خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / توضیحات تکمیلی در مورد واجدین شرایط حذف نمرات مردودی از معدل کل

توضیحات تکمیلی در مورد واجدین شرایط حذف نمرات مردودی از معدل کل

توضیحات تکمیلی در مورد واجدین شرایط حذف نمرات مردودی از معدل کل

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : چند روز پیش بخشنامه ای از طرف معاونت آموزشی و همچنین تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور به مراکز استانی ابلاغ شد که به موجب آن بخشنامه (+اینجا) و همچنین طبق آیین نامه جدید وزارت علوم (+اینجا) در مقطع کارشناسی پیوسته و همچنین ناپیوسته نمرات ردی دانشجویان در معدل کل دانشجو محاسبه نخواهد شد.

بر اساس آن بخشنامه و همچنین به استناد تبصره ۱ ماده ۱۸ آیین نامه وزارتی (+اینجا) ، دانشجویی که در هر نیمسال در یک یا چند درس نمره قبولی کسب نکند، چنانچه در نیمسال های بعدی، درس یا دروس مذکور را با نمره قبولی بگذراند، نمره یا تمام نمره های مردودی قبلی در ریز نمرات تحصیلی دانشجو، ثبت و همچنین باقی می ماند، ولی باید توجه داشت در میانگین کل  دوره بی اثر و همچنین صرفا آخرین نمره قبولی در آن هم درس ملاک محاسبه میانگین کل دوره خواهد بود.

ولی موضوع به همینجا ختم نمی می شود!!!!

بعد از ابلاغ آن بخشنامه و همچنین نشر اختصاصی توسط پیام نورنا ، دانشجویان بسیاری در مورد آن موضوع به مراکز خود رفت و آمد و مراجعه کردند و همچنین دانشجویانی که انتخاب واحد نداشته اند (اتمام دروس) و همچنین یا دروس جبران معدل اخذ کرده اند با آن جمله روبه رو شده اند : “آن بخشنامه شامل حال تو نمی می شود!”


پیرو بخشنامه شماره ۴۲۹۷/۳/د مورخ ۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ (+اینجا) – حدف نمرات مردودی از معدل کل دانشجویان ،  موارد و نکات ذیل را به اطلاع دانشجویان محترم میرسد:

۱ـ بخشنامه مذکور شامل دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و همچنین همچنین دانشجویان منصرف از تحصیل و همچنین متقاضی مدرک کاردانی می باشد.

۲ـ بر اساس بند ۵ ، مفاد نامه شامل تمام دانشجویانی می باشد که در نیمسال جاری (نیمسال دوم ۹۴-۹۳) شامل انتخاب واحد خواهند بود، لذا شامل دانشجویان فارغ التحصیل نیمسال قبل نمی باشد.

۳ـ دانشجویانی که در نیمسال قبل سقف واحدهای تصویب شده و مصوب قانون دوره کارشناسی خود را تکمیل نموده ولی میانگین کل آنان زیر ۱۲ می باشد در صورتی می توانند از مزایای آن بخشنامه بهره بری و استفاده کنند که شامل انتخاب واحد در نیمسال جاری باشند. (جهت دروس جبرانی انتخاب واحد نموده باشند)


پس با وجود آن ۳ نقطه ، حذف نمرات مردودی از معدل کل شامل دانشجویانی می می شود که در نیمسال جاری (نیمسال دوم ۹۴-۹۳) به بعد شامل انتخاب واحد خواهند بود (چه دروس عادی و همچنین چه دروس جبران معدل).

 

http://pnuna.com/1394/02/%D9%88%D8%A7%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D9%86%D9%85%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D9%84.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : توضیحات تکمیلی در مورد واجدین شرایط حذف نمرات مردودی از معدل کل

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

e31b339d87d174a8ca48672ea12df92f.jpeg

لنز هوشمند با قابلیت درمان اختلالات چشمی ساخته شد

لنز هوشمند با قابلیت درمان اختلالات چشمی ساخته شد به نقل از خبرگزاری مهر به …