سرخط خبرها
خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با هیات علمی وزارت علوم از فروردین ۹۵

تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با هیات علمی وزارت علوم از فروردین ۹۵

تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و همچنین حرفه‌ای با هیات علمی وزارت علوم از فروردین ۹۵

رییس منطقه ۵ دانشگاه فنی و همچنین حرفه‌ای با اشاره به شرایط استخدام افراد هیئت‌علمی در آن دانشگاه گفت: برنامه جذاب و جالب و خوب تطبیق اوضاع کادر آموزشی دانشگاه فنی و همچنین حرفه‌ای با وزارت علوم در فروردین‌ماه سال شمسی ۹۵ اجرا خواهد شد.

سید بهزاد علوی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد افراد کادر موظف در دانشکده‌های فنی و همچنین حرفه‌ای خوزستان خیلی زیاد کم می باشد؛ ۲۵۰ فرد یا شخص قوه مدرس غیرموظف با مدرک فوق‌لیسانس و همچنین دکتری در حال فعالیت خواهند بود که جهت تدریس بین ۲ تا ۱۲ ساعت از دانشگاه‌ها یا مراکز دیگر دعوت می‌شوند.

او همچنین بابیان آن‌که دانشگاه فنی و همچنین حرفه‌ای تا چند سال شمسی قبل زیرمجموعه وزارت آموزش‌وپرورش قرار داشت و همچنین هیئت‌علمی جهت آن هم تعریف نشده بود، تصریح کرد: طی دو سال شمسی قبل در جهت اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب‌ی تطبیق اوضاع کادر آموزشی دانشگاه فنی و همچنین حرفه‌ای با وزارت علوم بررسی کردن مدارک و همچنین معادل‌سازی آن هم جهت اشخاص واجد شرایط در دستور پیگیری قرار گرفته می باشد و همچنین بر اساس آن هم افراد هیئت‌علمی جهت آن دانشگاه تعریف خواهد شد.

رییس منطقه ۵ دانشگاه فنی و همچنین حرفه‌ای عنوان کرد: افراد هیئت‌علمی نباید بیش از ۵۰ سال شمسی سن داشته باشند و همچنین در استخدام افراد هیئت‌علمی تأکید اکثرا و بیشتر بر داشتن مدارک فنی حداقل در مقطع فوق‌لیسانس می باشد؛ همچنین اولویت اکثرا و بیشتر با نیروهای بومی و همچنین افرادی می باشد که درزمینهٔ مهارتی تخصص داشته باشند.

علوی با اشاره به آن‌که آن برنامه جذاب و جالب و خوب هنوز ابلاغ نشده می باشد، خاطرنشان کرد: هنگام و زمانی که مدرسین، افراد هیئت‌علمی شوند مطابق قانون بعد از سی سال شمسی سابقه بازنشسته خواهند شد به همین دلیل آن برنامه جذاب و جالب و خوب کمی به تعویق افتاده می باشد تا آموزشکده‌ها قوه کافی داشته باشند؛ آن برنامه جذاب و جالب و خوب قرار بود مهرماه اجرا می شود ولی باید توجه داشت مطابق با آخرین صحبت‌های انجام‌شده تا فروردین‌ماه سال شمسی ۹۵ به تعویق افتاد.

او همچنین گفت: دانشگاه فنی و همچنین حرفه‌ای سهمیه جذبی دارد که آن سهمیه‌ها محفوظ‌ خواهند بود و همچنین هر استان حدود پنج یا ۶ فرد یا شخص را می‌تواند به‌عنوان هیئت‌علمی جذب کند. مرحله بعدی آن جذب نیز در سال شمسی بعدی می باشد که از نیروهای شامل حق‌التدریس یا همکاری چندساله با آموزشکده‌ها بار دیگر بر اساس مدرک تحصیلی و همچنین تخصص و همچنین توانمندی جذب صورت می‌گیرد.

رییس منطقه ۵ دانشگاه فنی و همچنین حرفه‌ای ادامه داد: در حال حاضر با توجه به آن‌که آیین‌نامه جذب و همچنین استخدام و همچنین به‌کارگیری قوه انسانی متوقف‌شده می باشد، لذا دانشگاه فنی و همچنین حرفه‌ای برنامه جذاب و جالب و خوب جذب ندارد.

انتهای پیام

https://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%AA%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-13203
بهترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : تطبیق کادر آموزشی دانشگاه فنی و همچنین حرفه‌ای با هیات علمی وزارت علوم از فروردین ۹۵

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …

سوپروب close
خرید بک لینک