خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / تعیین مدل علمی در پذیرش دکتری/ ثابت ماندن ظرفیت پذیرش پرمتقاضی‌ها

تعیین مدل علمی در پذیرش دکتری/ ثابت ماندن ظرفیت پذیرش پرمتقاضی‌ها

مشخص کردن مدل علمی در پذیرش دکتری/ ثابت ماندن ظرفیت پذیرش پرمتقاضی‌ها

ریاست نهاد سنجش آموزش کشور با اشاره به تغییرات آزمون دکتری گفت: داوطلبان دکتری ۹۵ بایستی و حتما آزمون زبان، استعداد تحصیلی و همچنین دروس اصلی و همچنین پایه خود را بگذرانند و همچنین در نهایت با کارنامه به دانشگاهها معرفی می شوند. 718071 تعیین مدل علمی در پذیرش دکتری/ ثابت ماندن ظرفیت پذیرش پرمتقاضی‌ها

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار مهر، دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه نشست خبری آزمون سراسری در مورد تغییرات آزمون دکتری در سالهای اخیر گفت: کنکور دکتری جهت سال شمسی تحصیلی ۹۵ – ۹۶ تغییر کرده می باشد و همچنین به شکلی طراحی شده می باشد که بتوان بیش از دوبار در سال شمسی آزمون برگزار کرد. ولی باید توجه داشت در سال شمسی اول برنامه جذاب و جالب و خوب جهت دو بار در سال شمسی طراحی شده می باشد.

او همچنین افزود: نهاد سنجش جهت کنکور ۹۵ دکتری یک آزمون زبان، استعداد تحصیلی و همچنین دروس اصلی و همچنین پایه برگزار می کند و همچنین بعد از آن هم به داوطلب کارنامه می دهد. داوطلب بر اساس حد نصاب های شفاف و همچنین عمومی که دانشگاه ها اعلام می کنند به آنها رفت و آمد و مراجعه می کند و همچنین به صورت موقت ثبت نام می کند و همچنین بعد از اثبات و یا تایید نهایی نهاد سنجش ثبت نام قطعی انجام می دهد.

مدل علمی جهت پذیرش دکتری

خدایی یادآور شد: آن مدل بر اساس مشورت با روسای دانشگاه های پهناور و بزرگ و همچنین کارشناسان آموزش عالی به دست آمده و همچنین یک مدل شناخته شده و همچنین معتبر در سراسر دنیا می باشد. به نظرم یکی از بهترین راه حل ها جهت آزمون دکتری می باشد چرا که پذیرش بر اساس مقدار و اندازه و میزان تقاضا صورت می گیرد و همچنین شیوه نامه نمره دهی کاملا مشخص می باشد.

ثابت ماندن ظرفیت پذیرش در رشته های پرمتقاضی کنکور سراسری

ریاست نهاد سنجش آموزش کشور در مورد ظرفیت پذیرش در رشته های پرمتقاضی کنکور سراسری گفت: تعداد ۸۷۷ هزار داوطلب کنکور داریم که روند کاهشی آن هم را نیز پیش بینی کرده آن ولی باید توجه داشت ظرفیت آموزش عالی روند افزایشی داشته می باشد و همچنین هم اکنون نیز در تیم ریاضی با وجود حدود ۱۸۱ هزار داوطلب ظرفیت پذیرش ۲۵۲ هزار فرد یا شخص می باشد. روند پذیرش در تیم هر روز خدا ۱۰۰ هزار تا ۱۰۵ هزار فرد یا شخص ثابت مانده می باشد.

او همچنین افزود: سایر رشته ها نیز روند ثابتی داشته اند . کاهش ظرفیت نداشته ایم ولی باید توجه داشت بایستی و حتما توجه داشت که خروجی آموزش و همچنین پرورش ۴۰۰ هزار فرد یا شخص می باشد که همراه با دانش آموختگان فنی و همچنین حرفه ای حدود ۶۰۰ هزار فرد یا شخص را تشکیل می دهند و همچنین بازهم ظرفیت آموزش عالی بیش از آن تعداد می باشد.

خدایی یادآور شد: همچنان که پیش بینی جهت افزایش ظرفیت در رشته های پرمتقاضی نداریم کاهشی نیز در پی نخواهد بود. ظرفیت های نهایی در قسمتهای آخر تیرماه مشخص خواهد شد.

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%AA%D8%B9%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AF%D9%84-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AB%D8%A7%D8%A8%D8%AA-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-10212
جدید و تو و تازه ترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : مشخص کردن مدل علمی در پذیرش دکتری/ ثابت ماندن ظرفیت پذیرش پرمتقاضی‌ها

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک