خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / توضیحاتی جامع در مورد طرح ضیافت اندیشه دانشگاه پیام نور

توضیحاتی جامع در مورد طرح ضیافت اندیشه دانشگاه پیام نور

توضیحاتی جامع در مورد طرح ضیافت اندیشه دانشگاه پیام نور

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : حتما تابحال نام طرح ضیافت اندیشه را شنیده اید، ولی باید توجه داشت اطلاع چندانی از آن طرح، نوع نمایش آن هم، نحوه محاسبه هزینه و همچنین شهریه، چگونگی تطبیق نمره و همچنین واحد با آن هم و همچنین …ندارید. پس حتما آن مقاله را با دقت و همچنین تا آخر بخوانید تا دیگر سوالی جهت تو باقی نماند.

 

طرح ضیافت اندیشه چیست؟
دانشگاه پیام نور در ترم تابستان دروسی را ارائه می دهد که دانشجویان می توانند از بین آنها انتخاب کرده و همچنین در تابستان امتحان دهند. به عبارتی ترم تابستان در پیام نور برگزار می می شود.

ولی باید توجه داشت در ترم تابستان جهت دروس کلاسی برگزار نمی می شود (جز دروس تربیت بدنی و همچنین ورزش) و همچنین همچنین دروس عمومی معارفی نیز ارائه نمی می شود. مثل درس اندیشه یا اخلاق و همچنین …

از طرفی چند سالی می باشد دانشگاه پیام نور در تابستان طرحی را برگزار می کند با نام طرح ضیافت اندیشه. آن طرح در اصل یک دوره کارگاهی و همچنین آموزشی می باشد که با استقبال خوبی در چند سال شمسی اخیر مواجه شده و همچنین به نمایش کلاسها و همچنین کارگاه هایی در باره اسلام و همچنین مبانی اخلاقی آن هم می پردازد.

آن دوره در یک هفته (یا مرداد یا در شهریور) در دو شیفت صبح و همچنین عصر و همچنین معمولا به صورت اردویی برگزار می می شود.در پایان آن دوره آزمونی گرفته می می شود و همچنین براساس آن هم جهت اساتید امتیاز و همچنین جهت دانشجویان نمره ای ثبت می می شود.

هر دانشجو در طول دوران تحصیل تنها می تواند دو بار در طرح مذکور شرکت کند. همچنین شرکت در دوره ضیافت اندیشه کاملا اختیاری می باشد.

 

آیا همه واحدها نسبت به نمایش طرح ضیافت اندیشه اقدام می کنند؟
خیر. اغلب واحد مراکز استان آن طرح را اجرا می کنند و همچنین دانشجویان بایستی و حتما به واحد دانشگاهی آن مراکز رفت و آمد و مراجعه و همچنین در کلاس و همچنین امتحان شرکت کنند.

 

نحوه تطبیق نمره دوره ضیافت اندیشه در پیام نور چگونه می باشد و همچنین به چه صورت انجام می می شود؟
دانشجویانی که در طرح ضیافت اندیشه و همچنین آزمون پایانی آن هم شرکت می کنند می توانند تا سقف ۴ واحد (دو درس) از بین دروس عمومی معارفی را با آن هم تطبیق بزنند. بدین ترتیب که بعد از آزمون و همچنین کسب نمره، در صورت تمایل به کارشناس رشته خود رفت و آمد و مراجعه کرده و همچنین با ارائه نمره و همچنین مدارک شرکت در طرح، درخواست تطبیق نمره را با دروس دلخواه می دهند.

کارشناس رشته بعد از بررسی کردن موضوع، دو درس اشاره شده توسط دانشجو را در لیست دروس پاس شده قرار داده و همچنین نمره طرح را جهت آنها درج می کند.

نقطه مهم آن می باشد که با توجه به محدودیت ۸ واحد جهت ترم تابستان، دانشجویان شرکت کننده در طرح ضیافت اندیشه می توانند ۴ واحد دیگر را نیز در ترم تابستان بردارند.

 

ثبت نام در طرح ضیافت اندیشه پیام نور چگونه و همچنین زمان ثبت نام چموقع می باشد؟
دانشجو یا استاد متقاضی به وبسایت و مرکز خبرهای جدید اینترنتی مرکز خود می رود. در آنجا لینک وبسایت و مرکز خبرهای جدید نهاد نمایندگی که برگزار کننده طرح می باشد وجود دارد. برروی آن هم کلیک کرده و همچنین وارد وبسایت و مرکز خبرهای جدید مذکور می می شود. سپس نسبت به ثبت نام اقدام می کند.

زمان ثبت نام معمولا همزمان با شروع انتخاب واحد ترم تابستان به مدت ۱۰ الی ۲۰ روز می باشد و همچنین از طریق وبسایت و مرکز خبرهای جدید واحدهای دانشگاهی انجام می می شود.

 

هزینه شرکت در طرح ضیافت اندیشه چقدر می باشد؟ آیا شهریه هم تعلق می گیرد؟
متقاضیان شرکت در طرح ضیافت اندیشه، بنا به مقدار و اندازه و میزان واحدی که می خواهند تطبیق بزنند، بایستی و حتما هزینه ثبت نام را پرداخت کنند. مثلا در صورتی که دانشجو می خواهد تنها یک درس معارفی تطبیق بزند بایستی و حتما حدودا بین ۴۰ تا ۸۰ هزار تومان بپردازد.(هزینه فوق در واحدهای متنوع و گوناگون و مختلف، فرق دارد). در صورتی که دانشجو بخواهد ۲ درس تطبیق بزند بایستی و حتما تقریبا دوبرابر مبلغ فوق را پرداخت کند. آن مبلغ هزینه شرکت در طرح ضیافت اندیشه می باشد و همچنین جدا از شهریه می باشد.

بعضی واحدها جهت شرکت کنندگان در طرح امکاناتی مثل مکان، نهار و همچنین شام و همچنین … ارائه می کنند که هزینه آن هم را از دانشجو بصورت جداگانه گرفتن می کنند.

بعد از نمایش آزمون در صورتی که دانشجو بخواهد نمره را تطبیق بزند، بایستی و حتما شهریه ثابت و همچنین متغیر ترم تابستان را نیز پرداخت کند. بدین ترتیب که نصف شهریه ثابت را به همراه شهریه متغیر یک یا دو درس معارفی را هنگام ارائه درخواست به کارشناس رشته جهت تطبیق واحد بایستی و حتما پرداخت کند.

 

زمان و همچنین محل نمایش طرح ضیافت اندیشه به چه صورت می باشد؟
معمولا دوره یک هفته زمان می برد و همچنین در دو شیف صبح و همچنین عصر برگزار می می شود. افرادی که می خواهند تنها یک درس را تطبیق بزنند در کلاسهای صبح و همچنین افرادی که می خواهند دو درس را تطبیق بزنند در کلاسهای عصر نیز شرکت می کنند.

دوره در واحد مرکزی هر استان و همچنین قبل از شروع امتحانات ترم تابستان یا بعد آن هم انجام می می شود.

 

توضیحاتی جامع در مورد طرح ضیافت اندیشه دانشگاه پیام نور


برترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : توضیحاتی جامع در مورد طرح ضیافت اندیشه دانشگاه پیام نور

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام کنکور سراسری سال شمسی ۹۸ دانشگاه ها / لینک ثبت نام و همچنین دفترچه

آغاز ثبت نام کنکور سراسری سال شمسی ۹۸ دانشگاه ها / لینک ثبت نام و …

سوپروب close
خرید بک لینک