سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / حل موانع و چالشهای دانشگاه های فرهنگیان از تاکیدات رهبری است

حل موانع و چالشهای دانشگاه های فرهنگیان از تاکیدات رهبری است

حل موانع و همچنین چالشهای دانشگاه های فرهنگیان از تاکیدات رهبری می باشد

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – آیین اختتامیه دوره معرفتی فرهنگی حیات طیبه پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان اروپایی با حضور مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های فرهنگیان کشور، امام و پیشوا جمعه ارومیه، روسای پردیس‌های استان، مسئولین اجرایی و همچنین دانشجومعلمان شرکت کننده در آن دوره برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین امین الله دادگر، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های فرهنگیان کشور در آن آیین ضمن تقدیر از مسئولین نمایش و همچنین دانشجویان به خاطر نمایش مناسب آن دوره و همچنین با اشاره به آیات قرآنی، گفت: اسلام مکتب انسان سازی می باشد و همچنین واقعیت و حقیقت امر هم آن می باشد که در صورتی که بتوانیم هویت خود را درست تنظیم کنیم، میتوانیم انسانی مفید و همچنین سودمند جهت اسلام، شهروندان و مردم شهر و همچنین نظام باشیم.

دادگر افزود: در صورتی که انگیزه ها را خدایی و همچنین خالص کنیم و همچنین هدفمان خدمت به شهروندان و مردم شهر باشد، خداوند خیر کثیر خود را ارزانی می کند.

او همچنین اظهار کرد: در صورتی که مبانی معرفتی انسان مبتنی بر حکمت باشد به توفیقات بسیاری خواهد رسید و همچنین خواهد توانسته بود در اراده و تصمیم راسخ گیری‌ها و همچنین اراده و تصمیم راسخ سازی ها فعال و همچنین پویا باشد.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های فرهنگیان کشور با اشاره به تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری در خصوص حل موانع و همچنین چالشهای دانشگاه فرهنگیان، تصریح کرد: ایشان همواره در جلسات و همچنین دیدارهای گوناگون پیگیر نواقص و همچنین کاستی‌ها و همچنین نیز معظلات و مسائل و مشکلات دانشگاههای فرهنگیان خواهند بود و همچنین به دقت مسائل و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات آن هم را رصد و همچنین بررسی کردن می کنند و همچنین آن اقدامات نشان از اهمیت ویژه دانشگاه فرهنگیان و همچنین مراکز تربیت معلم از دیدگاه مقام معظم رهبری می باشد.

دادگر تصریح کرد: امیدواریم آن دوره های معرفتی باره آشناسازی دانشجومعلمان با مبانی و همچنین استراتژی های تربیتی اسلامی و همچنین دینی را فراهم آورد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی، امام و پیشوا جمعه ارومیه نیز در آن آیین ضمن تشکر از عوامل نمایش آن دوره فرهنگی معرفتی، اظهار کرد: دانشجویان در مسیری قرار دارند که در بعدی ای نزدیک کرسی های درس را تحویل گرفته و همچنین به تدریس می پردازند و همچنین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد که قدر آن منزلت معلمی را بدانند چرا که خداوند نیز بهترین بندگان خود را جهت تعلیم و همچنین تربیت بندگانش برگزیده می باشد.

قریشی گفتن کرد: معلمان در صورتی که بتوانند در طول دوره خدمتشان حتی چند فرد یا شخص را به مسیر الهی دعوت کرده و همچنین هدایت کنند، ثوابی خیلی زیاد پهناور و بزرگ بدست خواهند آورد که آخرتشان را نیز آباد خواهندکرد.

او همچنین با اشاره به راهکارهای تربیت درست دانش آموزان توسط معلمان، تصریح کرد: بایستی و حتما توجه داشته باشیم که در صورتی که خودمان اهل عمل نباشیم تعالیم مان در دانش آموزان اثربخش نخواهد بود لذا معلم بایستی و حتما قبل از وارد شدن به کلاس نیت خود را خالص کنیم و همچنین اول از همه عامل به تعالیم خود باشیم.

امام و پیشوا جمعه ارومیه گفت: بایستی و حتما سعی می شود معلمان همچنین و علاوه بر داشتن طرح درس، طرح تربیتی نیز داشته باشند تا بر اساس آن هم مفاهیم تربیتی اصیل را در روان دانش آموزان نهادینه سازند.

امین ولی نژاد، دبیر شورای فرهنگی دانشگاه فرهنگیان استان نیز با توضیح ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف نمایش آن دوره، گفتن کرد: آن دوره جهت ارتقای سطح فرهنگی، علمی و همچنین اطلاعاتی دانشجومعلمان برگزیده استان و همچنین نیز تقویت هویت معلمی در بین آن دانشجویان، و همچنین نیز با همکاری نهاد رهبری مقام معظم رهبری و همچنین با حضور ۱۲۰ فرد یا شخص از دانشجومعلمان برگزیده استان برگزار شد.

ولی نژاد گفتن کرد: دانشجویان طی ۳۰ ساعت آموزشی در خصوص مباحثی زیرا و به درستی که انس و همچنین تدبر در قرآن کریم، تحلیل و همچنین بررسی کردن عرفان‌های نوظهور، کارگاه آسیب شناسی شبکه های فرهنگی و اجتماعی و همچنین فضای مجازی، راهکارهای ازدواج آسان و همچنین همسرگزینی مطالبی را فرا گرفتند.

او همچنین همچنین اظهار کرد: بازدید از آثار تاریخی و همچنین تفریحی استان، خواندن و قرائت زیارت عاشورا در یادمان شهدای گمنام و همچنین نیز اجرای مسابقات اسپورت و ورزشی و همچنین فرهنگی، شامل برنامه جذاب و جالب و خوب های فوق برنامه جذاب و جالب و خوب در نظرگرفته شده جهت نشاط بخشی به دانشجویان شرکت کننده در دوره می باشد.

دبیر شورای فرهنگی دانشگاه فرهنگیان استان خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای آن برنامه جذاب و جالب و خوب توانسته باشیم گوشه ای از منویات مقام معظم رهبری را اجرایی کنیم.

در پایان آن مراسم از برگزیدگان و همچنین دانشجومعلمان فعال در اجرای آن دوره تقدیر و همچنین تشکر به عمل آمد.

http://pnuna.com/1394/05/%D8%AD%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B9-%D9%88-%DA%86%D8%A7%D9%84%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86.html
بهترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : حل موانع و همچنین چالشهای دانشگاه های فرهنگیان از تاکیدات رهبری می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها …

سوپروب close
خرید بک لینک