خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / تشریح و توضیح بندهای بخشنامه حذف نمرات ردی از معدل کل دانشجویان پیام نور

تشریح و توضیح بندهای بخشنامه حذف نمرات ردی از معدل کل دانشجویان پیام نور

تشریح و همچنین توضیح بندهای بخشنامه حذف نمرات ردی از معدل کل دانشجویان پیام نور

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : در این روزها بخشنامه ای از طرف معاونت آموزشی و همچنین تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور به مراکز استانی ابلاغ شد که به موجب آن بخشنامه (+اینجا) و همچنین طبق آیین نامه جدید وزارت علوم (+اینجا) در مقطع کارشناسی پیوسته و همچنین ناپیوسته نمرات ردی دانشجویان در معدل کل دانشجو محاسبه نخواهد شد.

بعد از ابلاغ آن بخشنامه و همچنین نشر اختصاصی توسط پیام نورنا ، دانشجویان سوالات بسیاری در مورد بندهای آن بخشنامه داشتند و همچنین بعضی از بندها کمی نامفهوم و همچنین ابهام برانگیز بود.

به همین دلیل بر آن هم شدیم تا موضوع را پیگیری کنیم و همچنین با یکی از استان ها در آن مورد صحبت کردیم و همچنین استان مورد نظر پیگیر آن موضوع از طریق نهاد مرکزی پیام نور شد.

طبق پیگیری ها پیام نورنا دیروز مورخ ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ ، اصغر ابوالحسنی ، سرپرست معاونت آموزشی و همچنین تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور طی بخشنامه ای به آن استان ، توضیحات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری و همچنین تکمیلی در مورد بندهای بخشنامه شماره ۴۲۹۷/۳/د را اعلام کرد.


 

توضیحات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری در مورد بندهای بخشنامه حذف نمرات ردی از معدل کل

 

پیرو بخشنامه شماره ۴۲۹۷/۳/د مورخ ۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ (+اینجا) – درخصوص سوالات مکرر آن هم استان و همچنین نحوه اجرای بند های ۱ و همچنین ۵ بخشنامه مذکور، به اطلاع می رساند:

۱- دانشجویانی که با رعایت تبصره ماده ۸ آئین نامه وزارتی، مجاز به گذراندن قسمت و بخش نظری ( دروس عملی – نظری ) به صورت معرفی به استاد می باشند نیز می توانند از مفاد مندرج در بخشنامه شماره ۶۴۱۴۷/۳/۳/د مورخ ۳۰ بهمن ۹۱ (+اینجا) مبنی برگذراندن دو عنوان درسی به صورت معرفی به استاد بهره بری و استفاده نمایند و همچنین آن دو مقوله هیچ تداخلی با هم ندارند.

۲- درخصوص بند ۵ منظور از دانشجویان شاغل به تحصیل، دانشجویانی خواهند بود که در نیمسال جاری (نیمسال دوم ۹۴-۹۳) انتخاب واحد نموده و همچنین حداقل جهت یک درس از دروس انتخابی درکارنامه آنان نمره درس ، ثبت قطعی شده باشد. (دانشجویانی که در نیمسال جاری تکدرس گذرانده اند و همچنین تاریخ ثبت نمره قبل از ابلاغ بخشنامه می باشد نیز مشمول آن بند می شوند).

۳- دانشجویانی که بعد از وقفه تحصیلی، دروس باقیمانده سرفصل و همچنین درس حفظ جزء ۳۰ قرآن را نگذرانده اند ، مجاز به بهره بری و استفاده از بخشنامه مذکور با رعایت سنوات مجاز تحصیل می باشند. وقفه تحصیلی به صورت مرخصی با احتساب در سنوات می می شود. ضمناً تاریخ فراغت ازتحصیل دانشجو، روزی می باشد که آخرین نمره قطعی دانشجو در سیستم آموزشی ثبت می شود.

مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد دانشجویانی که هرگونه گواهی پایان تحصیلات و همچنین یا مدرک تحصیلی اعم از کاردانی، کارشناسی پیوسته و همچنین کارشناسی ناپیوسته تا پایان نیمسال اول ۹۴-۹۳ گرفتن نموده اند و همچنین یا انصراف داده اند مشمول آن بخشنامه نمی باشند.


در همین ارتباط و رابطه بخوانید:

 حذف نمرات ردی از معدل کل دانشجویان پیام نور تصویب شد / اصلاح آیین نامه آموزشی

توضیحات تکمیلی در مورد واجدین شرایط حذف نمرات مردودی از معدل کل

 


جهت دیدن بخشنامه در سایز اصلی برروی آن هم کلیک کنید

20934 تشریح و توضیح بندهای بخشنامه حذف نمرات ردی از معدل کل دانشجویان پیام نور

 

http://pnuna.com/1394/02/%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%AF%DB%8C.html
برترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : تشریح و همچنین توضیح بندهای بخشنامه حذف نمرات ردی از معدل کل دانشجویان پیام نور

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

e31b339d87d174a8ca48672ea12df92f.jpeg

لنز هوشمند با قابلیت درمان اختلالات چشمی ساخته شد

لنز هوشمند با قابلیت درمان اختلالات چشمی ساخته شد به نقل از خبرگزاری مهر به …