خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / توسعه آموزش عالی سلامت با اجرای طرح آمایش سرزمینی

توسعه آموزش عالی سلامت با اجرای طرح آمایش سرزمینی

توسعه آموزش عالی سلامت با اجرای طرح آمایش سرزمینی

نشست روسا و همچنین معاونین آموزشی دانشگاههای علوم علم پزشکی جدید مستقر در قطب ۱۰ آمایش سرزمینی با حضور دست یار آموزشی وزارت بهداشت و همچنین جمعی از مدیران و همچنین مشاورین حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت برگزار گردید.

به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا ، دکتر باقر لاریجانی دست یار آموزشی وزارت بهداشت در نشست روسا و همچنین معاونین آموزشی دانشگاههای علوم علم پزشکی جدید مستقر در قطب ۱۰ آمایش سرزمینی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در نشست با افراد هیأت علمی دانشگاههای کشور و همچنین تاکید ایشان بر بحث آمایش سرزمینی اظهار داشت: اجرای آمایش سرزمینی آموزش عالی سلامت می تواند ظرفیت های عمده ای جهت توسعه آموزش عالی سلامت ساخته یا ایجاد نماید.

دکتر باقر لاریجانی گفت: تلاش در معاونت آموزشی بر آن می باشد که از ابتدای اجرای مصوبه آمایش سرزمینی تقاضاهای محیطی جهت توسعه آموزش عالی سلامت به صورت هدفمند بررسی کردن و همچنین ساماندهی گردد.

او همچنین با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر آنکه توسعه کشور قرین توسعه تحصیلات تکمیلی می باشد، افزود: ظرفیت های بسیاری در کشور جهت توسعه آموزش عالی سلامت وجود دارد که با مدیریت هدفمند و همچنین بهره گیری از پتانسیل های مصوبه آمایش سرزمینی قابل بهره برداری می باشد.

دست یار آموزشی وزارت بهداشت روند رشد کشور در توسعه آموزش علوم علم پزشکی جدید را مناسب ارزیابی کرد و همچنین گفت: برنامه جذاب و جالب و خوب های ویژه ای در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی در دست اقدام می باشد، به طوری که از کلیه دبیرخانه های معاونت آموزشی خواسته شده کوریکولوم های آموزشی رشته های تحصیلات تکمیلی را مورد بازنگری قرار دهند و همچنین خصوصا در رشته های دکترای تخصصی تاکید بیشتری بر توسعه تجربه و مهارت بالا های فناورانه و همچنین حل پیشامد جدید صورت پذیرد.

دکتر لاریجانی به ظرفیت افراد هیأت علمی حوزه سلامت جهت ارتقاء آموزش عالی سلامت اشاره کرد و همچنین گفت باتوجه به آغاز فعالیت کارگروه برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی منابع انسانی حوزه سلامت می بایست برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی دقیقی درخصوص تامین منابع انسانی سلامت و همچنین بهره بری و استفاده از دانش آموختگان آن حوزه انجام می شود.

او همچنین اظهار داشت: باتوجه به رشد سریع دانشگاهها نیازمند برنامه جذاب و جالب و خوب روشنی جهت توسعه هدفمند آموزش عالی سلامت هستیم که مصوبه آمایش سرزمینی آموزش عالی سلامت که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز هست با الهام از اسناد بالادستی نظام سلامت کشور چنین ظرفیتی را فراهم آورده و همچنین می بایست با همکاری کلیه قطب های آمایشی اجرا گردد.

دست یار آموزشی وزارت بهداشت از قطب ۱۰ آمایش سرزمینی به عنوان منطقه ای ویژه یاد کرد و همچنین گفت: علیرغم آنکه آن قطب حدود ۱۶٫۵درصد جمعیت و همچنین ۲۱٫۵ قسمت و بخش جمعیت دانشجویی کشور را در خود جای داده، واجد قسمت و بخش عمده مراکز تحقیقاتی و همچنین مراکز آموزش عالی سلامت کشور می باشد. او همچنین افزود حدود ۳۴ قسمت و بخش دستیاران، ۶۷ قسمت و بخش دانشجویان فلوشیپ و همچنین ۶۰ قسمت و بخش دانشجویان Ph.D در آن منطقه آمایشی مشغول به تحصیل خواهند بود که خود حاکی از ظرفیت دانشگاههای مستقر در آن منطقه جهت تحول نظام آموزش عالی سلامت می باشد.

او همچنین تاکید کرد: دانشگاههای آن منطقه در کنار دانشگاههای پهناور و بزرگ کشور بایستی و حتما به توسعه آموزش علم پزشکی جدید براساس نقشه توسعه آموزش حوزه سلامت کمک نمایند.

به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت ،دکتر لاریجانی افزود: باتوجه به ظرفیت های موجود در منطقه ۱۰ آمایش سرزمینی انتظار از دانشگاههای مستقر در آن منطقه آن می باشد که با تدوین نقشه راه روشنی باره توسعه هدفمند آموزش عالی سلامت را با همکاری سایر قطب های آمایشی فراهم آورند.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-10611
جدید و تو و تازه ترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : توسعه آموزش عالی سلامت با اجرای طرح آمایش سرزمینی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک