خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / دانشگاه‌های گروه یک، مجاز به بازنگری برنامه‌های درسی شدند

دانشگاه‌های گروه یک، مجاز به بازنگری برنامه‌های درسی شدند

دانشگاه‌های تیم یک، مجاز به بازنگری برنامه جذاب و جالب و خوب‌های درسی شدند

دست یار آموزشی وزیر علوم گفت: بخشنامه ای به دانشگاه‌ها ابلاغ شده می باشد که طبق آن هم ۱۰ دانشگاه تیم یک می‌توانند برنامه جذاب و جالب و خوب‌های قدیمی درسی را بازنگری کنند. البته ممکن می باشد برنامه جذاب و جالب و خوب‌های بازنگری شده توسط دانشگاه‌ها با یکدیگر متغایر و متفاوت باشد و همچنین دانشگاه‌های دیگر موظف خواهند بود به اختیار خود به یکی از آن دانشگاه‌ها اقتباس کنند.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در نشست خبری با تاکید بر آنکه سیاست‌های معاونت آموزشی در راستای آن می باشد که همه اراده و تصمیم راسخ‌گیری‌ها مطابق و یکدست با همه قسمت و بخش‌ها باشد، گفت: همه نهادهای ذیربط بایستی و حتما آن را بپذیرند که اقدامات آموزش عالی مطابق و یکدست با سیاست‌های نظام می باشد.

او همچنین با اشاره به آیین‌نامه پذیرش دانشجوی دکتری، گفت: آن آیین‌نامه در راستای تفویض اختیار به دانشگاه‌ها انجام شد و همچنین پذیرش دانشجوی دکتری مستقیما از طریق دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد، البته ابتدا آزمون عمومی از طریق نهاد سنجش برگزار می‌می شود و همچنین سپس پذیرش دانشجو به دانشگاه واگذار می‌می شود.

دست یار آموزشی وزیر علوم با گفتن آنکه آن آیین‌نامه شامل چند ویژگی می باشد، توضیح داد: ویژگی اول آن می باشد که مسیر پذیرش دانشجوی دکتری کاملا شفاف شده و همچنین رتبه دانشجو در آزمون نهاد سنجش به دانشگاه اعلام می‌می شود. دانشگاه‌ بر اساس رتبه کل شرکت‌کنندگان،حداقل نمره پذیرش را به وزارت علوم اعلام می‌کند و همچنین وزارت علوم نسبت به حداقل نمره اعلامی دانشگاه نظر خود را ابراز کرده و همچنین بر اساس آن هم متقاضیان می‌دانند که به کدام دانشگاه بایستی و حتما رفت و آمد و مراجعه کنند و همچنین وزارت علوم بر همه آن مراحل نظارت دارد.

شریعتی با تاکید بر آنکه اقتدار دانشگاه‌های مجری دکتری ارزش گذاری می‌می شود افزود: وزارت علوم بررسی کردن می‌کند که دانشگاه به بلوغ مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت انتخاب دانشجوی دکتری رسیده می باشد یا خیر .

او همچنین با گفتن آنکه آن آیین‌نامه با استانداردهای جهانی مطابق و یکدست می باشد، گفت: همه دانشگاه‌های معتبر دنیا طبق همین روند دانشجوی دکتری پذیرش می‌کنند.

دست یار آموزشی وزیر علوم ادامه داد: اراده و تصمیم راسخ‌گیری قرار نیست توسط دانشگاه انجام می شود بلکه جمع‌بندی جامع توسط یک شورای سیاستگذاری که متشکل از افراد حقیقی، حقوقی و همچنین شامل روسای چند دانشگاه پهناور و بزرگ می باشد، صورت می‌گیرد.

همچنین یک نظام پاسخگویی در قسمت و بخش آزمون متمرکز پیش بینی شده که بتواند نسبت به درخواست‌ها و همچنین اعتراضات دانشجویان پاسخگو باشد. در آن راستا شیوه‌نامه‌ای تدوین شده که ظرف یک الی دو ماه بعدی به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌می شود.

۵۸۵ رشته قدمت بالای ۱۰ سال شمسی دارند

او همچنین در ادامه با اشاره به بازنگری برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آموزشی، اظهار کرد: نزدیک به ۵۸۵ برنامه جذاب و جالب و خوب درسی از قدمت بالای ۱۰ سال شمسی برخوردار خواهند بود و همچنین آن برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها در یک برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی فشرده بایستی و حتما تا پایان شهریور ماه ۹۴ مورد بازنگری قرار گیرند که ۲۱۰ مورد، رشته‌های علوم انسانی خواهند بود که بازنگری آنها توسط شورای تحول علوم انسانی صورت می‌گیرد و همچنین ۳۷۵ مورد دیگر مرتبط به سایر رشته‌ها می باشد.

ابلاغ آیین‌نامه‌ پذیرش دانشجوی خارجی توسط دانشگاه‌ها

دست یار آموزشی وزیر علوم با اشاره به عرصه فعالیت دانشگاه‌ها در حوزه بین‌الملل، گفت: آیین‌نامه‌ای در آن راستا تنظیم شده که به زودی ابلاغ می‌می شود. بر اساس آن آیین‌نامه، دانشگاه‌های واجد شرایط مستقیما می‌توانند نسبت به پذیرش استاد و همچنین دانشجوی خارجی و همچنین تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های مشترک اقدام کنند. چنانچه مذاکرات هسته‌ای به نفع ایران تمام می شود اقبال به بین‌المللی شدن عرصه آموزش عالی اکثرا و بیشتر می‌می شود.

ادامه دارد

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%86%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%DB%8C-10434
برترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : دانشگاه‌های تیم یک، مجاز به بازنگری برنامه جذاب و جالب و خوب‌های درسی شدند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک