خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / حذف نمرات ردی از معدل کل دانشجویان پیام نور تصویب شد / اصلاح آیین نامه آموزشی

حذف نمرات ردی از معدل کل دانشجویان پیام نور تصویب شد / اصلاح آیین نامه آموزشی

حذف نمرات ردی از معدل کل دانشجویان پیام نور تصویب شد / اصلاح آیین نامه آموزشی

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : در خبری که کاملا اختصاصی در وبسایت و مرکز خبرهای جدید پیام نورنا نشر یافته شده شد (+اینجا) ، مورخ ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۳ ابلاغیه آیین نامه جدید کاردانی و همچنین کارشناسی (پیوسته و همچنین ناپیوسته) دانشگاه ها به امضاء دکتر شریعتی ، دست یار محترم آموزشی وزارت علوم رسید.

و همچنین در روز ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۴ آن آیین نامه توسط وزارت علوم تحقیقات و همچنین فناوری به تمام دانشگاه ها ابلاغ شد. (+آیین نامه جدید را اینجا بخوانید)

در صورتی که چه آن آیین نامه از طرف وزارت علوم تحقیقات و همچنین فناوری به کلیه دانشگاه ها ابلاغ شده می باشد ولی باید توجه داشت در دانشگاه پیام نور جهت اجرایی شدن آن هم نیازمند تصویب در شورای آموزشی دانشگاه می باشد و همچنین بلاخره نهاد مرکزی دانشگاه پیام نور اصلاحیه جدید آیین نامه آموزشی کارشناسی دانشگاه پیام نور را به تمام استان ها ابلاغ کرد.

 

بر اساس آن اصلاحیه ، تبصره ماده ۸ و همچنین تبصره ماده ۱۷ در آیین نامه آموزشی دانشجویان دانشگاه پیام نور تغییر کرده می باشد :

۱- به استناد تبصره ماده ۸ آیین نامه وزارتی (+اینجا) ، چنانچه دانشجویی یک درس عملی- نظری را اخذ  ولی نمره قبولی کسب نکند، ولی باید توجه داشت دوره عملی درس را گذرانده باشد، می تواند قسمت و بخش نظری آن هم درس را به صورت معرفی به استاد در نیمسال بعد با رعایت مفاد ماده ۸ اخذ نماید.

۲- به استناد تبصره ۱ ماده ۱۸ آیین نامه وزارتی (+اینجا) ، دانشجویی که در هر نیمسال در یک یا چند درس نمره قبولی کسب نکند، چنانچه در نیمسال های بعدی، درس یا دروس مذکور را با نمره قبولی بگذراند، نمره یا تمام نمره های مردودی قبلی در ریز نمرات تحصیلی دانشجو، ثبت و همچنین باقی می ماند، ولی باید توجه داشت در میانگین کل  دوره بی اثر و همچنین صرفا آخرین نمره قبولی در آن هم درس ملاک محاسبه میانگین کل دوره خواهد بود.

۳- به استناد تبصره ۲ از ماده ۱۸ آیین نامه وزارتی (+اینجا) ، گذراندن دروس با بهره بری و استفاده از تبصره ۱ ماده ۱۸ ، صرفا جهت محاسبه میانگین کل دوره تحصیلی در هنگام دانش آموختگی می باشد. نمرات مردودی در میانگین ترم محاسبه می می شود.

۴- به استناد تبصره ۳ ماده ۱۸ آیین نامه وزارتی (+اینجا) ، تسهیلات آن بخشنامه شامل دانشجویانی که به دلیل تقلب و همچنین یا حکم کمیته انضباطی نمره مردودی گرفتن می کنند نمی می شود.

۵- به استناد ماده ۳۳ آیین نامه وزارتی (+اینجا) ، مفاد موارد فوق جهت دانشجویان ورودی سال شمسی تحصیلی ۹۴-۹۳ و همچنین بعد از آن هم و همچنین نیز تمام دانشجویانی که در زمان ابلاغ آن بخشنامه شاغل به تحصیل خواهند بود، به شرطی که خللی در تحصیل ایشان ساخته یا ایجاد نکند مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری الاجرا می باشد.
 

دانشجویان عزیز پس دقت داشته باشید بر اساس اصلاحیه آیین نامه جدید آموزشی مقطع کارشناسی (پیوسته – ناپیوسته) دانشگاه پیام نور ، نمرات ردی در معدل کل محاسبه نمی می شود و همچنین تنها و فقط نمرات قبولی دانشجویان در معدل کل دانشجو موثر و همچنین محاسبه خواهد شد. ولی نمرات ردی در معدل ترم باقی و همچنین محاسبه می می شود .

توجه : دقت داشته باشید به احتمال زیاد ، حذف نمرات ردی در سیستم اعمال نمی می شود و همچنین تنها و فقط زمانی که فارغ التحصیل شوید ، سیستم نمرات ردی را از معدل کل حذف و همچنین بی اثر می کند و همچنین معدل کلی که در مدرک درج خواهد شد بدون محاسبه نمرات مردودی می باشد.

 

 جهت دیدن بخشنامه در سایز اصلی برروی آن هم کلیک کنید

20782 حذف نمرات ردی از معدل کل دانشجویان پیام نور تصویب شد / اصلاح آیین نامه آموزشی

 

http://pnuna.com/1394/02/%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%A8-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1.html
برترین خبرهای دانشگاه پیام نور : حذف نمرات ردی از معدل کل دانشجویان پیام نور تصویب شد / اصلاح آیین نامه آموزشی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دفتر بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی اصولی و کاربردی افتتاح شد

دفتر بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی اصولی و کاربردی افتتاح شد به نقل از پیام …