خانه / مقالات / تلویزیون سامسونگ مـدل Samsung 40H6355

تلویزیون سامسونگ مـدل Samsung 40H6355

تلویزیون سامسونگ مدل Samsung 40H6355
32H4830 w280 تلویزیون سامسونگ مـدل Samsung 40H6355
خرید لوازم خانگی

هر ساله تولید کنندگان تلویزیون‌ها در مناطق مختلف مـدل ‌های متنوع تولیدی را باز آفرینی می‌کنند و با حذف ایراد ها اشکال‌های شایع تلاش می‌کنند تا سالی تازه را برای هر یک از خط تولید های بعضا قدیمی خود فراهم آورند، یکی از این تولید کنندگان سامسونگ است که جزو بزرگ‌ترین‌ها به شمار می‌رود، اصالتی کره ای دارد این روزها با تکنولوژی های پیشرفته تمام گیر خود در عرصه های مختلف تکنولوژی سهم وسیع ای از بازار لوازم الکترونیکی جهان را در دست گرفته است. این روزها تولید کنندگان صفحات نمایش در همه جهان تکنولوژی‌های تازه را برای رسیدن به آمار از فروش در می‌نوردند در این بین یکی از تازه‌ترین رویداد های عکس ی، ۴K است این روزها کم کم در حال برداشتن قدم‌های اولیه به سر می برد جهشی عظیم برای تبدیل شدن به خط مشی تولید کنندگان مختلف، اما بزرگ‌ترین نقطه ضعف تلویزیون‌های ۴K ممکن است همان نقطه قوتشان باشد، تلویزیون‌هایی آنقدر خوب که شما برای پخش فیلم جالب وبقیه محتوای دلخواه خود به دردسر خواهید افتاد، مدت‌ها زمان نیاز است تا ساختار های موجود در کشور های مختلف اصلاح شوند و امکان تماشای برنامه های تلویزیونی به صورت ۴K فراهم شود، سینما گران به سمت ساخت ساز با وسائل آلات گران قیمت ۴K روی خوش نشان دهند و روزی فرا رسد که بتوان به سهولت از این محتوا مصرف کرد ولی به نظر می‌رسد تا آن روز مسیری بسیار پر فراز نشیب در راه است. این در حالی است که در حال حاضر شبکه سه سیمای کشورمان فقط شبکه همه ی کشور است که اخیرا شروع به پخش برنامه ها به صورت HD کرده است، حال تصور بکنید برای رسیدن به تصویر Full HD بعد تبدیل آن به عکس ی چهار مساوی خوبتر چه راه وسیع ای در پیش روی ماست. آنچه در ادامه می آید نگاهی است به یکی از تازه ترین تولیدات سه بعدی سامسونگ که اخیرا در بازار کشورمان موجود شده است.

طراحی و ساخت
برای گزینش یک تلویزیون درست موانع بسیاری برای رسیدن به یک لیست خوب در پیش داریم. ابتدا باید نیازهای را بسنجیم و بعد ببینیم برای مرتفع نمودن هر یک از این نیاز ها چه قدر باید هزینه کنیم، هرچند که فارغ از میزان تعرفه ای که برای خرید یک تلویزیون باید کرد یا کدام شرکت بهترین پنل های صفحات نمایش را تولید می‌کند یکی از پارامتر های با اهمیت گزینش ، طراحی است. شما در نگاه اول بعید به نظر میرسد بتوانید فرق های بسیاری به جز اندازه صفحه بین تلویزیون ۴۰ اینچی سری با تلویزیون سال قدیم سری F6350 بیابید. هردو این تلویزیون ها هوشمندانه حس یکپارچه بودن را به شما القا می‌کنند قاب در تمام ضلع‌ها یکسان است و برخلاف مـدل ‌های گران قیمت هم خانواده محل قرار گیری لوگو هیچ تغییر فرمی در قاب ایجاد نکرده است. تیز نبودن چهار گوشه قاب را می‌توان سعی هوشمندانه سامسونگ برای فاصله گرفتن از طراحی خشک جدی رایج در تلویزیون‌ها است. نوع نگاه سامسونگ به پایه این تلویزیون در خور تذکر نیست، چرا که با توجه به طراحی های کم نقصی که در سامسونگ دیده ایم بعید به نظر می رسد مهندسان کره ای زحمت چندانی برای تهیه آن کشیده باشند. در این پایه بخش ی که ابتدا به تلویزیون وصل می‌شود شبیه نیم دایره ای ناقص است که یکپارچه از پلاستیک خشک ساخته شده و امکان اتصال پایه را فراهم می نماید. به سطح مستطیل شکل و وسیع پایه شماهیچ استرس ‌ای برای قرتار دادن آن نخواهید داشت؛ هرچند که این مدل یکی از بین رده های Full HD و سه بعدی بازار است. اما باید اقرار کرد که سامسونگ بیش از آنچه گاهی از تولید کنندگان برای پایه زمان صرف می‌کنند تلاش کرده است. ممکن است نتوان طراحی آن را با نمونه های گران قیمت تولید شده بوسیله سامسونگ مقایسه کرد برای چه که قطر تلویزیون جایی بین خوب و معمولی است و از حرکت‌های عجیب سامسونگ برای کم کردن ضخامت بدنه خبری نیست. اما باریک شدن قاب دور تصویر و رنگ سیه‌فام آن بسیار شایان توجه است. در کنار این دو عنصر، سطح قابل دید بدنه تماما از پلاستیک براق ساخته شده در قشنگ یی آن تأثیر به سزایی دارد. این قاب سیاه زمانی که به لبه ها می‌رسد توسط لایه ای شیشه مانند در برگرفته می‌شود تا به سطح پلاستیکی بدنه در پشت برسد. هرچند باید اضافه کنیم که راهکار های زیست محیطی سبب شده سامسونگ به جای مصرف از رنگ‌های پاششی از فناوری تزریق دوگانه مصرف نماید در نتیجه از ترکیبات آلی فرار (VOC) در روند ساخت و تولید هیچ استفاده‌ای نشده است. علاوه بر این، نتیجه کار تا ۹۰% قابل بازیافت است. تصور می‌کنیم تا سال‌های متمادی از این مزیت لذت ببرید.
در پشت این قاب زیبا ، شما در سمت راست خود محل نصب کابل برق دستگاه را خواهید دید در سمت چپ، در میانه بالایی محل قرارگیری تمام اتصالات است که سطحی متمایز دارد مربعی است که در کناره و تمام سطح آن درگاه های زیاد این محصول قرار گرفته است. در کل شما دو ورودی HDMI یک درگاه USB 2.0 به انضمام ورودی‌های کامپوزیت کامپوننت خواهید داشت؛ در کنار این‌ها خروجی ولوم اپتیک، خروجی صداجا گرفته است. باید اعتراف کرد که بدون کمترین اغراق این تلویزیون از ضعف درگاه های ارتباطی رنج می برد.

بیرون از جعبه
چیزی که در شروع شما را به تعجب وا می دارد تغییر رویه سامسونگ در بسته بندی لوازمی است که به همراه تلویزیون ارائه شده است. پیش از این شما حتی در بین سری ۴ نیز احترام رفیق داشتنی نسبت به خودتان را درک می کردید، اما این بار خبری از بسته بندی سیاه رنگ سامسونگ نیست جای آن را کیسه پلاستیکی آسان گرفته است که تمام ملحقات در آن جا گرفته اند، امیدواریم این ماراتنی رو به عقب برای سامسونگ نباشد.

عکس
این بار نیز سامسونگ تلاش کرده تا در تلویزیون نه چندان تازه خود، کیفیت عکس بهتری داشته باشد می‌توان گفت در اولین برخورد شما را نسبت به این نکته امیدوار می‌کند. نور دهی در این تلویزیون از کناره‌هاست. رنگ سیاه که یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده کنتراست عکس ی است در این صفحه نمایش قابل قبول است و یکی از کالاها قدرتمند تازه وارد بازار است که با فناوری نور دهی از کناره ها طراحی تولید شده است.

می‌توان فارغ از سرعت پردازش یا عملکرد های دستوری این تلویزیون سامسونگ، از آن انتظار پخش عکس های زود را هم داشت، یکی از بهترین نمونه های این عکس های زود را می‌توان عکس های ورزشی دانست که در آن سرعت حرکت زیاد است یکی از معیار های سنجش تلویزیون‌ها است. این تلویزیون Full HD است ولی بر خلاف مد مشابه که پیش از این در همین سری ۶ به نقد آن پرداختیم توانایی پخش عکس های سه بعدی را دارد. با این که مد هم خانواده هوشمند است این مـدل هوشمند نیست اما وجود فناوری میکرو دیمینگ نیز یاری شایانی به اصلاح عکس می‌کند. علاوه بر تنظیمات عادی که اکثرا در تلویزیون‌های بین رده وجود دارد شما می‌توانید به تنظیمات پیش رفته تری دست پیدا خواهید کرد. تنظیمات پیشرفته تر حاوی وایت بالانس، گاما، تنظیمات رنگ مشکی Auto Motion می‌شوند. در آزمایش انجام شده‌ی تلویزیون با کیلومتر Klein 10، نرم افزار CalMan 5، بعد از یک کالیبراسیون ساده، نتایج خوب ی بدست آمد. عمق رنگ مشکی این تلویزیون نسبت به سال قدیم تغییر چندانی نداشته است، به نظر می رسد که این تلویزیون فقط تلاش ی است برای قشنگ تر بودن و بعضی شباهت های ظاهری به یکی از اعضای سری ۶ سامسونگ و تصویر آن در عین با کیفیت بودن نسبت به سال قدیم فرق بزرگی را در ندارد.
فقط می توان گفت با کمی ارفاق و بر خلاف مد مشابه سال قدیم بیشینه روشنایی سامسونگ اصلاح پیدا کرده است. نسبت کنتراست ارائه شده نیز فاصله چندانی با سال قدیم ندارد و در مورد این محصول ممکن است نتوان به صآسان گفت که سامسونگ در تلاش برای رسیدن به اهمیت ی خوبتر در ارائه تلویزیون های خانگی است. کیفیت رنگ‌ها هم، بسیار بهتر و نه شگفت آور هستند .رنگ‌های قرمز، سبز آبی نسبتا نزدیک به نقطه‌ی آرمانی خود هستند . ولی میزان ی غلیظ هستند و در نهایت می توان گفت که همه تلویزین های تولید شده بوسیله شرکت های مختلف به کالیبراسیون احتیاج پیدا خواهند کرد. در کل می توان گفت رنگ ها از اشباع خوب ی برخوردارند و می توانید انتظارات از این تلویزیون داشته باشید.
صوت تولید شده با توان ۲۰ وات کاملا نسبت به اندازه تلویزیون مناسب است شما را نسبت به مصرف از بلندگو مجزا کم نیاز می‌نماید. استفاده از کدگذاری صدا بر طبق DTS یکی از نقاط پررنگ صدا در این تلویزیون به حساب می آید. شما با خیال آسودی تری می توانید به تماشای فیلم زیبا های بلو ری بنشینید و لذت زیادتری را تجربه بکنید .

جمع بندی
در مورد این تلویزیون، با اهمیت ترین عنصری که سبب خرید می شود قیمت بسیار مناسب آن نسبت به توان پخش فیلم جذاب های سه بعدی و وجود امکانات اولیه است. این محصول سامسونگ را می توان محصولی زیبا دانست که دارای امکانات ی مناسب برای همگان است.

ویژگی ها :
قابلیت پخش عکس های با کیفیت Full HD
دارای عکس ی شفاف زنده
قابلیت نصب روی دیوار
معایب:
بازتاب نور در محیط های روشن

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا این شرکت با سالها تجربه در …

سوپروب close
خرید بک لینک