سرخط خبرها
خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / توقف دوره آموزشی ۸۰ مرکز علمی کاربردی

توقف دوره آموزشی ۸۰ مرکز علمی کاربردی

توقف دوره آموزشی ۸۰ مرکز علمی اصولی و کاربردی

سرپرست دانشگاه جامع علمی اصولی و کاربردی از توقف دوره آموزشی ۸۰ مرکز آن دانشگاه در اردیبهشت ماه خبر داد.

دکتر محمدعلی اخباری در گفت‌و همچنین‌گو با روزنامه نویس و خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با گفتن آنکه مراکز آن دانشگاه سالی دو بار نظارت و همچنین ارزیابی می شوند، اظهار کرد: دلیل آن کار آن می باشد که دوره‌ها و همچنین رشته‌های دانشگاه جامع علمی اصولی و کاربردی به‌صورت یک‌بار اجراء بوده و همچنین آن‌روش نیست که تداوم داشته باشند. بنابراین یک بار به مرکزی مجوز نمایش دوره داده می‌می شود، در صورتی که آن مرکز درخواست تمدید نمایش دوره داشته باشد بایستی و حتما بر مبنای نیازسنجی که انجام گرفته، در شورای گسترش دانشگاه طرح و همچنین بررسی کردن می شود.

او همچنین ادامه داد:در ارزیابی‌ای که در اردیبهشت‌ماه از مراکز انجام شد، ۸۰ مرکز توقف دوره گرفته‌اند، به آن معنی که هیچ دانشجویی در مهرماه پذیرش نخواهند کرد.

بررسی کردن ارائه مقطع ارشد در دانشگاه علمی اصولی و کاربردی

سرپرست دانشگاه جامع علمی اصولی و کاربردی در ادامه با گفتن آنکه آن دانشگاه برنامه جذاب و جالب و خوب ویژه ای جهت مقطع دکتری ندارد، اظهار کرد: وظیفه اصلی دانشگاه جامع علمی اصولی و کاربردی تربیت تکنسین می باشد، گاهی بعضی از مراکز، ارگان‌ها، کارخانه‌ها و همچنین…که از دل صنعت بیرون آمده‌اند، به کارشناس ارشد فنی یا حرفه ای مستلزم و نیاز دارند که آن فرد بتواند یک خط تولید را اداره کند، در آن شرایط درخواست خود را در قالب یک پروژه کلان تعریف و همچنین به دانشگاه جامع علمی اصولی و کاربردی ارائه می‌کنند.

%name توقف دوره آموزشی ۸۰ مرکز علمی کاربردی

سرپرست دانشگاه علمی اصولی و کاربردی

اخباری افزود: کلان پروژه‌ها به ریز پروژه‌هایی تقسیم می شوند و همچنین هر کدام از ریز پروژه‌ها به یک دانشجوی کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و همچنین آن هم دانشجو بر اساس کاری که مشخص می باشد فعالیت کرده، تولید می کند، به پس نتیجه آن می شود که می رسد و همچنین از پس نتیجه آن می شود که دفاع می کند و همچنین تغییر پیدا کردن به کارشناس ارشد می می شود.

او همچنین با تاکید بر آنکه آن فرآیند در حال بررسی کردن بوده و همچنین هنوز به تصویب وزارت علوم نرسیده می باشد، افزود: هنوز در مورد نحوه اجراء و همچنین همچنین جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد اراده و تصمیم راسخ نهایی اخذ نشده می باشد.

هوشمندسازی مراکز علمی اصولی و کاربردی

او همچنین از هوشمندسازی مراکز علمی اصولی و کاربردی خبر داد و همچنین گفت: سامانه مرکزی به نام سامانه جامع آموزشی یا “سجاد” راه‌اندازی شده که همه مسائل دانشجوئی، مدرسی، نظارت، واریز مبالغ شهریه و همچنین… را پوشش می‌دهد و همچنین در تلاش ثبت آن هم در دنیا هستیم، زیرا سامانه‌ای با آن حجم در یک مجموعه دانشگاهی وجود ندارد که ۸۵۰ هزار دانشجو را سرویس دهد. از طریق آن سامانه می قدرت بسیاری از کنترل‌ها از قبیل تعداد دانشجویان و همچنین مدرسین در هر مرکز، ارائه نمره، شهریه و همچنین… را انجام داد.

احیای حرفه‌های فراموش شده در دانشگاه جامع علمی اصولی و کاربردی

سرپرست دانشگاه جامع علمی اصولی و کاربردی از احیای حرفه‌های فراموش شده در آن دانشگاه خبر داد و همچنین گفت: یکی از اقدامات در دست اجرای دانشگاه جامع علمی اصولی و کاربردی احیای مشاغل و همچنین هنرهایی می باشد که در کشور در حال از بین رفتن می باشد. رشته‌هایی زیرا و به درستی که قنات، صحافی، رفوگری فرش و همچنین…شامل آن رشته‌ها خواهند بود.

اخباری ادامه داد: دانشگاه جامع علمی اصولی و کاربردی می تواند از مدرسین و همچنین افرادی که در آن رشته‌ها باتجربه خواهند بود بهره بگیرد و همچنین از آن هم‌ها به عنوان مدرس دعوت می‌می شود تا هم تدریس کنند و همچنین هم از صحبت‌های آنها مستندسازی می شود. در آن راستا بعضی از استان‌ها درخواست‌های خود را جهت ارائه آن رشته‌ها ارائه نموده اند که با درخواست آن هم‌ها موافقت شده می باشد.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%AA%D9%88%D9%82%D9%81-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-11151
بهترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : توقف دوره آموزشی ۸۰ مرکز علمی اصولی و کاربردی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …

سوپروب close
خرید بک لینک