خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / تکذیب لغو قرارداد اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور

تکذیب لغو قرارداد اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور

تکذیب لغو قرارداد افراد هیئت علمی دانشگاه پیام نور

سرپرست دانشگاه پیام نور با اشاره به خبر لغو قرارداد تعدادی از افراد هیئت علمی آن دانشگاه گفت: هیچگونه لغو قراردادی صورت نگرفته و همچنین من آن خبر را تکذیب می‌کنم.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدعلی سرلک در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اوضاع کارکنان قراردادی مشخص می باشد و همچنین قرارداد آن اشخاص یکساله می باشد. من پیشامد جدید لغو قراردادها را تکذیب می‌کنم زیرا تا پایان بهمن ماه با همه اشخاص قرارداد امضا کرده ایم و همچنین آنکه همکاری اشخاص با دانشگاه ادامه پیدا کند یا خیر هر سال شمسی بر مبنای معیارهای علمی و همچنین پژوهشی مورد بازنگری قرار می‌گیرد.

او همچنین با تاکید بر آنکه هیچ مورد لغو قرارداد صورت نگرفته می باشد افزود: ولی باید توجه داشت آنکه اشخاص بعد از آن قراردادهای یکساله جهت تغییر پیدا کردن اوضاع پایدارتر بایستی و حتما به وزارت علوم رفت و آمد و مراجعه کرده و همچنین تابع شرایط و همچنین ضوابط آنها باشند. بنابراین اشخاص تا بهمن ماه فرصت دارند در صورتی که در پرونده خود مشکلی دارند می توانند جهت رفع نقص به هیئت جذب دانشگاه رفت و آمد و مراجعه کنند تا پرونده‌ای که به وزارت علوم ارسال می‌می شود بدون نقص باشد تا اوضاع قرارداد آن اشخاص پایدار تر می شود.

سرپرست دانشگاه پیام نور به آن سوال که پرونده اشخاص شامل چه مشکلی می باشد پاسخ داد: مشکل ویژه ای نیست ولی باید توجه داشت پرونده‌هایی که به وزارت علوم ارسال می‌می شود بایستی و حتما اثبات و یا تایید شده و همچنین در عرصه‌های علمی صلاحیت عمومی و همچنین غیره، کامل باشد.

سرلک با اشاره به اخباری مبنی بر لغو قرارداد ۳۰۰ عضو هیئت علمی در دانشگاه پیام نور، اظهار کرد: نمی‌دانم عدد ۳۰۰ در کجا نقل شده می باشد. دانشگاه پیام نور شامل حدود ۲۵۰۰ مربی و همچنین دستیار می باشد که ساماندهی آن اشخاص یکی از اهداف دانشگاه می باشد و همچنین تنها و فقط ۳۰۰ فرد یا شخص مدنظر نیست.

او همچنین با گفتن آنکه ارتقای اوضاع علمی در دستور کار دانشگاه می باشد گفت: در صورتی که صلاحیت عمومی فردی اثبات و یا تایید نشده می باشد جهت رفع آن هم بایستی و حتما پیگیری کند. ما به دنبال رفع مشکل آن اشخاص هستیم و همچنین رایزنی‌هایی جهت ساماندهی آن هم ها و همچنین رفع مشکل انجام داده‌ایم.

سرپرست دانشگاه پیام نور در پایان تاکید کرد: من نمی‌دانم عدد ۳۰۰ از کجا آمده می باشد ولی باید توجه داشت همه اشخاص جهت تغییر پیدا کردن اوضاع بایستی و حتما طبق ضوابط و همچنین مقررات نهادهای بالادستی شامل وزارت علوم و همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی باشند.

به به گفته ایسنا، دکتر محمدعلی سرلک همچنین در نشست خبری که صبح امروز در دانشگاه پیام نور برگزار شد با تاکید بر آنکه دانشگاه پیام نور به دنبال کسب جایگاه خود به عنوان دانشگاه برتر در عرصه علم آموزش و همچنین پژوهش می باشد، اظهار کرد: بر مبنای آخرین رتبه ISC دانشگاه پیام نور شامل رتبه یک کیفیت آموزشی و همچنین رتبه ۱۰ پژوهشی کشور و همچنین همچنین جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه سیاست دانشگاه پیام نور امسال بر خلاف سالهای دیگر جذب رتبه‌های برتر کنکور می باشد گفت: به همین دلیل امسال تسهیلاتی را جهت رتبه‌های زیر ۲۰۰۰ قائل شدیم که کمک هزینه تحصیلی تا سقف شهریه، تفاهم با بعضی از بانک ها جهت ارائه انواع وام، تسهیلات خرید ماشین جهت دانشجو، ارائه متون درسی به صورت مجانی و رایگان، اجازه تحصیل همزمان در دو رشته، کمک هزینه سفر به عتبات، امکان انتقال به هر یک از مراکز و همچنین واحدها، امکان تغییر رشته در هر مقطعی از تحصیل، انتخاب محل آزمون در هر یک از واحدها، کمک هزینه سفرهای علمی و همچنین دانشجویی و همچنین غیره شامل آن تسهیلات می باشد.

او همچنین ادامه داد: همچنین با بعضی از بانک ها صحبت کردیم تا به دانشجویان پیام نور کار دانشجویی ارائه دهد.

گسترش دانشگاه پیام نور در کشورهای فارسی زبان

سرپرست دانشگاه پیام نور در ادامه با گفتن آنکه ۵۴ قسمت و بخش از ظرفیت کل کنکور از سوی نهاد سنجش در اختیار دانشگاه پیام نور قرار داده شده، گفت: دانشگاه پیام نور شامل بیش از ۵۰۰ مرکز و همچنین واحد در اقصی نقاط کشور می باشد. همچنین آن دانشگاه بیش از ۸۰ شعبه خارجی دارد که طبق رایزنی‌هایی که با وزارت علوم داشته‌ایم به دنبال تاسیس شعب دانشگاه پیام نور در قاره‌های هستیم.

سرلک ادامه داد: وزارت علوم از دانشگاه پیام نور درخواست کرده آن دانشگاه در هر کشوری که فرد فارسی زبان وجود دارد، شعبه‌ای تاسیس کند. بنابراین جهت حضور در کشورهای فارسی زبان برنامه جذاب و جالب و خوب جدی داریم.

رتبه برتر دانشگاه پیام نور در عرصه فرهنگی

او همچنین با اشاره به آمار موجود در عرصه‌های فرهنگی و همچنین قرآنی اظهار کرد: طبق آمار معاونت فرهنگی وزارت علوم، دانشگاه پیام نور رتبه برتر عرصه‌های فرهنگی و همچنین قرآنی در کشور را در اختیار دارد و همچنین آن دانشگاه به کانونی جهت فعالیت نخبگان علمی و همچنین فرهنگی تغییر پیدا کردن شده می باشد که نمایش جشنواره حرکت ، اعزام بزرگترین کاروان راهیان نور، نمایش جشنواره قرآنی با بیش از ۱۶ هزار شرکت کننده شامل آن فعالیت‌ها می باشد.

سرپرست دانشگاه پیام نور با تاکید بر آنکه عدالت آموزشی در دانشگاه پیام نور رعایت می‌می شود، گفت: وجود مرکز در همه استان‌ها همچنین و علاوه بر برقراری عدالت آموزشی، باعث شده خانواده‌ها بر فرزندان خود نظارت داشته باشند و همچنین دانشجویان کمتر مورد آسیب‌های فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی قرار گیرند.

سرلک با گفتن آنکه دانشگاه پیام نور یکی از کم هزینه ترین دانشگاه‌های کشور می باشد اظهار کرد: شهریه دانشجویان ما در هر ترم ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان می باشد یعنی فردی که چهار سال شمسی در دانشگاه پیام نور تحصیل می‌کند حدود دو میلیون و همچنین ۴۰۰ هزار تا دو میلیون و همچنین ۵۰۰ هزارتومان شهریه پرداخت می‌کند.

احتمال حذف منابع درسی که دانشجویان در نیم ترم امتحان داده‌اند

او همچنین در ادامه با گفتن آنکه تمهیداتی جهت کاهش حجم منابع درسی در نظر گرفته شده می باشد توضیح داد: نمر اتی به میان ترم اختصاص داده می‌می شود و همچنین آن طرح که هرمطلبی که در میان ترم از دانشجویان امتحان گرفته می‌می شود در امتحان آخر ترم حذف می شود در دستور کار شورای آن دانشگاه قرار گرفته می باشد. البته شرکت در امتحان میان ترم همچنان اختیاری می باشد.

احیای دوباره جذب دانشجو به صورت فراگیر

سرپرست دانشگاه پیام نور با گفتن آنکه پذیرش دانشجو در آن دانشگاه به سه شیوه صورت می‌گیرد، گفت: شیوه اول از طریق کنکور سراسری، شیوه دوم بدون آزمون و همچنین بر اساس سوابق تحصیلی و همچنین شیوه سوم به صورت فراگیر می باشد. جذب دانشجو به صورت فراگیر در مقطع کارشناسی چند سال شمسی بود که حذف شده بود ولی باید توجه داشت طبق رایزنی‌های گرفته شده احتمال دوباره جذب دانشجو به صورت فراگیر در مقطع کارشناسی وجود دارد.

سرلک در ادامه در مورد آمار دانشجویان پیام نور اظهار کرد: در حال حاضر ۷۲۰ هزار دانشجوی فعال در دانشگاه پیام نور تحصیل می‌کنند که حدود ۲۰۰۰ فرد یا شخص آنها در مقطع دکترا، ۴۵ هزار فرد یا شخص در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین بقیه در مقطع کارشناسی خواهند بود.

او همچنین در ادامه در مورد بازنگری در رشته‌ها و همچنین ساخته یا ایجاد رشته‌های جدید توضیح داد: بازنگری رشته‌ها، پیاده سازی و راه اندازی رشته‌های میان رشته‌ای و همچنین رشته‌هایی که مستلزم و نیاز جامعه باشد در دستور کار می باشد ولی باید توجه داشت آن امر بایستی و حتما مراحل خود را طی کند تا وارد دفترچه انتخاب رشته می شود.

سرپرست دانشگاه پیام نور در مورد حذف بعضی از رشته‌ها نیز اظهار کرد: نهاد سنجش رشته‌های کلیه مراکز و همچنین واحدهای پیام نور را بررسی کردن می‌کند و همچنین چنانچه رشته‌ای جذابیت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را نداشته باشد حتما توسط نهاد سنجش حذف می‌شد. در صورتی که متوجه شویم که واحدی نتوانسته می باشد شرایط استاندارد مدنظر را کسب کند به آن هم واحد تذکر می‌دهیم ولی باید توجه داشت هیچ مرکزی را تعطیل نمی‌کنیم. سرلک ادامه داد: دانشگاه پیام نور هم اکنون شامل ۸۷۷۷ رشته محل دارد.

پیاده سازی و راه اندازی دوره‌های تجربه و مهارت بالا اندوزی در دانشگاه پیام نور

سرپرست دانشگاه پیام نور در پایان از پیاده سازی و راه اندازی دوره‌های تجربه و مهارت بالا آموزی آن دانشگاه خبر داد و همچنین گفت: بیش از ۴۰ دوره مهارتی جهت اولین بار در دانشگاه پیام نور طراحی شده و همچنین دانشجویان سراسر کشور را ترغیب کرده‌ایم که در آن دوره‌ها شرکت کنند تا جهت وارد شدن به بازار کار آماده باشند.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%AA%DA%A9%D8%B0%DB%8C%D8%A8-%D9%84%D8%BA%D9%88-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D9%87%DB%8C%D8%A6%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-11048
بهترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : تکذیب لغو قرارداد افراد هیئت علمی دانشگاه پیام نور

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک