سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / جهت تحصیل در دانشگاه آزاد چقدر بایستی و حتما هزینه کنیم؟+ جدول

جهت تحصیل در دانشگاه آزاد چقدر بایستی و حتما هزینه کنیم؟+ جدول

جهت تحصیل در دانشگاه آزاد چقدر بایستی و حتما هزینه کنیم؟+ جدول

به به گفته پیام نورنا (PNUNA.COM) : اگرچه روزگاری نه‌چندان دور، دانشگاه آزاد اسلامی تنها دانشگاه پولی ایران بود، ولی باید توجه داشت چندسالی می باشد که به‌سختی می‌قدرت دانشگاه یا رشته غیرپولی در ایران پیدا کرد و همچنین حالا دانشگاه‌های دولتی هم تغییر پیدا کردن به رقیب جدی جهت نخستین دانشگاه پولی ایران شده‌اند.

پولی‌سازی آموزش دانشگاهی در ایران تا جایی پیش رفته که براساس آخرین اطلاعات، در سال شمسی تحصیلی جدید بیش از ۸۰ قسمت و بخش کدرشته‌های دانشگاه‌های ایران، از متقاضیان، شهریه گرفتن خواهند کرد. در آن بین، ولی باید توجه داشت دانشگاه آزاد اسلامی، به عنوان نخستین و همچنین بزرگترین دانشگاه پولی ایران، همچنان روند صعودی شهریه‌های خود را حفظ کرده که با توجه به بحران اقتصادی آن روز‌های ایران به نظر می‌آید در سال شمسی تحصیلی پیش‌رو، بسیاری از خانواده‌های ایران امکان ثبت‌نام فرزندان خود در آن دانشگاه را نخواهند داشت.

در ادامه، حداقل شهریه‌ای که دانشجویان کارشناسی، ارشد و همچنین دکترا بایستی و حتما جهت تحصیل و همچنین گرفتن مدرک در آن دانشگاه پرداخت کنند، بررسی کردن شده می باشد:

شهریه دانشگاه آزاد در سال شمسی ۹۷ چقدر افزایش می‌یابد؟

در سال شمسی‌های قبل و همچنین با رشد دوره‌های شبانه و همچنین پردیس‌های مرتبط به دانشگاه‌های دولتی، افزایش ظرفیت‌های دانشگاه پیام‌نور و همچنین همچنین توسعه دانشگاه علمی و همچنین اصولی و کاربردی مقدار و اندازه و میزان استقبال از دانشگاه آزاد کاهش یافته چرا که به روش متوسط شهریه آن دانشگاه کمتر از دانشگاه آزاد می باشد. کاهش مقدار و اندازه و میزان استقبال از دانشگاه آزاد و همچنین سقوط تعداد دانشجویان بزرگترین دانشگاه خاورمیانه، ولی باید توجه داشت منجر به توقف روند صعودی شهریه آن دانشگاه نشده و همچنین آن هم‌روش که سرپرست کنونی هم گفته، سال شمسی تحصیلی پیش‌رو هم شاهد افزایش شهریه خواهیم بود.

در مورد مقدار و اندازه و میزان آن افزایش، پیش از آن محمد مهدی طهرانچی بخشنامه‌ای جهت تمام مقاطع تحصیلی ابلاغ کرده که براساس آن هم، مقدار و اندازه و میزان شهریه به روش متوسط ۵/۱۲ قسمت و بخش افزایش پیدا می کند. آن بخشنامه شهریه ثابت و همچنین متغیر دانشجویان را به صورت زیر اعلام می‌کند: «مبلغ شهریه جهت دانشجویان ورودی سال شمسی ۱۳۹۶ و همچنین ما قبل آن هم بر اساس شهریه‌ای می باشد که در سال شمسی ۹۶ پرداخت نموده اند و همچنین در سال شمسی تحصیلی جدید شهریه آنان افزایش نخواهد داشت همچنین شهریه متغیر جهت دانشجویان ورودی ۹۶ و همچنین ماقبل آن هم به آن صورت می باشد که هر یک از دانشجویانی که در زمان مقرر انتخاب واحد کرده باشند افزایش ۱۰ درصدی شهریه را خواهند داشت و همچنین دانشجویانی که در خارج از زمان مقرر انتخاب واحد را انجام داده باشند با ۵/۱۲ قسمت و بخش افزایش شهریه مواجه می‌شوند.» همچنین و علاوه‌براین نرخ شهریه ثابت و همچنین متغیر دانشجویان جدید‌الورود رشته‌های غیرپزشکی در تمام مقاطع تحصیلی با حداکثر افزایش ۵/۱۲ درصدی بر اساس مجوز استان مشخص کردن می‌می شود.

بر اساس آن افزایش و همچنین درصورتی که یک دانشجو تمام واحد‌های خود را بار اول با نمره قبولی بگذارند و همچنین شهریه در سال شمسی‌های بعد هم افزایش نیابد، جهت گرفتن مدرک کارشناسی، دست‌کم بایستی و حتما بیش از ۲۰ میلیون پرداخت کند. آن عدد البته جهت مقطع کارشناسی ارشد تا بیش از ۱۶ میلیون هم می‌رسد. گرفتن مدرک دکتری از دانشگاه آزاد، ولی باید توجه داشت حساب و همچنین کتاب متفاوتی دارد و همچنین در کمترین حالت ممکن، بایستی و حتما بیش از ۷۶ میلیون هزینه کرد.

جهت دیدن تصویر در سایز اصلی برروی آن هم کلیک کنید

427158 834 جهت تحصیل در دانشگاه آزاد چقدر بایستی و حتما هزینه کنیم؟+ جدول

برای تحصیل در دانشگاه آزاد چقدر باید هزینه کنیم؟+ جدول


تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : جهت تحصیل در دانشگاه آزاد چقدر بایستی و حتما هزینه کنیم؟+ جدول

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

راهنمای عکسی دیدن و همچنین پرینت کارت وارد شدن به جلسه امتحانات پایان ترم پیام نور – به گفته ۴۲۸

راهنمای عکسی دیدن و همچنین پرینت کارت وارد شدن به جلسه امتحانات پایان ترم پیام …

سوپروب close
خرید بک لینک