خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / «خود تبریکی» برای اخذ مجوز یک رشته/ آرزوی کوچک دانشگاه بسیار بزرگ

«خود تبریکی» برای اخذ مجوز یک رشته/ آرزوی کوچک دانشگاه بسیار بزرگ

«خود تبریکی» جهت اخذ مجوز یک رشته/ آرزوی کوچک دانشگاه خیلی زیاد پهناور و بزرگ

خرم آباد – دانشگاه آزاد واحد خرم آباد بعد از سه دهه فعالیت آنقدر از اخذ مجوز رشته پرستاری مشعوف شده که همه جای دانشگاه پر از بنرهای تبریکی می باشد که موجب تعجب رفت و آمد و مراجعه کنندگان شده می باشد. 1767697 «خود تبریکی» برای اخذ مجوز یک رشته/ آرزوی کوچک دانشگاه بسیار بزرگ

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار مهر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد نزدیک به سه دهه قدمت دارد ولی به رغم گذشت ۳۰ سال شمسی همچنان از بسیاری از رشته های تحصیلی بی بهره می باشد تا اخذ مجوز رشته پرستاری از سوی مسئولان آن دانشگاه توفیقی پهناور و بزرگ تلقی می شود.

در تاریخچه دانشگاه آزاد خرم آباد که عنوان «خیلی زیاد پهناور و بزرگ» را یدک می کشد آمده می باشد که آن واحد در مهرماه ۱۳۶۴ در شهرستان خرم‌آباد تأسیس و همچنین در نیمه اول ۱۳۶۵ با پذیرش ۲۵۰ دانشجو در سه رشته رسما فعالیتش را آغاز کرد.

1767690 «خود تبریکی» برای اخذ مجوز یک رشته/ آرزوی کوچک دانشگاه بسیار بزرگ

با وجود آن قدمت همچنان آن دانشگاه از وجود رشته های علم پزشکی جدید و همچنین پیراپزشکی محروم بوده و همچنین نزدیک به یک دهه می باشد که شاهد وعده های مسئولان دانشگاه جهت پیاده سازی و راه اندازی آن رشته ها بوده در حالی که دانشگاه های با عمر کمتر سالهاست نه تنها مجوز آن رشته را اخذ کرده که صاحب دانشکده پرستاری و همچنین علوم علم پزشکی جدید هم شده اند.

در همین استان لرستان، دانشگاه آزاد بروجرد که به لحاظ سابقه دو سالی از دانشگاه آزاد خرم آباد قدیمی تر می باشد سالهاست نه تنها صاحب دانشکده پیراپزشکی و همچنین دانشکده دندان علم پزشکی جدید می باشد که هم اکنون همچنین و علاوه بر دکتری حرفه ای دندان علم پزشکی جدید، رشته هایی مانند علوم آزمایشگاهی، پرستاری، بهداشت حرفه ای و همچنین مامایی نیز در آن هم تدریس می می شود و همچنین دانشجویان بسیاری نیز از در آن رشته ها فارغ التحصیل و همچنین حتی مشغول به کار شده اند.

1767687 «خود تبریکی» برای اخذ مجوز یک رشته/ آرزوی کوچک دانشگاه بسیار بزرگ

حتی در صورتی که ملاک مقایسه را دانشگاه آزاد بروجرد قرار ندهیم؛ کمی آن هم طرف تر در شهرستان دورود در استان لرستان دانشگاه آزاد سالهاست نسبت به پذیرش دانشجوی رشته پرستاری اقدام می کند؛ آن هم هم دانشگاهی که در سال شمسی ۷۶ تاسیس شده و همچنین بیش از ۱۲ سال شمسی عمر آن هم کمتر از دانشگاه آزاد واحد خرم آباد می باشد.

با آن تفاسیر معلوم نیست که بزم «بنرها» در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد جهت چیست؛ دانشگاهی که به دلیل سالها غفلت میزبان بسیاری از رشته ها نشده و همچنین روند توسعه آن هم عقب مانده می باشد به نظر می رسد جهت اخذ مجوز یک رشته نیازمند آن همه بنر تبریک نباشد.

1767688 «خود تبریکی» برای اخذ مجوز یک رشته/ آرزوی کوچک دانشگاه بسیار بزرگ

جذاب و جالب اینجاست که در هر کدام از بنرهای نصب شده در محوطه دانشگاه به نقل از یک قشر از «ریاست دانشگاه» تقدیر به عمل آمده می باشد؛ زیر یک بنر نام کارکنان نوشته شده، در بنر غیره ای از طرف اساتید تقدیر به عمل آمده و همچنین در بنر دیگر روابط عمومی دانشگاه به ریاست خود تبریک گفته می باشد!

ماجرا آن هم جا جذاب و جالب تر می می شود که پیگیری روزنامه نویس و خبرنگار مهر جهت مصاحبه با ریاست دانشگاه آزاد خرم آباد با طرح آن موضوع که ایشان علاقه ای به مصاحبه و همچنین تبلیغات ندارند به تا حال بی پس نتیجه آن می شود که مانده می باشد.

1767685 «خود تبریکی» برای اخذ مجوز یک رشته/ آرزوی کوچک دانشگاه بسیار بزرگ

دانشگاه آزاد خرم آباد به عنوان دانشگاهی که با بودجه و همچنین پول دانشجویان اداره می می شود به رغم سه دهه فعالیت همچنان به جایگاه شایسته خود دست نیافته می باشد و همچنین همین امر لزوم عمل گرایی به جای تبلیغات بنری در آن واحد دانشگاهی را روشن تر می سازد.

در اثبات و یا تایید آن موضوع همین بس که به گفته خود یدالله ملکی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد پیگیری تاسیس رشته پرستاری در آن واحد دانشگاهی از سال شمسی ۸۵ در جریان بوده و همچنین نزدیک به یک دهه آن دانشگاه نتوانسته زیرساخت های پیاده سازی و راه اندازی آن رشته را فراهم کند.

آن در حالیست که دانشگاههای سطح پایین تر و همچنین با قدمت کمتر نیز سالهاست میزبان رشته پرستاری و همچنین دیگر رشته های پیراپزشکی خواهند بود به طوریکه هم اکنون در ۱۸۰ واحد دانشگاهی کشور رشته پرستاری تدریس می می شود.

1767691 «خود تبریکی» برای اخذ مجوز یک رشته/ آرزوی کوچک دانشگاه بسیار بزرگ

عدم توفیق دانشگاه آزاد خرم آباد در ارتقای رشته های تحصیلی تنها و فقط به رشته های علم پزشکی جدید و همچنین پیراپزشکی برنمی گردد بلکه آن دانشگاه در توسعه تحصیلات تکمیلی به ویژه در مقطع دکتری نیز توفیقات جدی نداشته می باشد.

از سوی دیگر تغییر پیدا کردن دانشگاه آزاد اسلامی خرم آباد از «خیلی زیاد پهناور و بزرگ» به «جامع» سالهاست در حال پیگیری بوده ولی همچنان از سرنوشت پیگیری ها در آن باره خبری در دست نیست.

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A2%D8%B1%D8%B2%D9%88%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9-10656
جدید و تو و تازه ترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : «خود تبریکی» جهت اخذ مجوز یک رشته/ آرزوی کوچک دانشگاه خیلی زیاد پهناور و بزرگ

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک