سرخط خبرها
خانه / مقالات / خصوصیات هاست خوب برای طراحی سایت

خصوصیات هاست خوب برای طراحی سایت

web hosting 1 خصوصيات  هاست خوب برای طراحی سایت
خرید هاست دانلود
خرید هاست
خرید سرور مجازی

ویژگیهای هاست خوب برای طراحی وبسایت

طراحی پیاده‌سازی صفحات وب‌سایت، تنها بخشی از مراحل راه‌اندازی یک وب‌سایت است. گام با اهمیت دیگری که در این راه باید بپیمایید، ثبت‌نام سایت، انتخاب یک میزبان مناسب برای سایتتان است. چنانچه چه این کار می‌تواند در چند ساعت نیز انجام گیرد، اما بایستی تذکر کرد که غلط در گزینش میزبان، باعث افزایش هزینه‌ها، حتی به هدر رفتن زحماتی شود که برای طراحی و تبلیغ آن کشیده شده است.

تا ما طراحی سایت شما را به بهترین روش انجام داده و با مشاوره ما میتوانید بهترین هاست و میزبان بهتر را برای وب سایت گزینش بکنید در زیر ویژگیهای هاست و میزبان بهتر آمده است لطفا بررسی بفرمایید

قیمت ، کیفیت، امنیت و پشتیبانی، از عناصر مهمی است که می‌بایست در انتخاب میزبان سایت خود آنها را مورد توجه قرار دهید. نکاتی که در پایین به آنها اشاره خواهد شد، به شما در ارزیابی انتخاب میزبان سایت مناسب یاری خواهد کرد.

* ارزیابی قبل از اقدام

از غلط ات رایج بین صاحبان سایت‌ها(بخصوص افراد غیر فنی) گزینش میزبان قبل از طراحی پیاده‌سازی سایت است، و این در حالیست که بسیاری از نیازها و معین ه‌هایی که میزبان بایستی آن را پشتیبانی کند، در وقت پیاده‌سازی سایت معین می‌شود.
در صورت عدم همخوانی معین ات و نیازهای میزبان سایت، نیاز به تغییر میزبان یا پیاده‌سازی سایت بر طبق معین ات میزبان سایت ایجاد می‌شود که هر دو مورد، طبیعتاً هزینه‌ساز خواهد بود.

اما غلط گاهی از طراحان سایت نیز عدم توجه به وضعیت بازار و نیازهای مشتری است. برای مثال گاهی از طراحان، سایت‌های مشتریان خود را با تکنولوژی جاوا jsp پیاده‌سازی می‌کنند، این در حالی است که این تکنولوژی اگرچه زیاد قدرتمند است، اما کمتر در سرورهای شرکت‌های هاستیگ پشتیبانی می‌شود، یا استفاده از آن نیازمند پرداخت هزینه بیشتری است؛ مشکل دیگر این که برای نگهداری اندازه کمی از اطلاعات و برای یک سایت کم‌بیننده از Microsoft Sql Server مصرف می‌کنند، اما در اکثر مواقع استفاده از چنین سرویسی نیاز به پرداخت هزینه اضافی دارد و این در حالیست که مصرف از بانک اطلاعات MS Access نیز چنین امکانی را فراهم می‌کند.

بنابرای ن قبل از پیاده‌سازی سایت، بایستی مشورت‌ها ارزیابی ‌های لازم صورت گیرد و همچنین بایستی تمام برنامه‌ها ونیازها(مانند استفاده از صفحات پویا یا بانک‌های اطلاعات) حتی تعداد بینندگان اقطعا لی سایت حداقل برای یک سال آینده تعیین شود، آنگاه به برای انتخاب میزبان سایت اقدام کنید.

* میزان فضا (Disk Space ویا Storage)

میزان فضای مورد نیاز برای مراقبت صفحات، تصایر ویا بانک‌های اطلاعاتی سایت، از مهم‌ترین معیارها برای گزینش نوع میزبان نوع سرویس شرکت میزبان شده است. تقریبا اکثر شرکت‌هایی که در زمینه ارائه خدمات میزبانی سایت فعالی ت می‌کنند، میزان فضای اختصاص داده شده به سایت‌ها را به عنوان معیاری برای تقسیم‌بندی خدمات مصرف می‌کنند. نکته‌ای که بایستی به آن تذکر داشته باشید قطعا جزئیات آن را از شرکت میزبان سؤال کنید، اطلاعاتی دیگری است که در همان فضای اختصاص داده به سایت شما قرار خواهد گرفت.

برای نمونه عموماً صندوق‌های پستی ازهمان فضای اختصاص داده شده به سایت استفاده می‌کنند، و یا لاگ‌فایل‌های سایت (Log File) نیز در همان فضای سایت قرار می‌گیرند. در چنین حالتی اگر شما از سرویس ده مگابایتی یک شرکت استفاده می‌کنید و یک صندوق پستی یا اندازه پنج مگابایت دارید، عملاً فقط پنج مگابایت دیگر برای قراردادن صفحات تصاویر سایت دارید. اما گاهی شرکت‌ها نیز فضای ذکر شده در سرویس‌های را برای صفحات و اطلاعات سایت در نظر می‌گیرند و برای دیگر اطلاعات مانند لاگ‌فایل‌ها و صندوق پستی‌ها فضای رایگان دیگری در نظر می‌گیرند. بنابرای ن، جزئیات سرویس شرکت هاست را در این زمینه جویا شوید، دقت کنید که چه میزان فضا در نهایت برای صفحات سایت صندوق پستی‌ها نیاز دارید، و بر این اساس، سرویس‌های شرکت میزبان را خریداری کنید.

* صندوق پستی (Mail Box)

* ترافیک سایت و گاهی از محدویت‌ها

بایستی گفت این نکته از عبارت مواد زیاد مهمی است که متاسفانه توسط افراد غیرحرفه‌ای در نظر گرفته نمی‌شود. ترافیک سایت، میزان اطلاعاتی است که در طول یک مدت معین بین سایت و بازدیدکنندگان رد و بدل می‌شود. ترافیک سایت، رابطه مستقیمی با تعداد بازدیدکنندگان سایت اندازه صفحات سایت دارد. بناجهت ن چنانچه فکر می‌کنید بازدیدکنندگان سایت شما زیاد خواهند بود و همچنین صفحات شما از اندازه ی سنگین برخوردارند، قطعا ً به این مورد و نیز محدودیت سرویس‌های شرکت‌های میزبان دقت کنید.

ترافیک سایت بصورت ماهیانه بر اساس مگابایت و گیگابایت و با کلماتی چون ترافیک، یا پهنای باند (BandWidth) در جزئیات سرویس‌های شرکت‌ها ذکر می‌شود، و اما در صورت عدم ذکر، می‌بایست آن را قطعا ً جویا شوید. چنانچه شرکت میزبان، به شما قول پهنای باند نامحدود را داده، شما هم گمان می‌کنید سایتی با بازدیدکنندگان زیاد خواهید داشت، قطعا در قرارداد با شرکت، این مورد را ذکر کنید.

اما اعمال محدودیت برای سایت‌ها فقط به همین شکل محدود نیست، گاهی شرکت‌ها برای تعداد کاربران همزمان سایت یا میزان مصرف سایت از پردازش CPU محدودیت‌هایی اعمال می‌کنند که بد نیست در جریان آنها نیز باشید.

* مشتریان دیگر شرکت

قبل از انتخاب یک میزبان، بد نیست در مورد سابقه شرکت نیز تحقیقی کنید. همچنین خوبتر است از میزبان بخواهید چند سایت مشهور را که بر روی سرورهای خود میزبانی می‌کند معرفی نماید.
اما نکته بسیار با اهمیت دیگر، توجه به تعداد سایت‌های قرار گرفته بر روی سرور شرکت است. چنانچه سایت شما فقط حاوی صفحات HTML است یا بیینده آن زیاد نیست، این مورد، ارزش چندانی ندارد. ولی هرچه تعداد سایت‌های میزبانی شده بر روی سرور بیشتر باشد، بدین معنا است که سرور شما مشغولیت بیشتری دارد به همین دلیل، سرعت کمتری هم دارد.

توجه کنید که سرورهای با تعداد سایت زیاد، بیشتر درتهدید حمله هکرها هستند !

همچنین توجه کنید که سرورهای با تعداد سایت زیاد، بیشتر در تهدید حمله هکرها می باشند ! استاندارد معین ی برای تعدد سایت‌های میزبانی شده بر روی یک سرور نیست، چرا که بر طبق معین ات سخت‌افزاری سرور، سیستم علت سرور همچنین نیازها و بییندگان سایت‌ها، این رقم می‌تواند متغیر باشد. بسیاری از شرکت‌ها، سایت‌ها را بر طبق تقسیم‌بندی «شخصی» «تجاری» بر روی سرورهای مفرق قرار می‌دهند، که این می‌تواند به هم نفع صاحبان سایت‌های شخصی (به دلیل ارزان بودن) هم سایت‌های تجاری (به دلیل نیاز سریع کیفیت بهتر) باشد.

در ایران، اکثر شرکت‌ها به خصوص شرکت‌های مشهور ، برای ارزان‌تر تمام شدن هزینه‌ها، ناچار تعداد زیادی سایت‌ها را بر روی یک سرور قرار می‌دهند که این می‌تواند عواقب بدی دربرداشته باشد، مسائل ی مانند آنچه که بعضی وقتها در روزنامه‌ها می‌خوانیم، یعنی با هک شدن یک سرور، صدها سایت دچار آسیب می‌شوند!
اکثرا ٌ ً در سرورهای ویندوز با معین ات یک کامپیوتر معمولی، تعداد بین دویست سایت تجاری و یا چهارصد سایت شخصی رقم مناسبی است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا این شرکت با سالها تجربه در …

سوپروب close
خرید بک لینک