خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / خروج فارغ‎التحصیلان بدون مهارت لازم برای کارآفرینی، از معضلات دانشگاه‌هاست

خروج فارغ‎التحصیلان بدون مهارت لازم برای کارآفرینی، از معضلات دانشگاه‌هاست

خروج فارغ‎التحصیلان بدون تجربه و مهارت بالا مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت کارآفرینی، از معضلات دانشگاه‌هاست

ریاست دانشگاه لرستان گفت: بین تولیدات علمی و همچنین تغییر پیدا کردن آنها به فناوری و همچنین ثروت تناسب مطلوبی وجود ندارد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه‌ی لرستان،«خسرو عزیزی» در جمع افراد هیئت علمی دانشگاه، افزود: دانشگاه لرستان شامل ۶۰ رشته دکتری، ۷۰ رشته در مقطع کارشناسی‎ارشد و همچنین ۴۰ رشته دانشگاهی در دوره کارشناسی می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه ۲۶۰ عضو هیئت علمی با دانشگاه لرستان همکاری می‎کنند، گفتن کرد: خوشبختانه استاندار آن استان دانشگاه را محور توسعه می‎دانند و همچنین نگاهی دانشگاهی به پیشرفت استان دارد.

آن مقام مسئول ادامه داد: جایگاه علم و همچنین دانش بر کسی پوشیده نیست و همچنین دانشگاه به عنوان محور و همچنین پایگاه اصلی تولید علم بایستی و حتما به سمت تجاری‎سازی علوم حرکت کند.

عزیزی اضافه کرد: تغییر پیدا کردن علم به ایده، فناوری و همچنین ثروت از مسئولیت‎های دانشگاه می باشد که متأسفانه یکی از معضلات دانشگاهیان تحویل دادن فارغ‎التحصیلان بدون تجربه و مهارت بالا مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت کارآفرینی می باشد.

او همچنین اظهار کرد: بین تولیدات علمی و همچنین تغییر پیدا کردن آنها به فناوری و همچنین ثروت تناسب مطلوبی وجود ندارد چراکه فرهنگ حاکم بر فارغ‎التحصیلان درست شکل نگرفته و همچنین آنها به دنبال کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل‎های دولتی خواهند بود؛ بایستی و حتما به دنبال ساخته یا ایجاد رشته‎های کارآفرین، مراکز رشد و همچنین… باشیم.

ریاست دانشگاه لرستان یادآور شد: دانشگاه لرستان آمادگی دارد یک شهرک تحقیقاتی ۵۰ هکتاری ساخته یا ایجاد کند تا شرکت‎های دانش بنیان بتوانند در آنجا ایده را به محصول تغییر پیدا کردن کنند و همچنین از آن طریق دانشجویان ضمن تحصیل، تجربه و مهارت بالا‎های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را کسب می‎کنند.

عزیزی خاطرنشان کرد: در صورتی که دانشگاه حرفی جهت گفتن نداشته باشد قسمت و بخش اجرایی به‎دنبال آن هم نمی‎رود بنابراین دانشگاه بایستی و حتما در طرح‎های پژوهشی و همچنین اجرایی وارد شدن پیدا کند.

او همچنین گفت: دانشگاه لرستان پتانسیل بالایی در جهت توسعه استان دارد و همچنین در صورتی که از آن هم حمایت می شود می‎تواند کارهای پژوهشی را به‎خوبی انجام دهد.

ریاست دانشگاه لرستان ادامه داد: برنامه جذاب و جالب و خوب داریم که دانشجوی دکترای پژوهش‎محور جذب کنیم تا پژوهش‎های تقاضامحور را انجام دهند.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%BA%E2%80%8E%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-10085
بهترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : خروج فارغ‎التحصیلان بدون تجربه و مهارت بالا مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت کارآفرینی، از معضلات دانشگاه‌هاست

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک