سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / تنها ۸ قسمت و بخش متقاضیان کنکور داوطلبان برتر خواهند بود

تنها ۸ قسمت و بخش متقاضیان کنکور داوطلبان برتر خواهند بود

تنها ۸ قسمت و بخش متقاضیان کنکور داوطلبان برتر خواهند بود

به به گفته پیام نورنا (PNUNA.COM) : به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، جلسۀ دیدار افراد هیئت‌علمی جوون با ریاست دانشگاه شهید بهشتی، برگزار شد.

حسن صدوق با اشاره به دغدغه‌های افراد هیئت‌علمی جوون اظهار داشت: ما در هیئت‌رئیسه دانشگاه کاملاً به معظلات و مسائل و مشکلات استادیاران جوون ازجمله محدودیت درآمدهای اقتصادی و مالی واقف هستیم و همچنین تمام تلاش خود را جهت مرتفع کردن آن معظلات و مسائل و مشکلات به کار می‌بندیم.

او همچنین به طرح پیشنهادی وزارت علوم جهت همسانی نسبی بین حقوق و همچنین مزایای افراد هیئت‌علمی وزارت بهداشت، درمان و همچنین آموزش علم پزشکی جدید و همچنین وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری اشاره کرد و همچنین گفت: با توجه به تفاوت بارز بین حقوق پرداختی به افراد هیئت‌علمی در وزاتخانه‌های بهداشت و همچنین علوم، طرحی مطرح‌شده می باشد که در آن هم تلاش شده می باشد، آن تفاوت کاهش یابد.

ریاست دانشگاه شهید بهشتی، ارتقاء «تجربه و مهارت بالا‌آموزی» دانشجویان را وظیفه افراد هیئت‌علمی خواند و همچنین گفت: جامعه از دانشگاه‌ها توقع دارد نه‌تنها در بعد آموزشی، پژوهشی و همچنین فرهنگی در تربیت دانشجویان کوشا باشند بلکه با تجربه و مهارت بالا‌آموزی، آنان را جهت بر عهده گرفتن مسئولیت در جامعه و همچنین جذب در بازار کار آماده کند.

صدوق با اشاره به اهمیت جایگاه افراد هیئت‌علمی جوون حوزه علوم انسانی خاطرنشان کرد: در شرایط پیچیده و همچنین حساس جامعه و همچنین بحران‌های بین‌المللی، شناسایی و همچنین ارائه راهکار جهت آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی وظیفه مهم مهندسین و متخصصین و همچنین افراد هیئت‌علمی علوم انسانی می باشد.

ریاست دانشگاه پذیرش داوطلبان برتر در «دانشگاه‌های سطح یک» را یک فرصت و همچنین ظرفیت مهم خواند و همچنین اظهار داشت: تنها ۸ قسمت و بخش از داوطلبان آزمون سراسری که در زمره بهترین و همچنین توانمندترین جوانان آن کشور خواهند بود در دانشگاه‌های سطح یک کشور پذیرفته می‌شوند، دائما به خاطر داشته باشیم که آن نخبگان بعدی‌ساز، امانت ملت در دست من و همچنین تو خواهند بود و همچنین بایستی و حتما نسبت به تربیت و همچنین آموزش آن هم‌ها خیلی زیاد حساس باشیم.

صدوق «یاس و همچنین ناامیدی» را پهناور و بزرگ‌ترین آفت در بین دانشجویان عنوان کرد و همچنین افزود: ناامیدی، سم مهلکی می باشد که تبعات مضر و همچنین بد آن هم را جامعه متحمل خواهد شد؛ تنگناهای اقتصادی، اعمال فشارهای بین‌المللی در قالب تحریم از سوی اقتدار و قدرت‌های پهناور و بزرگ و همچنین تبلیغات مضر و همچنین بد مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در ناامیدی جوانان می باشد. افراد هیئت‌علمی وظیفه مضاعفی جهت مقابله با آن آفت ها و همچنین بحران ها بر عهده‌دارند و همچنین جهت نیل به آن هدف نخست بایستی و حتما از خود شروع کنند، استادی که از روحیه جنگندگی و همچنین نشاط برخوردار نباشد نمی‌تواند دانشجویان را به مبارزه با ناامیدی ترغیب و همچنین تشویق کند.

ریاست دانشگاه شهید بهشتی افزود: استعداد جوانان، پهناور و بزرگ‌ترین سرمایه کشور می باشد که جایگزینی جهت آن هم وجود ندارد؛ دانشگاه‌های پهناور و بزرگ دنیا به نبوغ جوانان ایرانی ایمان‌دارند و همچنین جهت جذب نخبگان کشور هزینه‌های گزافی را به امید بهره‌مندی از توانمندی آن هم‌ها در بعدی متحمل می‌شوند، وجود دانشمندان نخبه در تمام حوزه‌های علمی و همچنین کارآفرینان برتر در سرتاسر دنیا شاهدی بر آن مدعاست.

ریاست دانشگاه در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود به راهبردهای پژوهشی دانشگاه اشاره کرد و همچنین گفت: گسترش تعامل با نهاد‌های بیرونی و همچنین انعقاد پروژه‌های مشترک با قسمت و بخش صنعت، راهبرد کلان پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی می باشد.

صدوق ادامه داد: معتقدم جهت انسجام پروژه‌های مشترک با نهاد‌های بیرونی نیازمند بستر فرهنگی مناسب و همچنین برخورداری از روحیه مشارکت جمعی هستیم. افراد هیئت‌علمی جوون از بدو فعالیت بایستی و حتما کارگروهی و همچنین پژوهش تیمی را سرلوحه مسائل قرار دهند.

او همچنین ضمن تشریح اهمیت و همچنین تأثیر پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، تأکید کرد: دوره کارشناسی ارشد و همچنین دکتری، دوره پژوهش و همچنین بررسی می باشد، پایان‌نامه و همچنین رساله، نشان‌دهندۀ شخصیت علمی دانشجو می باشد. آن ظرفیت عظیم بایستی و حتما به‌سوی بررسی کردن و همچنین حل نیازهای کشور سوق یابد.

تنها ۸ درصد متقاضیان کنکور داوطلبان برتر هستند


بهترین خبرهای دانشگاه پیام نور : تنها ۸ قسمت و بخش متقاضیان کنکور داوطلبان برتر خواهند بود

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها …

سوپروب close
خرید بک لینک