خانه / مقالات / جاذبه های تفریحی آنتالیا

جاذبه های تفریحی آنتالیا

دیدنی های تفریحی آنتالیا
%D8%A2%D9%86%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7 جاذبه های تفریحی آنتالیا
تور آنتالیا

کمر

شهری است که در ۴۰ کیلومتری آنتالیا قرار دارد به علت زیادی منابع آب شیرین ،میزان شوری آب چندان بالا نیست. نام کمر از دیوار بلندی که برای پیشگیری از ورود سیل به داخل روستا ساخته شده گرفته شده است.کمر شهری تازه شکل گرفته است که به ویژه برای توریست ها ساخته شده.این شهر دارای هتل های مجلل رستوراه ها ، کافه های متعدد سواحل زیبا ویرانه های تاریخی ، اما بازارهای دیدنی است آب هوای این شهر معتدل است و تابستانی زیاد دارد.به دلیل داشتن مناظر طبیعی فوق العاده زیبا و همچنین آب زلال نسبتا شیرین تمام ساله مورد بازدید توریست های بسیاری قرار گرفته است استفا ده از دریای آن بهترین راه ،گشت با کشتی است که فرصتی برای لذت از مناظر قشنگ ی آنجا وهم فرصتی برای شنا کردن در آب زلال دریا را به شما خواهد داد وهمچنین لحظات زیبا رویا یی در انتظار افرادی که طرفدار به غواصی در آبهای زیبا ی مدیترانه هستند . تفریحگاه مجهز ساحلی کمر به افراد علاقمند به ورزش های آبی از عبارت قایقرانی دریانوردی این امکان را میدهد تا به خلیج ها و سواحل بکر موجود در منطقه جنوبی شهر رفته و از مناظر جذاب آن لذت ببرند. در پارت شمالی این تفریحگاه پله کانهائی تعبیه گردیده است که شما را مستقیماً به ساحل متصل می نماید . ساحل منطقه کمر ساحلی با پرچم آبی است. واژه پرچم آبی از طرف اتحادیه اروپا اعطا گردیده و درمعنای مناطقی که دارای سواحل پاک و تمیز هستند مصرف میگردد.

بلک
این ساحل مجلل زمین گلف از کوه های تاروس تا ساحل زیبا ی بلک و در ۳۶ کیلومتری غرب آنتالیا واقع است.در این منطقه به وجود جنگل های کاج وساحل ماسه ای صنعت توریسم رواج بسیاری دارد . این شهر دیدنی فاصله کمی با محل های تاریخی همچون آسپندوس پرگه دارد..هتل های زیاد ۴و۵ ستاره زمین های گلف بسیاری در این منطقه وجود دارد.روش تنیس در مدرسه بین المللی تنیس ،تماشای بیش از ۱۰۰ گونه پرنده در نزدیکی آبشار کورسونافلذت بردن از ورزش های آبی جزئی از جذابیت های این منطقه هستند .می توانید برای گشت زدن در اطراف ساحل ،ماشین یا دوچرخه کرایه بکنید .

بلک در ساحل آک دنیز در ۳۰ کیلومتری شهر آنتالیا واقع شده است.در ساحل ۱۷ کیلومتری بلک هتل های وتاسیسات مدرن زیادی از سال ۱۹۹۰ تا به امروز احداث گردیده اند.فاصله بلک از پارک ملی کورشونلو ۲۰ کیلومتر است .جمعیت بلک ۹٫۷۸۱ نفر است .راه رسیدن به منطقه بلک بسیار آسان و بهترین راه آن از شهر آنتالیا است .امروزه در منطقه بلک ۴۷ هتل ومرکز گردشگری وگلف ۵ ستاره وجود دارد. تعدد تختهای منطقه بلک در مجموع بالغ بر ۴۵٫۰۰۰ تخت است . ۱۰ عدد زمین گلف با همه امکانات در عالی ترین سطح ممکن در منطقه بلک وجود دارد. ۲ زمین گلف در بهترین سطح ممکن در حال سرمایه گزاری و تهیه می باشند .بعد از اتمام این دو مرکز تعداد تختهای منطقه بلک به ۴۷٫۵۰۰ تخت خواهد رسید.در بلک ۵۰ زمین فوتبال، ۲۰۰ زمین تنیس آماده ارائه خدمت به ورزشکاران آماتور سطح پیشرفته است .در آنجا سالنهای کنفرانس بسیاری باهمه امکانات لازم برای برگزاری انواع جلسات گردهمائی ها وهر نوع جشن و عروسی محیا است .مسئولین منطقه بلک به توریسم زیبا ئی و سلامت ی هم ارزش زیادی قائل شده اند و نتیجه این اندیشه جذب سرمایه گذاران این نوع توریسم با احداث زیرساختهای توریسم سلامت ی زیبا ئی در منطقه بلک این نقطه از ترکیه را بهترین محل برای توریسم زیبا ئی و سلامت ی مبدل ساخته اند.بلک فقط منطقه توریستیک ناست در عین حال دیدنی های زیاد طبیعی این منطقه زبانزد خاص عام است .در بلک ۵۷۴ گونه گیاهی تهم اکنون شناسائی شده است.۲۹ گونه گیاهی موجود در بلک تنهادر ترکیه و ۱ گونه گیاهی درجهان تنها در بلک یافت می شود.

لارا

یک محل بسیار رفیق داشتنی مدیترانه ای با آبهای شفاف و ملایم دریای مدیترانه و منطقه ای که با سرعتی زیاد گسترش یافته با سرعتی بیشتر در حال گسترش صنعت تفریحی است و امروزه به یکی از جذابترین و رفیق داشتنی ترین اماکن برای استراحت اقامت گردشگران تبدیل شده است.نزدیکترین منطقه تفریحی گردشی به آنتالیا منطقه لارا است که تنها با ۶ کیلومتر فاصله در شرق شهر آنتالیا واقع گردیده است و دارای سواحل شنی سنگریزه ای است دریای آن دارای امواجی ملایم و نرم است .

در بسیاری از بخشهای این ساحل که به صورت اختصاصی برای استراحت و تفریح گردشگران تجهیز شده است پر است از امکانات آسان مانند انواع پلاژها رستوران مراکز تفریحی صندلی های ساحلی همراه با چتر امکانات قایق سواری وبقیه امکانات که همگی در اختیار بازدیدکنندگان مسافران است .ساحل لارا از شرق صخره های آنتالیا شروع می شود تا سری پائین آبشار Düden به طول چندین کیلومتر گسترش یافته ادامه می یابد در طول این گستره ساحلی انواع انواع امکانات تفریحی و گردشی از هتلهای ۳ ستاره تا ۵ ستاره نیز انواع رستورانهای محلی بین المللی با انواع غذاهای ترکی خارجی در خدمت مهمانان هستند .ساحل لارا با مساحتی در حدود ۱۸۰۰۰۰۰ مترمربع یکی از بزرگترین تفرجگاه های آنتالیا به شمار می رود. ۱۱ باشگاه، ۴ رستوران، ۴ کافه، ۲ زمین فوتبال، پارک عجایب، محوطه ای برای والیبال ساحلی، ورزش های آبی، اسکیت فوتبال ساحلی، بخشی از امکانات ساحل لارا است.

سیده

در مجموع یکی از شناخته شده ترین مناطق تفریحی ترکیه به شمار می آید. این منطقه بندری در عین حال منطقه ای تاریخی باستانی نیز محسوب گردیده، و در معنای لغوی به معنای درخت انار است .امروزه این منطقه ب ویرانه های باستانی، ساحل ماسه ای، مغازه های بی شمار امکاناتی که جهت رفاه گردشگران ارائه می دهد به یک مرکز توریستی با اهمیت تبدیل شده است. تعداد بی شمار مغازه، کافه رستوران، که همگی دارای چشم انداز زیبا از دریا است زیبا ئی این منطقه را دو چندان کرده است.مغازه هایی که در اطراف خیابانهای پارک قرار گرفته اند با فروش جواهرات زیبا وسایل چرمی متنوع خدمات خوب ی را به مشتریان ارائه می نمایند.تالار تآتر تزئین شده با ستو نهای زیبا ، در این منطقه از عبارت قشنگ ترین و بزرگترین تالارها بشمار می آید.بازار معبد آپولو گورستان که در نزدیکی دریا قرار دارد از مناطق تاریخی دیگر این منطقه به شمار می آید.

حمام رومی ها را نیز نباید فراموش کرد. در این حمام که امروزه از آن به عنوان موزه استفاده می شود مجموعه ای از بهترین آثار باستان شناسی گرد آورده شده است. در شرق منطقه سیده-دش Side در بین جنگل های درختان کاج اقامتگاه سورگون Sorgun که حاوی تیتریین گل Titiyoneol به معنای گل لرزان با (پرچم آبی دارای ساحل آرام) و (کیزیل آگاچ Kızılagach) بوده قرار گرفته است که به دلیل دارا بودن سواحل ماسه ای دریای آرام آبی خود بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.این مناطق دارای فضای آرامش بخشی است. علاوه برآن کلیه امکانات تفریحی و آسایشی نیز در این منطقه وجود دارد.

در غرب منطقه سیده مرکز توریستی کوم کوی KumKōy واقع شده است که حاوی چلاکلی cholakli و Kamelya کا ملیا است . این منطقه هم برای علاقه مندان دریا و طرفداران گرفتن حمام آفتاب محل مناسبی است.در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال منطقه سیده مکانی به نام بوجاک شیهلار Bucakşihlar وجود دارد. در این منطقه هم نباید بازدید از حمام رومی، معبدها، کلیساها، آرامگاهی بزرگ، تالار، تآتر و حتی بازاری که هنوز در وضعیت مطلوبی قرار دارد را فراموش کرد.

اماکن جذاب آنتالیا ( کمر-لارا-کندو-بلک-سیده و … )

ماناوگات
رودخانه ای است بی شبیه که از جنوب کوه های طرس جاری می شود و به در یای مدیترانه میپیوندد . بهترین راه بازدید به همین دلیل دخانه گشت با کشتی است که از کنار شهر زیبا ی سیده عبور می نماید و فرصتی برای بازدید از مناظر جذاب اطراف را به ارمغان می اورد . همچنین مسافران این کشتی زمانی برای شنا در رودخانه ماناوگات و پس دریا ی مدیترانه را در بر خواهد داشت . زمان تاسیس ماناوگات به طور دقیق روشن نیست اما
۲۰۰-۱۵۰ سال قبل از میلاد تخمین زده می شود . چنانچه از مدارک فهمیده می شود حمل بار آدم از روزگاران اولیه تا سالهای اخیر بر روی رودخانه ماناوگات انجام شده است. ماناوگات در سال ۱۹۱۳ یک روستای جمهوریه ترکیه شد. آبشار ماناوگات در ۴ کیلومتری شمال ماناوگات واقع شده است. یکی از نقاط زیبا ی مورد علاقه ترکها و همچنین بازدیدکنندگان خارجی . اینجا زیر درختان صنوبر ، شما می توانید از یک ناهار عالی درست شده از فزل آلای کبابی خیسانده شده در شراب سفید لذت ببرید. تقریبا ۳ کیلومتر دورتر شما به شیهلار می رسید (Şıhlar) . از آنجا پباده روی آسان یک ساعته به وب سایت باستانی سلوکیا می رسید.

دره عمیق پلدار(کورپولو کانیون)

در شمال شرقی آنتالیا ، زمان ی به سمت تاشاگیل(Taşagil) و بش کوناک (Beşkonak)می پیچید یک راه خوش منظره به پارک ملی دره پلدار منتهی می شود. جاده از روی یک رودخانه کوهستانی رد شده و از بین جنگلهای بکر با آبشارهای خروشان رد می شود. زمان ی به پارک در ۹۲ کیلومتری آنتالیا می رسید. شما به دره زیبا یی غنی از گونه های گیاهی و جانوران می رسید.دره ۱۴ کیلومتر در امتداد رودخانه پلدار امتداد پیدا می نماید و عمق آن در برخی جاها به ۴۰۰ متر نیز می رسد. در اطراف می توانید رستورانهای ماهی پیدا بکنید که منوی لذیذی لرائه می کنند.

پل رومی اولوک ، بر روی کانیون و پل بوگروم (Büğrüm)بر روی رودخانه کوجادره (Kocadere) ، شاهکار مهندسی زمان خود بودند. از این پارک شما دو گزینش تفریحی دارید، به سمت شهر باستانی سلگه (Selge) یا به مرتفع ترین قله کوهستان دده گول (Dedegöl) با ارتفاع ۲۹۹۲ متر. کوهنوردان نمی توانند در مقابل کوهنوردی اکتشاف و اردو زدن در این منطقه خوش منظره و با ابهت پایداری کنند.

پرگه
شهری باستانی است که در۱۸ کیلو متری آنتالیا قرار گرفته است. در قرن ۱۲ (قبل از میلاد) یونانیان مهاجر کوچ زیادی از شمال شهر ترکیه به جنوب آن داشتند. با آمدن آنها به شرق شهر مدرن ترکیه (جنوب ترکیه) نژادهای مختلف به اینجا وارد شده یونانیان اسم آن منطقه را پامفیلیا نامیدند. در آن زمان پامفیلیا مکانی با اهمیت برای تجارت در شهر پرگه بود که هم اکنون به عنوان شهری تاریخی یاد می شود .

آسپندوس:
که به آمفی تاتر مشهور است که در۸ کیلو متری شهر سریک واقع شده است .این شهر ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد به دست یونانیان بنا شده است یکی از ثروتمند ترین شهر های خود بوده است. آمفی تاتر این شهر ۲۰۰ سال بعد از میلاد توسط رومی ها بنا شده که آسپندوس در مسیر پر رونق تجاری آن تمام را حیرت زده می نماید و اکثر توریست ها یی که به آنتالیا می آیند از منطقه تاریخی و قشنگ دیدن می کنند.

پارک آبی آکوالند آنتالیا

آکوالند Aqualandاین مجموعه یکی از زیبا ترین مراکز آبی تفریحی ترکیه است و در منطقه ساحلی کنیاآلتی قرارگرفته است . دراین محل شما و خانواده تان با بهره گیری از سرسره های مختلف بازیهای آبی مفرق روز بهتر ی را سپری می نمایید . در میانه روز شما میتوانید به تماشای برنامه شاد زنده آکوالند بنشینید که حاوی موزیک مسابقه های دیدنی است شما میتوانید یکی از مجموعه کنندگان این برنامه باشید .
قابل ذکراست که در صورت تمایل میتوانید در ساعت معین به برنامه نمایش دلفینها در محوطه ای جدا بنشینید . (دلفین لند ) .

پاموک کاله (پاموک قلعه)
پاموک کاله در زبان ترکی به مفهوم قصر پنبه ای است چشـم اندازی زیبا غیرواقعی در غرب ترکیه ساخته است که به خاطر شیب های پله ای سفید همچون برفش مشهور شده است. این شیب های پلکانی از ماده تراورتن بوجود آمده اند. این ماده سنگ رسوبی است که از آب معدنی چشـم ه های آب داغ رسوب می نماید به این شکل در می آید. آدم یان در هزاران سال قدیم در این آب ها شنا میکردند هیراپولیس شهر باستانی یونانی که به واسطه پادشاهان پرگامون روی چشم ه های آب داغ بنا شده است. خرابه های حمام ها، معابد بناهای تاریخی در این محل به چشم میخورد.

آبشار دودن

(به ترکی: Düden Şelalesi) (به انگلیسی: Düden Waterfalls) در شهر آنتالیا ترکیه و در ۲۸ کیلومتری جاده قدیم آنتالیا – بوردور واقع شده است.سرچشـم ه این آبشار دو چشـم ه جوشان بنام پینارباشی در منطقه کیرک گوزلر در ۴۰ کیلومتری آن است . آب این دو چشـم ه بعد از طی مسیری کوتاه یکی شده و رود دودن را می سازد . دودن بعد از طی مسیری ۱۴ کیلومتری از زیرزمین در گودالی بنام وارساک در روی زمین جاری شده بعد از یک جریان کوتاه دوباره در طرف دیگر گودالدر اعماق زمین فرو می‌رود.آبی که در گودال وارساک به زمین می‌رود بعد از طی ۲ کیلومتر در آبریز آبشار بیرون آمده و آبشار قشنگ ی دودن را بوجود می‌آورد.آبی که از زمین بیرون می‌آید حداقل ۱۰ متر مکعب در ثانیه است و حداکثر دبی آب بعد از سر ریز از بالای آبشار جاری شدن روی زمین ۱۵ الی ۱۶ متر مکعب درثانیه است.سرانجام این آب بعد از عبور از آنتالیا بعد از ۹ کیلومتر وارد دریای مدیترانه می‌شود.

غار کارائین

یکی دیگر از مناطق جالب آنتالیا غار کارائین است که در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر آنتالیا و شرق کوه چان قرار دارد. از ویژگیها در خورتوجه این محل تعلق آن به زمان پارینه سنگی است. این غار از عبارت قدیمیترین مکانهای سکونت آدم ها در کشور ترکیه است .

این محل دارای یک ورودی مجزا است که با نور خورشید روشن می شود و در ادامه به ۳ تالار بهم پیوسته منتهی میگردد. در داخل غار، یک موزه کوچک در کنار درب ورودی این غار قرار دارد که گاهی از آثار باستانی که قدمت آنها به ۱۶۰ هزار سال قبل از میلاد مسیح می رسد را به نمایش می گذارد.

حمام رومی آنتالیا
وجود آثار باستانی به دیدنی گردشگری آنتالیا ترکیه کمک بسیاری کرده است ،حمام رومی آنالیا دارای فضای آرامش بخشی است. علاوه برآن کلیه امکانات تفریحی و آسایشی در این منطقه وجود دارد. در این حمام که امروزه از آن به عنوان موزه استفاده می شود مجموعه ای از بهترین آثار باستان شناسی گرد هم آورده شده است. این حمام که از جذاب های آنتالیا ست در شرق منطقه سیده-دش و در بین جنگل های درختان کاج اقامتگاه سورگون که حاوی تیتریین گل به معنای گل لرزان با (پرچم آبی دارای ساحل آرام) و(کیزیل آگاچ) بوده قرار گرفته است که به دارا بودن سواحل ماسه ای دریای آرام آبی بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

کسیک مناره آنتالیا
Kesik Minare کسیک مناره که در کلیسای کورکوت قرار ژگرفته در قرن پنجم میلادی به نام مریم مقدس ساخته و در زمان بایزید دوم به دستور شاهزاده کورکوت به مسجد تبدیل شد، به همین دلیل از آن بنام مسجد کورکوت یا مسجد کبیر یاد می شود. در نتیجه خسارتی که از آتش سوزی سال ۱۸۹۶ به مسجد وارد آمد و سوختگی بخش چوبی بالای مناره آن ، این مسجد به مسجد مناره شکسته کسیک مشهور است .این مناره از جذاب های آنتالیاست و به معنای مناره های بریده شده است که در قدیم بعنوان کلیسا از آن مصرف می شده است. این تاثیر در واقع نمایانگر تاریخ کهن شهر که وقت رومی ها بیزانس سلجوقیان عثمانی ها تا به امروز را حاوی می شود است . زمان یکه امپراتور ها دریان در سال ۱۳۰ بعد از میلاد در شهر (فاسیلین) از استان آنتالیا دیدن کرد بافتخار او دروازه ای با سه طاق ستونهای تزئین شده بنا گردید. در آن زمان این دروازه فقط راه ورودی به شهر به شمار میآمد. امروزه دو برج دروازه و قسمت هائی از دیوار مربوطه را می توان در کنار بندرگاه مشاهده نمود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

هاست سی پنل ارزان

هاست سی پنل ارزان هاست سی پنل ارزان با هارد پرسرعت SSD و وب سرور …

سوپروب close
خرید بک لینک