خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / تلاش برای تحقق فرمایشات رهبری در خصوص تسریع در رشد علمی

تلاش برای تحقق فرمایشات رهبری در خصوص تسریع در رشد علمی

تلاش جهت تحقق فرمایشات رهبری در خصوص تسریع در رشد علمی

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : مهر – دکتر محمد فرهادی گفت: نگاه مقام  معظم رهبری همواره انگیزه‌های مسئولان در ستاد وزارت علوم و همچنین همکاران دانشگاهی و همچنین دانش پژوهان را مضاعف کرده می باشد و همچنین با همین انگیزه هاست که تحقق مرجعیت علمی ایران کاملا در دسترس می نماید.

او همچنین در آخرین نشست شورای معاونان آن وزارت خانه به جمع‌بندی و همچنین تحلیل بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با استادان دانشگاه‌ها و همچنین دانشجویان پرداخت.

وزیرعلوم با یادآوری آن نقطه که دفاع قاطع مقام معظم رهبری از افراد هیات علمی دانشگاه‌ها موجبات دلگرمی استادان را فراهم کرد، افزود: سخنان ایشان مبنی بر آنکه قسمت و بخش اعظم استادان دانشگاه‌های کشور متعهد، مسلمان و همچنین انقلابی خواهند بود، حاکی از آن هم می باشد که بدنه دانشگاه مهم ترین همراه و همچنین دلسوز نظام می باشد. چنانکه تا کنون نیز دانشگاه به گواه مشارکت جدی خود در دفاع مقدس، در دوران سازندگی و همچنین در جریان رشد شتابان علمی مهم ترین پشتیبان نظام و همچنین انقلاب اسلامی بوده می باشد.

وزیرعلوم افزود: ما به عنوان مسئولان وزارت علوم معتقدیم همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده‌اند از یک سو فضای دانشگاه بایستی و حتما سیاسی، پرنشاط و همچنین شاهد برپایی کرسی‌های نظریه پردازی و همچنین ترویج آزاداندیشی باشد و همچنین از سوی دیگر، ساخته یا ایجاد چنین فضایی نباید از مسیر اصلی خود یعنی ساخته یا ایجاد فضای نقد، گفت و همچنین گو و همچنین تضارب آرا خارج شده و همچنین به نا آرامی و همچنین جدال و همچنین مراء گرفتار می شود.

او همچنین همچنین به پای‌بندی به قانون به عنوان یک اصل نادیده گرفتن ناپذیر اشاره کرد و همچنین افزود: خوشبختانه در آن راستا مجموعه قوانین مجلس شورای اسلامی و همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی وظایف وزارت علوم را مشخص کرده می باشد و همچنین من نیز بر اجرای قوانین و همچنین حرکت همه مسئولان درچارچوب قوانین تصویب شده و مصوب قانون تأکید فراوان دارم و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنم تنها و فقط و همچنین تنها و فقط اجرای قوانین می باشد که می تواند ما را در مسیر درست هدایت کند و همچنین نگرانی‌ها در مورد تغییر پیدا کردن دانشگاه به محل تمرین جریانات سیاسی را از بین ببرد.

فرهادی در ادامه بر تلاش جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تسریع در رشد علمی کشور تأکید کرد و همچنین گفت: رشد علمی در هر کشور محصول سرمایه گذاری ، زیر ساخت سازی و همچنین فراهم کردن بسترهایی می باشد که  گاه چندین دهه رسیدن آنها به ثمر دهی به طول می‌انجامد و همچنین زیر بنای همه آن مسائل، بودجه دانشگاه ها می باشد.

وزیرعلوم در خصوص بودجه دانشگاه‌ها اعلام کرد: خوشبختانه مقام معظم رهبری با نگاه دقیق و همچنین هوشمندانه شان افزایش سهم بودجه پژوهش از تولید ناخالص داخلی را در صدر مطالبات خود در باب علم و همچنین فناوری از برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه قرار دادند و همچنین با تأکید بر ضرورت تسریع در روند طرح آمایش آموزش عالی و همچنین دانشگاه، حساسیت خود را نسبت به پیوند مسائل جامعه و همچنین دانشگاه نشان دادند.

وزیر علوم در خصوص استراتژی‌های وزارت علوم در حوزه فرهنگ افزود: بنده معتقدم در آن خصوص نباید فضای دانشگاه به سمتی برود که آزادی های سیاسی و همچنین فرهنگی و همچنین فراهم کردن مجال نقد، به جدال و همچنین بی مسئولیتی و همچنین غیراخلاقی شدن مبدّل می شود و همچنین از سوی دیگر اشتباهات اقلیتی از دانشجویان نبایدموجب غیرسیاسی شدن دانشجویان و همچنین امنیتی شدن فضای دانشگاه گردد. در واقعیت و حقیقت حرکت میان آن دو آسیب، تحقق مطالبه مقام معظم رهبری بوده و همچنین بیشترین تناسب را با شعار «اعتدال» حکومت تدبیر و همچنین امید نیز دارد.

وزیرعلوم تاکید کرد: بدیهی می باشد ارشادات مقام معظم رهبری در حوزه‌های فرهنگی همواره نصب العین مدیران دانشگاه‌ها بوده و همچنین در ادامه مسیر نیز دغدغه های ایشان بایستی و حتما به روش جدی مورد توجه و همچنین اهتمام قرار گیرد .

او همچنین در پایان اظهار امیدواری کرد : انشاءا… تعالی تلاش‌ها در چنین چارچوبی موجباب پرورش دانشجویانی آگاه و همچنین برخوردار از بینش سیاسی، اخلاقمند و همچنین متعهد را بیش از پیش فراهم سازد.

http://pnuna.com/1394/04/%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D9%82%D9%82-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C.html
برترین خبرهای دانشگاه پیام نور : تلاش جهت تحقق فرمایشات رهبری در خصوص تسریع در رشد علمی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک