سرخط خبرها
خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / حفاظت فلزات از خوردگی با محصول فناورانه محققان پارک فناوری ایلام/لزوم رونق فن‌بازارهای استانی

حفاظت فلزات از خوردگی با محصول فناورانه محققان پارک فناوری ایلام/لزوم رونق فن‌بازارهای استانی

حفاظت فلزات از خوردگی با محصول فناورانه محققان پارک فناوری ایلام/لزوم رونق فن‌بازارهای استانی

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – ریاست پارک علم و همچنین فناوری ایلام با گفتن آن‌که محققان آن پارک موفق به تولید محصولی فناورانه جهت حفاظت فلزات از خوردگی شده‌اند، یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی شرکت‌های دانش‌بنیان را بازارسازی جهت محصولاتشان دانست و همچنین ضمن تأکید بر لزوم رونق پیدا کردن و یافتن فن‌بازارهای استانی و همچنین منطقه‌ای، خاطرنشان کرد: ارائه سرویس ها و خدمات به آن شرکت‌ها بایستی و حتما به صورت بلاعوض باشد و همچنین طوری نباشد که آن هم‌ها را در آستانه ورشکستگی قرار دهد؛ در آن مورد اُرگان‌های مربوطه بایستی و حتما به فعالیت جزیره‌ای خود پایان داده و همچنین بستر مناسبی را جهت ادامه فعالیت آن شرکت‌ها فراهم کنند.

کامران طاهرپور در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار ایسنا، با گفتن آنکه مجوز آن پارک از سوی  وزارت علوم جهت استان صادر شده و همچنین تمام حمایت‌های اقتصادی و مالی و همچنین تشکیلاتی آن هم نیز از سوی آن وزارت‌منزل و خانه تأمین می‌می شود، پارک ایلام را یک پارک‌ جوون توصیف کرد و همچنین گفت: مجوز ما از قسمتهای آخر سال شمسی ۹۲ صادر شده؛ آن در حالی می باشد که فعالیت‌های ما بر اساس برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین اساس‌نامه پنج‌ساله از ابتدای سال شمسی ۹۴ شروع شده می باشد.

تولید ۱۷ محصول دانش‌بنیان

او همچنین از استقرار ۸۵ واحد و همچنین شرکت فناور در آن پارک خبر داد و همچنین تشریح کرد: از آن تعداد، ۶ واحد دانش‌بنیان خواهند بود و همچنین ۱۷ محصول دانش‌بنیان تولید نموده اند. در کنار آن‌ها محصولات خوبی داریم که هم قابل عرضه و همچنین هم قابل رقابت در عرصه ملی و همچنین منطقه‌ای  می باشد.

ریاست پارک علم و همچنین فناوری ایلام خاطرنشان کرد: آن پارک خیلی از جوانان خلاق و همچنین ایده‌پرداز را تحت پوشش قرار داده و همچنین از آن هم‌ها حمایت مادی – معنوی می‌کند.

طاهرپور با اشاره به آنکه امسال لیست اقلامی را که شرکت‌های ما تولید می‌کنند در اختیار استان قرار دادیم، ادامه داد: از طریق اقتصاد مقاومتی خریداری آن محصولات را به ادارات پیشنهاد کردیم. همچنین نمونه آن محصولات را در قالب یک نمایشگاه دائمی محصولات شرکت‌ها، در پارک به دیدن کردن و نمایش گذاشتیم.

او همچنین تأکید کرد: تمام هم و همچنین غم ما آن می باشد که تمام مسائل اداری، معظلات و مسائل و مشکلات، حمایت‌ها و همچنین مشاوره‌های تخصصی جهت ارتقای محصول و همچنین… پیگیری ‌می شود. در عرض سه سال شمسی و همچنین اندی فعالیت، ده‌ها محصول تولید کرده‌ایم که ۱۷ مورد آن هم‌ها نشان دانش‌بنیان دارند.

ریاست پارک علم و همچنین فناوری ایلام اوضاع فوق را امیدوارکننده دانست و همچنین تصریح کرد: نمونه ابتدایی و اولیه هر محصولی که توسط شرکت‌های مستقر در پارک ایلام تولید می‌می شود را پارک خریداری می‌کند و همچنین اجازه نمی‌دهیم مشابه محصولی که به وسیله شرکت‌های خودمان تولید می‌می شود، از جای دیگر خریداری می شود.

طاهرپور با گفتن آنکه استان ایلام با ۰٫۸ جمعیت کشور و همچنین دارا بودن ۱۱ قسمت و بخش منابع نفتی- گازی آن هم، می‌تواند نقشی مهم در توسعه منطقه و همچنین کشور داشته باشد، گفت: پیشنهاد خرید محصولات را در جلسات اقتصاد مقاومتی مطرح کرده‌ایم و همچنین امیدواریم که در سطح استان پیگیری می شود. در صورتی که حمایت‌های ما درست، عمیق  و همچنین به صورت منسجم باشد، در آن باره حرف‌های بسیاری جهت گفتن داریم.

استقرار ۸۵ واحد فناور در پارک

او همچنین اعلام کرد: در سند راهبردی ۵ ساله ما که در وزارت علوم به تصویب رسیده می باشد، معین شده که تعداد واحدهای فناور ما بایستی و حتما در پایان سال شمسی ۱۳۹۹ به ۶۴  واحد برسد. آن در حالی می باشد که تعداد واحدهای فناور پارک در حال حاضر به ۸۵ رسیده می باشد و همچنین پیش‌بینی می‌می شود تا پایان امسال آن تعداد سه رقمی می شود.

ریاست پارک علم و همچنین فناوری ایلام افزود: در حال حاضر به خاطر محدودیت فضا و همچنین سرویس ها و خدمات، ارائه سرویس ها و خدمات استقرار در پارک سخت شده که امیدوارم با تحویل زمین و همچنین تکمیل فضاهایی که در اختیار قرار می‌گیرد، آن مشکل مرتفع می شود. آنچه مسلم و همچنین مبرهن می باشد بایستی و حتما ظرفیت کار و همچنین خدماتمان را بالا ببریم که شرمنده آن جوانان خلاق و همچنین اندیشمند ایلامی نشویم.

طاهرپور با اشاره به آنکه در نمایشگاهی که در هفته پژوهش برگزار شد، یکی از غرفه‌های پرکار بودیم، توضیح داد: در کشور ما همه‌چیز هست، ولی باید توجه داشت به شرط آن هم که اجزا کنار هم باشند و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین سیاست‌ها در جهت تکمیل و همچنین تقویت توسعه فناوری باشد. در صورتی که یک جا حلقه‌های مفقوده‌ای در حمایت‌ها، به‌خصوص در تجاری‌سازی و همچنین بازاریابی جهت شرکت‌های فناور و همچنین دانش‌بنیان پدیدار می شود، بایستی و حتما کمک به آن شرکت‌ها با هماهنگی و همچنین در اسرع وقت در اولویت کاری قرار گیرد. در صورتی که زنجیره حمایتی به درستی چیده می شود و همچنین حمایت‌ها به موقع و همچنین به مقدار و اندازه و میزان مستلزم و نیاز و همچنین موثر صورت گیرد، بسیاری از معظلات و مسائل و مشکلات شکل‌گیری و همچنین توسعه فناوری در کشور حل می‌می شود.

او همچنین سپس به چالش‌های شرکت‌های نوپا پرداخت و همچنین توضیح داد: در صورتی که دست آن شرکت‌ها را نگیریم به سبب نوپا بودنشان دچار فروپاشی می‌شوند. دور آن‌ها بایستی و حتما فضایی ساخته یا ایجاد کرد تا فشارهای غیرمتعارف، سیستم‌های ناکارآمد و همچنین پیچ و همچنین خم‌های روابط اداری، آن هم‌ها را از پا نیندازد. نمایشگاه‌های بسیاری خواهند بود که هزینه بسیاری دارند و همچنین بسیاری از آن شرکت‌های نوپا نمی‌توانند در آن هم‌ها شرکت کنند؛ لذا جهت دیدن کردن و نمایش محصولات و همچنین توانمندی آن شرکت‌ها، بایستی و حتما شرایط حضور قدرتمند آن هم‌ها در نمایشگاه‌های ملی و همچنین بین المللی مهیا می شود.

ریاست پارک علم و همچنین فناوری ایلام از طرحی جهت نمایش فن‌بازار منطقه‌ای، نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان و همچنین نیز طراحی کُریدور صادرات فناورانه به منطقه خاورمیانه، خبر داد و همچنین گفت: مطالعات ابتدایی و اولیه آن طرح انجام شده، همچنین مورد حمایت وزارت علوم قرار گرفته و همچنین در اقتصاد مقاومتی استان نیز مطرح شده می باشد که جهت اجرایی کردن آن هم و همچنین ساخته یا ایجاد زیرساخت‌های مورد مستلزم و نیاز، بایستی و حتما منابع اقتصادی و مالی در سطح ملی و همچنین استانی فراهم می شود.

طاهرپور اضافه کرد: زمانی که فضای کُریدور صادرات را ساخته یا ایجاد می‌کنیم، بایستی و حتما استانداردها را بالا برده و همچنین در کنار آن هم روی رونق صنایع داخلی هم کار کنیم. تحقق اقتصاد مقاومتی یا دانش‌بنیان بدون توسعه زیرساخت‌ها ی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری امکان پذیر نیست.

او همچنین تأکید کرد: هیچ ایرادی ندارد که بتوانیم محصولات دانش‌بنیان خود را در تمامی استان‌ها ارائه کنیم. نمایش نمایشگاه‌ها و همچنین فن‌بازارهای محلی و همچنین منطقه‌ای  و همچنین … بایستی و حتما به قدری رونق داشته باشد که چنین امکانی فراهم می شود، ضمن آن هم که هزینه شرکت در آن نمایشگاه‌ها نیز به گونه‌ای نباشد که شرکت‌های نوپا جهت شرکت در آن هم‌ها دچار فشار اقتصادی و مالی شوند.

57699903 حفاظت فلزات از خوردگی با محصول فناورانه محققان پارک فناوری ایلام/لزوم رونق فن‌بازارهای استانی

ضرورت چابک‌سازی فضای حمایتی از شرکتها

ریاست پارک علم و همچنین فناوری ایلام با اعلام آنکه در کشور بالای ۳۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان داریم که خیلی از آن هم‌ها به علل متنوع و گوناگون و مختلف با چالش‌های سختی مواجه خواهند بود، ادامه داد: بایستی و حتما توجه داشت حمایتی که بایستی و حتما از شرکت‌های فناور و همچنین دانش‌بنیان می شود، به دور از روابط پیچیده و همچنین زمان‌بر در فرصت مناسب در اختیار آن هم‌ها قرار گیرد و همچنین گرنه آن هم حمایت نوش‌ داروی بعد از مردن و مرگ سهراب می‌می شود. چابک‌سازی فضای حمایتی از آن شرکت‌ها، فضای مساعدتری را جهت شکل‌گیری شرکت‌های جدید به وجود می‌آورد.

تولید ترکیبی جهت حفاظت از فلزات در برابر خوردگی

طاهرپور سپس با شرح یک مثال به بحث بازاریابی جهت محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت و همچنین توضیح داد: یکی از شرکت‌های ما که در آستانه دانش‌بنیان شدن می باشد، ترکیبی تولید کرده که از خوردگی فلزات جلوگیری کرده و همچنین حفاظت در برابر خوردگی را تضمین می‌کند. آن محصول می‌تواند کمک شایانی به اقتصاد و همچنین صنعت کشور بکند.

او همچنین صاحب آن ایده را دانشجوی دکترای مکانیک دانشگاه صنعتی شریف معرفی و همچنین تشریح کرد: در استان ما، گاز منطقه بیجار معروف می باشد. در منطقه بیجار گازی هست که ترش می باشد، خوردگی آن هم بالاست و همچنین هر چند وقت یک‌بار انفجاری در تأسیسات آن هم رخ می‌دهد. در چنین زمان‌هایی مجبورند تجهیزات را به صورت نو مجدداً خریداری کنند یا در بازه‌های زمانی مشخص، پیش از بروز حادثه، قطعات را عوض کنند. نیت و اراده من از شرح آن توضیحات آن می باشد که بگویم علی‌رغم وجود همه آن مسائل، هنوز نتوانستیم اُرگان‌های مرتبط را مُجاب کنیم محصول آن شرکت را خریداری کنند.

ریاست پارک علم و همچنین فناوری ایلام  با گفتن آنکه ارتباط ما با اُرگان‌های استان از خوب هم بهتر می باشد، ولی باید توجه داشت آن هم‌روش که دوست داریم نیست، تصریح کرد: قوانین هست، ولی باید توجه داشت اجرایی نمی‌می شود. ما اعلام کردیم و همچنین نامه زدیم که ما بخشی از کار را به صورت مجانی انجام می‌دهیم، در صورتی که باب میلتان بود با شرکت ما قرارداد ببندید. بحث همین می باشد. یعنی یا بایستی و حتما اشخاص به آن موضوع باور داشته باشند، یا قوانین آن هم‌قدر بایستی و حتما محکم باشد که کسی نتواند از آن هم‌ها سرپیچی کند.

طاهرپور ضمن تأکید مجدد بر مشکل بازاریابی محصولات، گفت: قوانین مناقصه وجود دارند. بخشی از قوانین مناقصه آن می باشد که بایستی و حتما بخشی یا درصدی از مبلغ مناقصه را به صورت پول، چک یا ضمانت‌نامه بانکی جهت شرکت در  مناقصه پرداخت می شود که غالب شرکت‌های نوپای پارکی و همچنین دانش‌بنیان که مدیران  آن هم‌ها یک دانشجو یا استاد جوون دانشگاه می باشد، معمولا امکان چنین تأمینی را ندارند.

فن‌بازارها را در استان‌های متنوع و گوناگون و مختلف گسترش دهیم

او همچنین با گفتن آنکه بایستی و حتما فن‌بازارها را در استان‌های متنوع و گوناگون و مختلف گسترش دهیم، یادآور شد: اقتصاد مقاومتی و همچنین اقتصاد دانش‌بنیان، هر یک مقوله‌ها و همچنین اصولی دارند. طرح‌هایی که در پارک علم و همچنین فناوری ایلام جهت پیشبرد اقتصاد مقاومتی و همچنین دانش بنیان مطرح شده تا کنون از حمایت‌های ویژه اقتصادی و مالی در سطح ملی و همچنین استانی برخوردار نشده‌اند.

‌طاهرپور سپس به موضوع بودجه پرداخت و همچنین توضیح داد: بودجه ما از طریق وزارت علوم تأمین می‌می شود. پارک‌ها ۳ سطح خواهند بود؛ سطح ۱، ۲ و همچنین ۳٫ ما سطح ۳ هستیم و همچنین بودجه ما در آن هم سطح می باشد. سال شمسی قبل ۷۷٫۵ قسمت و بخش بودجه بررسی کننده و پروهشگر شده می باشد.

نقش اساسی متوازن‌سازی تسهیلات معاونت علمی و همچنین وزارت علوم در توسعه مسائل فناوری

او همچنین تصریح کرد: غالب تشکیلات پارک‌های علم و همچنین فناوری تحت نظارت و همچنین هدایت وزارت علوم می باشد. آن در حالی می باشد که برنامه جذاب و جالب و خوب‌های توسعه فناوری و همچنین امکانات معاونت علمی ریاست‌جمهوری نیز بیانگر آن هم می باشد که همراهی و همچنین متوازن‌سازی ارائه سرویس ها و خدمات و همچنین تسهیلات آن دو نهاد در شکوفایی و همچنین توسعه مسائل فناوری کشور نقش پایه‌ای و همچنین اساسی خواهد داشت. جهت مثال در صورتی که امکاناتی که در بنیاد نخبگان وجود دارد، به صورت سیستماتیک در کنار امکانات و همچنین سرویس ها و خدمات پارک قرار گیرد، توانایی و همچنین راندمان حمایت‌ها از واحدهای فناور اکثرا و بیشتر خواهد شد.

ریاست پارک علم و همچنین فناوری ایلام سپس به بعضی ظرفیت‌های آن پارک اشاره کرد و همچنین ضمن اشاره به صحبت دکتر برومند، دست یار پژوهشی وزیر علوم مبنی بر لزوم بازنگری مأموریت پارک‌ها بر حسب شرایط، توضیح داد: ۸۰ قسمت و بخش مأموریت یا محوری که جهت فعالیت پارک علم و همچنین فناوری ایلام مشخص کردن شده در قسمت و بخش کشاورزی، گیاهان دارویی، دامپروری، گردشگری و همچنین حوزه ICT می باشد که آن با توجه به ظرفیت‌های منطقه‌ای آن استان می باشد.

طاهرپور با مطرح کردن آنکه ۲۰ قسمت و بخش دیگر نیز به حوزه‌های دیگر اختصاص دارد، گفت: مثلاً در صورتی که شرکتی ایده‌ای در  حوزه الکترونیک داشته باشد، به آن هم نه نمی‌گوییم. با آن حال آنکه مأموریت پارک‌ها به صورت تخصصی بازنگری می شود، امر خوبی می باشد. ما می‌دانیم  در چه شاخص‌هایی ضعف و همچنین نیرو داریم و همچنین کارگروه‌هایی تشکیل داده‌ایم که بتوانیم برنامه جذاب و جالب و خوب‌های تصویب شده و مصوب قانون خود  را به صورت متوازن جلو ببریم.

او همچنین به بعضی چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت و همچنین گفت: معافیت گمرکی جهت شرکت‌های دانش‌بنیان نیازمند طی یک پروسه ۶ تا ۷ ماهه می باشد. شرکتی که دانش‌بنیان شده مجوزهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را اخذ کرده، ولی باید توجه داشت صندوق شکوفایی و همچنین نوآوری جهت دادنِ وام، شرکت مورد نظر را مورد ارزیابی‌های مجدد قرار می‌دهد.

ریاست پارک علم و همچنین فناوری ایلام تصریح کرد: بر طبق آماری که صندوق نوآوری و همچنین شکوفایی ارائه کرده، ۱۴۰۰ الی ۱۶۰۰ تقاضای وام داده شده می باشد. آن در حالی می باشد که تنها ۴۰ قسمت و بخش آن شرکت‌ها موفق به اخذ وام دانش‌بنیان شده‌اند. در قوانین بیش از ۱۱۰ حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ذکر شده، در حالی که در عمل که مسائلی همچون گرفتن وام ۳۰۰ میلیون تومانی با قرار گذاشتن وثیغه متناسب پیش می‌آید، شرایط به‌گونه‌ای می باشد که اشخاص به سمت آن هم نمی‌روند.

طاهرپور با اعلام آنکه به تا حال به واحدهایمان بیش از ۱ میلیارد و همچنین ۳۰۰ میلیون تومان وام کم‌بهره داده‌ایم و همچنین جهت حدود ۵۶۲ فرد یا شخص به صورت مستقیم و همچنین بدون واسطه و غیر مستقیم اشتغال ساخته یا ایجاد کرده‌ایم، از بیمه شدن ۸۱  فرد یا شخص از آن اشخاص خبر داد و همچنین خاطرنشان کرد: حمایت‌ها بایستی و حتما به گونه‌ای باشند که اولاً همه بتوانند از آن هم‌ها بهره بری و استفاده کنند، ثانیاً طوری نباشد که شرکت‌ها را در صورت به هم خوردن بازار، در آستانه ورشکستگی قرار دهد.

طاهرپور در پایان افزود: با توجه به اخذ مجوز “صندوق پژوهش و همچنین فناوری” در روزهای آتی، آن صندوق جهت ارائه سرویس ها و خدمات به واحدهای فناور استان ایلام افتتاح خواهد شد.

حفاظت فلزات از خوردگی با محصول فناورانه محققان پارک فناوری ایلام/لزوم رونق فن‌بازارهای استانی


جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : حفاظت فلزات از خوردگی با محصول فناورانه محققان پارک فناوری ایلام/لزوم رونق فن‌بازارهای استانی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …

سوپروب close
خرید بک لینک