خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / دانشگاه امیرکبیر به رتبه های بالای کنکور حقوق می دهد

دانشگاه امیرکبیر به رتبه های بالای کنکور حقوق می دهد

دانشگاه امیرکبیر به رتبه های بالای کنکور حقوق می دهد

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : مهر – طاهره سیدنا در نشست خبری که صبح امروز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، از برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی آن دانشگاه جهت جذب رتبه های برتر کنکور کارشناسی خبر داد و همچنین گفت: براساس انعقاد قراردادی بین دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه و همچنین بنیاد علمی امیرکبیر رتبه های برتر کنکور سراسری توسط دانشگاه بورس می شوند.

او همچنین افزود: رتبه های زیر۱۰۰ کنکور سراسری که دانشگاه صنعتی امیرکبیر را جهت تحصیل انتخاب کنند ماهانه ۵۰۰ هزارتومان، رتبه های ۱۰۰ تا ۲۰۰ کنکور سراسری که آن دانشگاه را انتخاب کنند ماهانه ۳۰۰ هزارتومان گرفتن می کنند.

ریاست اداره استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: همچنین مقدار و اندازه و میزان آن بورس جهت رتبه‌های اول تا سوم المپیاد علمی دانشجویی کشور ماهیانه ۵۰۰ هزارتومان و همچنین جهت دانش‌آموزانی که مدال طلای المپیک را کسب نموده اند ماهیانه ۳۰۰ هزارتومان می باشد.

او همچنین ادامه داد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از اولین دانشگاه هایی بود که آیین نامه استعداد درخشان ابلاغی وزارت علوم را اجرایی کرد یکی از اقدامات دانشگاه دراین راستا تحصیل همزمان در دو رشته می باشد که دانشجویان استعداد درخشان می توانند از آن تسهیلات بهره بری و استفاده کنند.

سیدنا افزود: معدل دانشجویانی که می‌خواهند در دو رشته به صورت همزمان تحصیل کنند در سه ترم اول بایستی و حتما ۱۷ و همچنین در ترم چهار بایستی و حتما بالای ۱۷ باشد. همچنین امکان تغییر رشته جهت دانشجویان استعداد درخشان امیرکبیر فراهم می باشد.

او همچنین افزود: از سال شمسی ۷۶ تا کنون هزار درخواست تحصیل همزمان به اداره استعداد های درخشان دانشگاه ارایه شده می باشد و همچنین ۳۳۱ فرد یا شخص از آن دانشجویان در دو رشته فارغ التحصیل شده اند و همچنین ۲۲۶ دانشجو نیز اکنون در دو رشته مشغول تحصیل خواهند بود.

او همچنین به دیگر تسهیلات دفتر استعداد درخشان دانشگاه امیرکبیر اشاره کرد و همچنین افزود: دانشجویان استعداد درخشان در صورتی که علاقمند به آشنایی با یک رشته دیگر نیز باشند می توانند ۲۰ واحد اضافی بدون هزینه اخذ کنند.

ریاست اداره استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: دانشگاه خود نیز یک تعریف از دانشجوی ممتاز دارد و همچنین دانشجویانی که رتبه های کنکوری چندان بالایی نداشتند ولی با وارد شدن به دانشگاه با کیفیت تحصیل کردند جزء دانشجویان ممتاز محسوب می شوند. از بعضی از تسهیلات استعداد درخشان برخوردار می شوند.

او همچنین ادامه داد: دانشجویان کارشناسی ارشد و همچنین دکتری که جزء دانشجویان استعداد درخشان قرار می گیرند می توانند از تسهیلات پذیرش بدون کنکور بهره بری و استفاده کنند.

سیدنا افزود: قبلا پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی بود که پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی از سوی وزارت علوم لغو شد و همچنین اکنون تنها و فقط در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دکتری پذیرش بدون کنکور وجود دارد.

او همچنین ادامه داد: همچنین براساس آماری که نهاد سنجش اعلام کرده می باشد دانشگاه امیرکبیر در چند رشته فنی و همچنین مهندسی مانند برق، مکانیک و همچنین کامپیوتر در تعداد قبولی ها نسبت به کل شرکت کنندگان رتبه اول را کسب کرده می باشد.

http://pnuna.com/1394/04/%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D8%A8%DB%8C%D8%B1.html
بهترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : دانشگاه امیرکبیر به رتبه های بالای کنکور حقوق می دهد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک