خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / دانشجویان خارجی غیربورسیه از امسال کمک هزینه تحصیلی می‌گیرند

دانشجویان خارجی غیربورسیه از امسال کمک هزینه تحصیلی می‌گیرند

دانشجویان خارجی غیربورسیه از امسال کمک هزینه تحصیلی می‌گیرند

مدیرکل دانشجویان داخل نهاد دانشجویان وزارت علوم با اشاره به ارائه تسهیلات به دانشجویان غیر ایرانی غیر بورسیه جهت نخستین بار گفت: میانگین آن کمک هزینه ماهانه بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان بوده که جهت هر فرد با توجه به شرایط متغایر و متفاوت می باشد.

دکتر صمد حاج‌جباری در گفت‌و همچنین‌گو با روزنامه نویس و خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با گفتن آنکه هم به دانشجویان بورسیه و همچنین هم به دانشجویان غیربورسیه کمک هزینه ارائه می می شود، توضیح داد: بحثهای مرتبط به خوابگاه، بیمه درمان و همچنین کمک هزینه تحصیلی دانشجویان بورسیه مطابق چارچوبهای مشخص کردن شده صورت می گیرد و همچنین ماهانه بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان به آن دانشجویان با توجه به شرایطی که دارند از قبیل اوضاع تاهل و همچنین تجرد،مقطع تحصیلی کارشناسی تا دکتری و همچنین… ارائه می می شود.

او همچنین درمورد ارائه کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان غیر ایرانی غیر بورسیه نیز اظهار کرد: در صورتی که دانشجویان غیر ایرانی غیر بورسیه از اوضاع علمی خوبی برخوردار باشند از آن کمک هزینه برخوردار می شوند. آن کمک هزینه شامل همه مقاطع تحصیلی می می شود و همچنین چنانچه دانشجویی در هر مقطعی تمایل به بهره مندی از آن کمک هزینه را داشته باشد بایستی و حتما درخواست خود را به دانشگاه محل تحصیل خود ارائه دهد، آن تقاضا در دانشگاه بررسی کردن شده و همچنین اسامی به نهاد مسائل دانشجویان ارسال می می شود.

مدیرکل دانشجویان داخل نهاد دانشجویان وزارت علوم به آن سوال که معدل مدنظر جهت ارائه کمک تحصیلی چند می باشد، پاسخ داد: نمی قدرت درمورد معدلها قطعی نظر داد و همچنین معدل ویژه ای را مشخص کردن کرد، زیرا معدلهای یک دانشگاه با دانشگاه دیگر متغایر و متفاوت می باشد ولی باید توجه داشت از آنجائی که ممکن می باشد جهت مثال ۱۰۰ دانشجو جهت گرفتن آن کمک تحصیلی تقاضا دهند ولی باید توجه داشت ظرفیت ۵۰ فرد یا شخص باشد، آن امر در خود دانشگاه بایستی و حتما بررسی کردن شده و همچنین اسامی به نهاد دانشجویان اعلام می شود.

حاج جباری با تاکید بر آنکه هدف از ارائه آن کمک هزینه تحصیلی،جذب اکثرا و بیشتر دانشجوی خارجی و همچنین ارتقای اوضاع علمی آن دانشجویان می باشد، افزود: دانشجویان ملزم به بازپرداخت آن کمک تحصیلی که ماهانه بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان می باشد نیستند.

او همچنین با گفتن آنکه آن کمک هزینه تحصیلی جهت اولین بار به دانشجویان غیر ایرانی غیر بورسیه ارائه می می شود درمورد زمان ارائه آن هم گفت: آن کمک هزینه از مهرماه جاری ارائه خواهد شد.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D9%85%DA%A9-11056
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : دانشجویان خارجی غیربورسیه از امسال کمک هزینه تحصیلی می‌گیرند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک