سرخط خبرها
خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / در سیاست گذاری‌های نظام آموزش عالی دچار مشکل شده‌ایم

در سیاست گذاری‌های نظام آموزش عالی دچار مشکل شده‌ایم

در سیاست گذاری‌های نظام آموزش عالی دچار مشکل شده‌ایم

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ‌( www.PhDL.Net ) – دست یار وزیر صنعت با تاکید بر آنکه در سیاستگذاری‌های نظام آموزش عالی دچار اشتباه شدیم، گفت: متاسفانه فارغ التحصیلان ما در مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف حتی پسا دکتری نیازمند تجربه و مهارت بالا آموزی خواهند بود که آن اوضاع بیانگر اشتباه ما در حوزه سیاستگذاری آموزش عالی می باشد.

به نقل از پی اچ دی ال به نقل از ایسنا، دکتر برات قبادیان در همایش روز ملی کارآفرینی و همچنین آموزش‌های فنی و همچنین حرفه‌ای که امروز در دانشکده شریعتی دانشگاه فنی و همچنین حرفه‌ای کشور برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف اعم از اشتغال بایستی و حتما بپذیریم کار ما ایراد داشته می باشد و همچنین بایستی و حتما شهامت داشته باشیم٬ بپذیریم و همچنین بررسی کردن کنیم که ایراد کار ما کجاست متاسفانه ما نتوانسته‌ایم در باره کارآفرینی موفقیت چندانی کسب کنیم.

او همچنین در ادامه افزود: در سیاست‌های کلی آموزش عالی به لحاظ فرهنگی مشکل جدی داریم، جهت ما سرمایه‌گذاری جهت ساخت یک کارخانه اهمیت بسیاری دارد ولی باید توجه داشت هنگام بررسی کردن موضوع آموزش‌های مهارتی سخن از هزینه‌های نظام آموزش می‌کنیم. هزینه چیزی می باشد که خرج می‌می شود و همچنین آورده‌ای ندارد آن نگاه به نظام آموزشی کار کشو را پیش نمی‌برد.

 دست یار آموزش و همچنین پژوهش وزارت صنعت، معدن و همچنین تجارت تصریح کرد: سه سرمایه در اختیار کشور قرار دارد٬ یکی سرمایه‌ خدادادی می باشد مانند نفت٬ گاز و همچنین معادن که البته کشور ما در آن سرمایه خیلی زیاد ثروتمند می باشد. دوم سرمایه فیزیکی که شامل امکاناتی می باشد که می‌قدرت به کمک آن هم تولید و همچنین اشتغال ساخته یا ایجاد کرد و همچنین درنهایت سرمایه انسانی که از آن هم با نام سرمایه پایدار یاد می‌کنند در قسمت و بخش بررسی و همچنین توسعه هنگام و زمانی که بررسی کردن می‌کنیم درمی‌یابیم کشورهایی مانند فنلاند چه سرمایه‌گذاری عظیمی بر  بررسی و همچنین توسعه انجام می‌دهند ما نیز هرچه در آن باره سرمایه‌گذاری کنیم پس نتیجه آن می شود که مثبت آن هم را خواهیم دید.

دکتر قبادیان با طرح آن پرسش که آیا واقعا آن تعداد دانشجوی کارشناسی ارشد و همچنین دکتری مورد مستلزم و نیاز کشور می باشد، گفت: چین با جمعیت میلیاردی ۲۳۰۰ مرکز علمی دارد در حالی که در کشور ما ۲۸۰۰ مرکز علمی مشغول آموزش به دانشجویان خواهند بود. آن موضوع ایراد اساسی می باشد.

او همچنین ادامه داد: عقل هم حکم می‌کند بعد از دیپلم تنها دو سال شمسی آموزش‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به جوانان آموخته می شود تا آنها را آماده وارد شدن به بازار کار کنیم در آن راه دانشگاه فنی و همچنین حرفه‌ای بایستی و حتما در اولویت باشد.

 دست یار آموزش و همچنین پژوهش وزارت صنعت، معدن و همچنین تجارت عنوان کرد: در ایران فارغ‌التحصیلان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد٬ دکتری و همچنین حتی پسادکتری مجدد مستلزم و نیاز به تجربه و مهارت بالا‌آموزی دارند و همچنین در اشتغال ناموفق‌خواهند بود. در حال حاضر ۹۰۰۰ دانشجو در دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران تحصیل می‌کنند که قستی از آنها در مقاطع تحصیلات تکمیلی خواهند بود آیا واقعا به آن مقدار و اندازه و میزان دانشجو مستلزم و نیاز داریم؟

قبادیان با گفتن آنکه در سیاست‌گذاری‌های نظام آموزش عالی دچار اشتباه شدیم، گفت: بعضی می‌گویند کسب علم مقدس می باشد البته هیچ شکی در آن سخن نیست توسعه حتما از مسیر علم می‌گذرد٬ ولی باید توجه داشت مسیر اداره جامعه چیست؟ آیا بدون برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین سیاست‌گذاری می‌قدرت جامعه را مدیریت کرد؟ توجه به علم بایستی و حتما با نگاه عرضه‌محور صورت گیرد بایستی و حتما توجه کنیم که با چه کیفیتی دانشجو تربیت می‌کنیم.

او همچنین با طرح آن سئوال که آیا کشوری مثل آلمان عرضه‌محور می باشد یا تقاضا محور عنوان کرد: در صورتی که ما صلاحیت‌محوری و همچنین شایسته‌سالاری را سرلوحه کسب و کار خود قرار دهیم موفق خواهیم بود و همچنین در صورتی که سیاست‌های نظام آموزش عالی خود را اصلاح نکنیم به هیچ توفیقی دست نمی‌یابیم.

 دست یار آموزش و همچنین پژوهش وزارت صنعت، معدن و همچنین تجارت گفت: بعد از اهمیت سیاست‌گذاری مساله دوم توجه به نوآوری می باشد٬ در نمایشگاه فناورانه٬ نوآوری به اقداماتی اطلاق می‌می شود که در یک سال شمسی اخیر ساخته یا ایجاد شده باشد. به عبارت دیگر عمر یک طرح نوآورانه یک سال شمسی می باشد. آن نوآوری‌ها معظلات و مسائل و مشکلات را حل می‌کند. جهت مثال ۹۵ قسمت و بخش آب مصرف شده در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهت بهره بری و استفاده در صنعت بازآوری می‌می شود آن عدد در کشور ما تنها ۳ قسمت و بخش می باشد.

قبادیان با تاکید بر ضرورت جلوگیری از خام فروشی و همچنین اتکا به قوه انسانی گفت: هیچ راهی نداریم جز آنکه تغییر پارادایم دهیم و همچنین فکرمان را اصلاح کنیم بایستی و حتما قسمت و بخش خصوصی را با استعدادهای داخلی آشنا کرد٬ تولید در کشور جواب نمی‌دهد مگر آنکه رقابتی می شود.

دست یار آموزش و همچنین پژوهش وزارت صنعت، معدن و همچنین تجارت ادامه داد: نمی‌قدرت یک چهاردیواری ساخت و همچنین شهروندان و مردم شهر را مجبور کرد یک محصول خاص تهیه کنند٬ به همین دلیل می باشد که در صورتی که از دانش و همچنین خلاقیت‌های دانشجویی بهره بری و استفاده نکنیم صنایع ما ورشکسته خواهند شد.

در سیاست گذاری‌های نظام آموزش عالی دچار مشکل شده‌ایم


برترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : در سیاست گذاری‌های نظام آموزش عالی دچار مشکل شده‌ایم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …

سوپروب close
خرید بک لینک