خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / تشریح اقدامات مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه فردوسی

تشریح اقدامات مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه فردوسی

تشریح اقدامات مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه فردوسی

ریاست مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی گفت: قدیمی‌ترین مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان در مشهد قرار دارد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، احسان قبول در مراسم بازدید سرکنسول‌گر پاکستان از مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار کرد: مرکز آموزشی زبان فارسی مشهد با ۵۰ سال شمسی قدمت قدیمی‌ترین مرکز کشور می باشد.

او همچنین تصریح کرد: آن مرکز بعد از دانشگاه امام و پیشوا خمینی(ره) در قزوین و همچنین مرکز دهخدا دانشگاه تهران، سومین مرکزی می باشد که توانسته مجوز فعالیت‌های خود را از وزارت علوم اخذ کند و همچنین ۲ سال شمسی می باشد که به صورت رسمی به فعالیت خود ادمه می‌دهد.

ریاست مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی تعداد فارسی‌آموزان آن مرکز را ۴۵۰ فرد یا شخص اعلام کرد و همچنین افزود: آن فارسی‌آموزان از ۲۷ کشور متنوع و گوناگون و مختلف زیر نظر ۹۰ مدرس در مرکز تحصیل می‌کنند.

او همچنین یکی از راه‌های پذیرش فارسی‌آموزان را دوره‌های آزاد خواند و همچنین گفت: آن دوره‌ها اکثرا و بیشتر جهت فارسی‌آموزان اروپایی می باشد که می‌خواهند در دوره‌های یک و همچنین یک نیم ماهه یادگیری زبان فارسی را به پایان برسانند.

قبول ادامه داد: دانشجویانی که توسط ایران بورس شده و همچنین سپس توسط وزارت علوم به مرکز معرفی می‌شوند، ورودی نوع دوم دوره‌ها را تشکیل می‌دهند و همچنین سومین نوع دوره نیز دانشجویانی خواهند بود که نیت و اراده ادامه تحصیل در دانشگاه فردوسی را دارند.

ریاست مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی گفتن کرد: دوره‌های آزاد و همچنین کسانیکه نیت و اراده ادامه تحصیل در دانشگاه فردوسی دارند، حدود ۸۰ قسمت و بخش پذیرش آن مرکز را تشکیل می‌دهند.

او همچنین ازتالیف کتب ۶ گانه زبان و همچنین ادبیات فارسی مخصوص فارسی‌آموزان خبر داد و همچنین گفت: پنج جلد از آن مجموعه کامل شده و همچنین جلد ششم به صورت جزوه درمیان فارسی‌آموزان توزیع شده می باشد.

قبول ادامه داد: آن کتاب چهار تجربه و مهارت بالا شنیدن، گفتن، خواندن و همچنین نوشتن را تقویت می‌کند و همچنین به نوعی پرمخاطب‌ترین کتاب جهت آموزش فارسی در کشورهای دیگر و همچنین در مرکز آموزش زبان فارسی مشهد می باشد.

یاور عباس، سرکنسول پاکستان در مشهد در آن بازدید اظهار کرد: زبان اردو را می‌قدرت به دلیل شباهات خیلی زیاد به نوعی دختر زبان فارسی دانست.

او همچنین از تشویق و همچنین حتی الزام خانواده‌ اشخاص سرکنسول‌گری جهت شرکت در دوره‌های آموزشی زبان فارسی آن مرکز خبر داد و همچنین افزود: انتقال دانشجویان زبان ادبیات پاکستانی به آن مرکز جهت آموزش زبان فارسی در قالب دوره‌های کوتاه مدت، رایزنی‌هایی با دانشگاه‌ها و همچنین سفارت پاکستان در تهران مستلزم و نیاز دارد.

سرکنسول پاکستان در مشهد ضمن تشکر از اعزام صفا کاظمیان مقدم به پاکستان جهت آموزش زبان فارسی، اعلام کرد: اساتیدی که مایل به گذراندن دوره پسا دکتری زبان وادبیات فارسی در دانشگاه فردوسی خواهند بود نیز به آن مرکز معرفی می‌شوند.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%AA%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D8%AD-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-10627
برترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : تشریح اقدامات مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه فردوسی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک