سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / تکلیف روسای دانشگاه‌ در سکوت کمیته ۵ نفره فراموش شد

تکلیف روسای دانشگاه‌ در سکوت کمیته ۵ نفره فراموش شد

تکلیف روسای دانشگاه‌ در سکوت کمیته ۵ نفره فراموش شد

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : فارس – از ابتدای حکومت یازدهم و همچنین بعد از کش‌ و همچنین قوس‌های فراوان در مشخص کردن وزیر علوم و همچنین به ثبات رسیدن آن وزارت خانه، حدود ۳۰ دانشگاه کشور به مدت زمان طولانی بدون ریاست اداره می‌شدند و همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز هر بار به دلیل مشخص کردن تکلیف روسای دانشگاه‌ها را به تعویق می‌انداخت تا آنکه اراده و تصمیم راسخ بر آن شد تا یک کمیته متشکل از ۵ فرد یا شخص از افراد شورا تشکیل می شود تا افراد آن کمیته تکلیف روسای دانشگاه‌ها را مشخص کنند.

کمیته ۵ نفره متشکل از وزیر علوم، تحقیقات و همچنین فناوری، وزیر بهداشت، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیر بازرسی و همچنین نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین ریاست نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تشکیل شد.

تشکیل آن کمیته ولی باید توجه داشت با تبصره‌هایی صورت گرفت، شامل آنکه در مشخص کردن روسای دانشگاه اجماع نظر ۵ فرد یا شخص مهم می باشد و همچنین آنکه در صورتی که حتی یک فرد یا شخص از آن ۵ فرد یا شخص ریاست دانشگاهی را تائید نکرد بررسی کردن پرونده آن هم فرد بایستی و حتما به صحن شورایعالی انقلاب فرهنگی ارجاع می شود.

در نخستین جلسه آن کمیته ۲۱ ریاست دانشگاه مشخص کردن شدند ولی ابهام آنجاست که کمیته ۵ نفره که بایستی و حتما رای نهایی را با اجماع نظر ۵ فرد یا شخص اعلام می‌کرد با حضور ۴ فرد یا شخص برگزار شد.

با آنکه بعضی یا بهتر بگوییم اکثرا و بیشتر افراد شورا و همچنین حتی دانشگاهیان یعنی اساتید و همچنین دانشجویان نیز با آن روند مخالف بودند و همچنین می‌گفتند دانشگاه‌ها نهاد مهمی خواهند بود که ریاست آن هم‌ها بایستی و حتما با نظر تمام افراد شورایعالی انقلاب فرهنگی مشخص کردن می شود کمیته تشکیل شد و همچنین حتی در آن هم کمیته هم ابهام صورت گرفت و همچنین کمیته‌ای که بایستی و حتما با نظر اجماعی ۵ فرد یا شخص رای خود را صادر می‌کرد با ۴ فرد یا شخص از افراد کمیته تشکیل جلسه داد و همچنین آرای خود را اعلام کرد. و همچنین حالا بعد از گذشت دو ماه از تشکیل آن کمیته تنها یک جلسه برگزار شده و همچنین هنوز تعدادی از دانشگاه‌های کشور بدون ریاست اداره می‌شوند.

آنکه حکومت یازدهم در مشخص کردن تکلیف روسای دانشگاه تا به آن مقدار و اندازه کند عمل می‌کند که با وجود گذشت دو سال شمسی از روی کار آمدن آن حکومت هنوز بعضی دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور مانند دانشگاه خوارزمی و همچنین دانشگاه اصفهان بلاتکلیف خواهند بود ابهام ذهنی بسیاری از دانشگاهیان می باشد.

در آن میان دانشگاه فرهنگیان، اصفهان و همچنین خوارزمی با مدت سرپرستی حدود دو سال شمسی در صدر دانشگاه‌های بلاتکلیف خواهند بود و همچنین سرپرستان دانشگاه‌هایی مانند تحصیلات تکمیلی زنجان، مراغه، بجنورد، چمران اهواز، اراک و همچنین صنعتی سهند نیز طول دوره سرپرستی‌شان از یک‌ سال شمسی قبل می باشد.

اوضاع مرکز آموزش عالی لامرد، دانشگاه پیام‌نور و همچنین دانشگاه جامع علمی اصولی و کاربردی نیز به همین صورت می باشد ولی از کمیته مشخص کردن روسای دانشگاه خبری جز سکوت خارج نمی‌می شود و همچنین جامعه دانشگاهی بعد از گذشت قستی از عمر حکومت یازدهم همچنان منتظر ساخته یا ایجاد ثبات در دانشگاه‌های کشور خواهند بود.

 

http://pnuna.com/1394/05/%D8%AA%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%81-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DA%A9%D9%88%D8%AA-%DA%A9%D9%85%DB%8C%D8%AA%D9%87.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : تکلیف روسای دانشگاه‌ در سکوت کمیته ۵ نفره فراموش شد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها …

سوپروب close
خرید بک لینک