خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / جزئیات برگزاری ترم تابستانی دانشگاه آزاد

جزئیات برگزاری ترم تابستانی دانشگاه آزاد

جزئیات نمایش ترم تابستانی دانشگاه آزاد

دست یار آموزش و همچنین تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نمایش ترم تابستانی گفت: دانشجویان متقاضی ترم تابستان چنانچه اکثرا و بیشتر از ۶ واحد نداشته باشند، تنها و فقط نصف شهریه ثابت را پرداخت می‌کنند و همچنین مبلغ حق‌التدریس جهت افراد هیئت علمی دو برابر محاسبه می‌می شود.

به به گفته سرویس دانشگاهی ایسنا، دکترحسین غریبی، دست یار آموزش و همچنین تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در مورد شرایط ترم تابستان جهت دانشجویان آن دانشگاه، گفت: ترم تابستان دانشگاه آزاد اسلامی جهت تمام دانشجویان در همه مقاطع ارائه می می شود.

او همچنین افزود: در ترم تابستانی دانشجویان دوره کاردانی و همچنین کارشناسی مجاز به انتخاب حداکثر تا ۱۰ واحد، دانشجویان دوره کارشناسی ارشد ۶ واحد و همچنین دانشجویان دوره دکتری مجازند تا ۴ واحد را انتخاب کنند.

دکتر غریبی تصریح کرد:‌ البته دانشجویان دوره کاردانی و همچنین کارشناسی که معدل آنها بالاتر از نمره ۱۷ باشد، می توانند حداکثر ۱۲ واحد درسی را در ترم تابستان داشته باشند.

دست یار آموزش و همچنین تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در مورد شرایط مشروطی ترم تابستان گفتن کرد: چنانچه دانشجویان در دوره ترم تابستان مشروط شوند آن مشروطیت در شمارش تعداد مشروطی دوره تحصیلشان در نظر گرفته نمی می شود.

دکتر غریبی هم چنین در مورد شرایط دانشجویان کاردانی و همچنین کارشناسی که مستلزم و نیاز به گذراندن واحدهای اکثرا و بیشتر در ترم تابستانی جهت فارغ‌التحصیل‌شدن دارند، توضیح داد: دانشجویان دوره کاردانی و همچنین کارشناسی که با گذراندن حداکثر ۱۲ واحد در ترم تابستان دانش آموخته و همچنین فارغ‌التحصیل می‌شوند، مجاز به اخذ تمام ۱۲ واحد درسی خواهند بود.

او همچنین با تاکید بر آنکه شرایط مذکور شامل دانشجویان کارشناسی ارشد و همچنین دکتری نمی‌می شود ادامه داد: بخشنامه ترم تابستان سال شمسی ۹۴ دانشگاه آزاد اسلامی طبق آن هم شرایط سال شمسی قبل اجرا میشود و همچنین آن بخشنامه نیز دگرگونی و تغییری نکرده می باشد. همچنین ساعت واحدهای درسی نظری و همچنین عملی نیز مانند قبل می باشد و همچنین به آن هم روش پیشین اجرا خواهد شد.

نحوه محاسبه شهریه ثابت و همچنین متغیر در ترم تابستانی

دست یار آموزش و همچنین تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در مورد مقدار و اندازه و میزان شهریه ترم تابستان افزود: دانشجویانی که حداکثر تا ۶ واحد درسی را انتخاب می کنند تنها نصف شهریه ثابت و همچنین افرادی که بیش از ۶ واحد تا حداکثر ۱۲ واحد را اخذ مینمایند بایستی و حتما دو سوم شهریه ثابت را پرداخت کنند ولی باید توجه داشت درخصوص شهریه متغیر که مرتبط به واحدها می باشد، جهت تمام دانشجویانی که متقاضی حضور در ترم تابستانی خواهند بود، شهریه هر واحد به صورت کامل محاسبه می می شود.

به گفته او همچنین، مقدار و اندازه و میزان حق التدریس در ترم تابستانی جهت افراد هیئت علمی دانشگاه آزاد دو برابر محاسبه می‌می شود.

دکتر حسین غریبی همچنین به مقدار و اندازه و میزان حق التدریس افراد هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در ترم تابستان اشاره کرد و همچنین گفت: افراد هیئت علمی تمام وقت، نیمه وقت و همچنین مدعو، به تعداد ساعات تدریس، معادل دو برابر آموزانه حق التدریس خود را نسبت به نیمسال اول و همچنین دوم گرفتن می کنند.

او همچنین در آن باره تصریح کرد: افراد هیئت علمی که در نیمسال اول و همچنین دوم کمبود ساعت تدریس داشتند می توانند به آن هم مقدار و اندازه و میزان در ترم تابستان تدریس و همچنین سقف موظفی خود را پر کنند و همچنین در صورتی که ساعات تدریسشان در ترم تابستان از سقف مقدار و اندازه و میزان کمبود آنها اکثرا و بیشتر شد، ساعات اضافی طبق بخشنامه دو برابر محاسبه می می شود.

به به گفته مرکز حوزه ریاست و همچنین روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر غریبی در پایان خاطرنشان کرد: مدت ترم تابستان جهت دانشجویان متقاضی ۸ هفته می باشد که از اول تیرماه آغاز و همچنین تا پایان مرداد ماه ادامه دارد. از اول شهریور تا دهم آن ماه نیز جهت زمان نمایش امتحانات در نظر گرفته شده می باشد.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D9%85-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-10351
برترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : جزئیات نمایش ترم تابستانی دانشگاه آزاد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک