خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / حلاوت پایان ناپذیر اعتکاف در کام دانشجویان تربیت مدرس

حلاوت پایان ناپذیر اعتکاف در کام دانشجویان تربیت مدرس

حلاوت پایان ناپذیر اعتکاف در کام دانشجویان تربیت مدرس

با هر کدامشان که حرف می زنی از آخر خلوص آن عبادت سه روزه می نامند. از آنکه خیلی زود گذشت چرا که با آن فضا انس گرفته بودند. مسجد قدس دانشگاه تربیت مدرس تهران به مدت سه روز پذیرای ۲۰۰ فرد یا شخص از مشتاقان رحمت الهی بود.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اولین روز مراسم اعتکاف دانشگاه تربیت مدرس تهران، پنج شنبه با پخش مناجات صبحگاهی و همچنین توزیع سحری بین معتکفین آغاز و همچنین بعد از آن هم توضیح احکام اعتکاف آغاز شد. همچنین مراسم با تلاوت آیاتی از قران کریم و همچنین اقامه نماز صبح ادامه پیدا کرد و همچنین معتکفین بعد از قراِئت دعای عهد استراحت کردند. چند ساعتی از استراحت شرکت کنندگان قبل بود که زیارت جامعه کبیره و همچنین به دنبال آن هم آیاتی از قرآن مجید تلاوت شد و همچنین معتکفین نماز ظهر و همچنین عصر خود را به جا آوردند در پس نتیجه آن می شود که آن مراسم با خواندن و قرائت دعای کمیل به اتمام رسید.

روز دوم مراسم اعتکاف مثل روز اول با پخش مناجات سحرگاهی، توزیع سحری و همچنین اقامه نمازصبح شروع شد، معتکفین بعد از خواندن و قرائت دعای عهد و همچنین دعای ندبه به آیاتی از قرآن کریم که توسط قاری بین الملی قرآن تلاوت شد گوش سپردند.

بعد از اقامه نماز ظهر وعصر، بخشی از مراسم به معرفی شهید “ابراهیم هادی” از شهدای گمنام عملیات والفجر در سال شمسی ۶۱، اختصاص داده شد به دنبال آن هم بعد از خواندن و قرائت دعای سمات و همچنین آیاتی از قرآن، نماز مغرب وعشا اقامه شد و همچنین معتکفین روزه ی خود را افطار کردند در ادامه مراسم با مداحی به مناسبت شب وفات حضرت زینب(س) پایان یافت.

سومین و همچنین آخرین روز مراسم اعتکاف که مانند دو روز قبل با مناجات سحرگاهی و همچنین تناول سحری آغاز شد حال و همچنین هوای معتکفین در آن روز کم و همچنین بیش غمگین بود. عمده آن هم ها معتقد بودند سه روز اخیرخیلی زود قبل و همچنین از آنکه امروز مراسم اعتکاف به پایان می رسد خیلی زیاد ناخوش و غمگین خواهند بود.

بعد از اقامه نماز صبح وقرائت دعای عهد، زمانی که اکثر معتکفین به خواب رفته و همچنین استراحت می کردند، بعضی معتکفین مشغول دعا و همچنین مناجات بودند. در میان آنها با زن میانسالی هم صحبت شدم که تاکید کرد به هیچ عنوان خسته نیست ودوست ندارد حتی یک لحظه به خواب برود. با لهجه ی شیرین کردی گفت: “همسرم از کارگران آن دانشگاه می باشد. سه سال شمسی می باشد از او می خواهم جهت مراسم اعتکاف ثبت نام کنیم که خداوند امسال آن توفیق را داد تا من معتکف شدم و همچنین همسرم هم از خادمان آن مراسم می باشد ”

او ادامه داد: جهت رضای خداوند تبارک و تعالی در آن مراسم شرکت کردم. دوست دارم خداوند در روز قیامت به دادم برسد. زمان در آن سه روز خیلی زود گذشت و همچنین حیف که اعتکاف به آن زودی تمام می می شود.

می گوید آرزویش سلامتی ولی باید توجه داشت زمان (عج) و همچنین خوشبختی و همچنین سلامتی جوانان می باشد. بعد از چند لحظه مکث می گوید: فرزندی ندارد و همچنین آرزو می کند خداوند به همه ی بندگانش فرزند سالم وصالح عطا کند.

معتکفین کم کم یک به یک از خواب بیدار می شوند با دعاخوانی و همچنین قرآن خوانی به راز و همچنین مستلزم و نیاز می پردازند. عده ای در حال دعا و همچنین مناجات اشک می ریزند. عده ای با هم صحبت می کنند.گویا همگی معتقدند آن سه روز خیلی زود قبل و همچنین از آن بابت خیلی زیاد ناخوش و غمگین خواهند بود. تعدادی از معتکفین با تلفن همراه صحبت می کنند و همچنین آن روش به نظر می رسد که به دوستان و همچنین خانواده ی خود از حس وحال خوبشان صحبت می کنند.

در شلوغی آن فضای معنوی زن جوانی توجه مرا به خودش جذب می کند. او دانشجوی دکترای رشته ی باکتری علم پزشکی جدید می باشد و همچنین درس های آزمون جامع دکترایش را در فاصله ی استراحت مرور می کند. می گوید با وجود مشغله و همچنین درس های سنگین توانسته جهت اولین بار در آن مراسم شرکت کند و همچنین احساس خیلی خوبی دارد.

تعریف می کند که در اعتکاف انسان هیچ تعلق اقتصادی و مالی وفکری ندارد. تنها یک محدوده کوچک دارد جهت عبادت و همچنین مناجات با خداوند تبارک و تعالی.

ساعت به ظهر نزدیک می می شود تقریبا تمام معتکفین از خواب برخاسته اند و همچنین خودشان را جهت زیارت آل یاسین آماده می کنند. به فاصله چند دقیقه خواندن و قرائت دعا آغاز می می شود.

کمی بعد از زیارت دعا اذان ظهر اقامه می می شود و همچنین معتکفین با چند صف کم وبیش منظم، همگی با هم نماز ظهر وعصر را به جا می آورند. به دنبال آن هم چهار قاری متنوع و گوناگون و مختلف سوره های وارده در اعمال دعای ام داوود را خواندن و قرائت می کنند. معتکفین همگی مشغول خواندن سوره های می شوند. خواندن و قرائت سوره ها بیش از سه ساعت زمان می برد. صوت قرآن تمام محوطه ی داخل وخارج مسجد دانشگاه را دربرگرفته می باشد.

هنگام روضه خوانی کم وبیش فضای مسجد از صدای گریه پر می می شود.عده ای با صدای روضه هم صدا می شوند.از خانمی می پرسم چه حالی دارد گریه کنان خودکار را از دستم می گیرد و همچنین با خطی خوش برایم می نویسد: “حال بنده گنه کاری و همچنین توبه طلبی را دارم که مورد توجه خداوند تبارک و تعالی واقع شده و همچنین فرصت بخشیده شدن به او داده شده می باشد.”

ساعتی بعد اذان مغرب اقامه می می شود و همچنین معتکفین به نماز می ایستند. هوا کم کم رو به تاریکی می رود که افطاری بین معتکفین پخش می می شود. معتکفین روزه هایشان را افطار می کنند و همچنین از تمام شدن سه روز کامل مناجات خالصانه با پروردگار غمگین خواهند بود.

انتهای پیام

حلاوت پایان ناپذیر اعتکاف در کام دانشجویان تربیت مدرس


بهترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : حلاوت پایان ناپذیر اعتکاف در کام دانشجویان تربیت مدرس

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک