پلک پایین در این مدل از چشم ها بیشتر در معرض دید است و بزرگتر از پلک بالا بـه نظر می رسد.” بـه منظور ایجاد تناسب بین دو پلک بالا و پایین جفری توصیه می‌کند از سایه‌ی تیره یا قلم در سری خارجی پلک پایین مصرف شود.

چشم های رو بـه پایین

آرایش, آرایش چشم, ترفند آرایشی

برعکس جالب آنچه در بالا ذکر شد، این مـدل از چشم در گوشه‌ی خارجی آن، متمایل پایین است. این مد چشم بهترین حالت برای آرایش محبوب چشم گربه‌ای است! جفری می‌گوید: “پلک بالایتان را خط چشم مایع بکشید و آن را از گوشه چشم، سمت بالا ادامه داده و زاویه ی ۴۵ درجه ایجاد بکنید .” بدین صورت بین دو پلک تقارن ایجاد می بکنید و جذاب تر هم بـه نظر خواهید رسید!

چشم های نزدیک هم

آرایش, آرایش چشم, ترفند آرایشی

در این مـدل از چشم‌ها فاصله‌ی بین دو چشم از اندازه‌ی کره‌ی چشم کمتر است. جفری می‌گوید: “به منظور ایجاد فضا در گوشه‌های داخلی چشم، از سایه‌های روشن مصرف بکنید .” از سایه‌های سفید مات یا براق خنثی مصرف بکنید . برای اینکه توجه را گوشه‌ی خارجی چشم معطوف بکنید ، بیشتر ریمل بزنید و از مژه های مصنوعی، به ویژه در گوشه‌های خارجی چشمانتان مصرف بکنید .

چشم های دور از هم

آرایش, آرایش چشم, ترفند آرایشی

در این مدل از چشم‌ها فاصله‌ی بین دو چشم از اندازه‌ی یک کره‌ی چشم بیشتر است. جفری می‌گوید: “برای نزدیک کردن چشم‌ها بـه یکدیگر، داخل چشم‌ها را با مداد مشکی دور تا دور بکشید و تا جایی که امکان دارد تا مجرای اشک آن را امتداد دهید.” از برس ریمل برای ریمل زدن تک تک مژه هایتان مصرف بکنید .
منبع:آرایشیک

کلمات کلیدی:
آرایش,زیبایی,آرایش چشم,آرایش مو,آرایش صورت,آرایشگاه,سلامت و زیبایی,فرم چشم,سلامتی و تناسب اندام,انواع آرایش,آرایش های زیبا,مدل ارایش چشم,مدل آرایش مو,مدل جدید آرایش چشم,مدل زیبای آرایش مو,زیبایی و تناسب,انواع آرایش مو,انواع آرایش چشم,آرایش خلیجی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرایط معرفی شدگان بورس اعزام به خارج از کشور

شرایط معرفی شدگان بورس اعزام به خارج از کشور   سازمان سنجش اطلاعات اولیه مورد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *