سرخط خبرها
خانه / اخبار آزمون ها / آزمون كارشناسي ارشد / دفاع از پیامک و اس ام اس و پیامک‌های پرابهام – آسیب های فرهنگی و اجتماعی – سلامت فرهنگی و اجتماعی

دفاع از پیامک و اس ام اس و پیامک‌های پرابهام – آسیب های فرهنگی و اجتماعی – سلامت فرهنگی و اجتماعی

دفاع از پیامک و اس ام اس و پیامک‌های پرابهام – آسیب های فرهنگی و اجتماعی – سلامت فرهنگی و اجتماعی

سلامت نیوز:به نظر می‌آید که صبح شلوغ خیابان وزرای تهران قرار می باشد باز هم تکرار می شود. بعد از آن هم که ارسال گسترده پیامک و اس ام اس و پیامک‌های تخلف بدحجابی در خودرو جهت شهروندان تهرانی در پایان هفته قبل، با انتقادهای فراوانی مواجه شد، حال هم وزیر کشور از آن شیوه دفاع می‌کند و همچنین هم ریاست پلیس تهران از ادامه آن هم می‌گوید. آن در حالی می باشد که ابهام‌های ماجرا در واکنش آن مسئولان برطرف نشده می باشد و همچنین تنها از انجام آن هم به شکل پرانتقاد و همچنین ابهام فعلی حکایت دارد.

به نقل از سلامت نیوز به نقل از روزنامه ابتکار ،ماجرا از نشر خبرهای جدید و همچنین تصاویری در شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی آغاز شد که از ارسال پیامک و اس ام اس و پیامک‌های گسترده در مورد ارتکاب تخلف بدحجابی در خودرو خبر داشت و همچنین از مالکان خودروهایی که جهت آن هم‌ها پیامک و اس ام اس و پیامک آمده بود، خواسته شده بود که به پلیس امنیت اخلاقی محل زندگی خود رفت و آمد و مراجعه کنند.

در آن پیامک و اس ام اس و پیامک‌ها نوشته شده بود: «مالک خوردو شماره ….. در خودرو تو جرم و جنایت کشف حجاب گرفته شده می باشد. لذا ضمن اخطار مبنی بر عدم‌تکرار، ابلاغ می‌گردد حداکثر ظرف ۷۲ساعت جهت رسیدگی به پلیس امنیت اخلاقی محل سکونت خود رفت و آمد و مراجعه نمایید».

ابهام‌های پیامکی!
آن البته اولین بار نیست که چنین پیامک و اس ام اس و پیامک‌هایی به مالکان خودروها ارسال می‌می شود. آن روال مدتی می باشد که از سوی پلیس اجرایی شده می باشد. با آن حال آن هم چه در ماجرای هفته قبل جذاب و جالب توجه بود، همچنین و علاوه بر گستردگی ارسال پیامک و اس ام اس و پیامک‌ها و همچنین ازدحام ساخته یا ایجاد شده مقابل پلیس امنیت اخلاقی تهران در خیابان خالد اسلامبولی یا آن هم وزرای تهران، اظهارات بعضی از رفت و آمد و مراجعه‌کنندگان بود که در هفته‌های اخیر از خودروی خود بهره بری و استفاده نکرده بودند، خود یا خانواده‌شان با حجاب توسط خودرو رفت‏وآمد می‌کردند یا آن که راننده تاکسی بودند.

ازدحام رفت و آمد و مراجعه‌کنندگان به حدی بود که در موارد بسیاری تنها به توزیع و همچنین درخواست امضای تعهدنامه از سوی فراخوانده‌شدگان اکتفا شد و همچنین بسیاری از رفت و آمد و مراجعه‌کنندگان حتی به درون ساختمان پلیس امنیت اخلاقی راه نیافتند. همین موضوع باعث شد تا شائبه‌هایی مبنی بر ارسال تصادفی پیامک و اس ام اس و پیامک به منظور اجبار صاحبان خودروها به پرداخت خلافی خودروی خود و همچنین جمع‌آوری درآمدی از آن راه مطرح می شود.

آن موضوع به‏ویژه بعد از اشتباه همراه اول در ارسال قبض‌های نجومی جهت مشترکان خود و همچنین سپس اعلام اشتباه در ارقام ارسالی، آن هم هم در حالی که هزاران فرد یا شخص از مشترکان جهت جلوگیری از یک طرفه شدن و همچنین قطع تلفن همراه خود، قبض‌های نجومی اشتباهی را پرداخت کرده بودند، تقویت شد. با آن حال آن مسائل همه انتقادها به ماجرای پیامک و اس ام اس و پیامک‌های تخلف بدحجابی نبود.

اصلی‌ترین انتقاد به آن ماجرا، نبودن هیچ مدرک مستندی مبنی بر وقوع آن تخلف در خودروهاست. در حالی که بسیاری فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردند که ثبت آن تخلف توسط دوربین صورت می‌گیرد، ولی باید توجه داشت ریاست پلیس تهران پهناور و بزرگ اعلام کرد که رصد خودروهای حامل اشخاص هنجارشکن با چشمان غیرمسلح انجام می‌می شود.

با آن حال، سردار حسین رحیمی در گفت‌وگویی که روز پنجشنبه با ایرنا انجام داده بود، شهروندان را مطمئن کرد که پلیس اظهارات افرادی را که نسبت به آن اتهام اعتراضی داشته باشند شنیده و همچنین در صورت اثبات بی‏گناهی آنان مشکل حل می‌می شود.

با آن حال آن سوال همچنان وجود دارد که چگونه می‌قدرت در مورد اتهامی که بدون سند و همچنین مدرک متقن زده می‌می شود، بدون سند و همچنین مدرک اعلام و همچنین اثبات بی‏گناهی کرد! به همچنین و علاوه هنگامی که بدون سند و همچنین مدرک اتهام زده می‌می شود، در صورتی که فردی جهت اثبات بی‏گناهی از وقت و همچنین زندگی خود زد، جبران خسارت زمان و همچنین هزینه او همچنین با کیست. آن فارغ از هزینه‌هایی می باشد که توقیف خودروها متعاقب آن پیامک و اس ام اس و پیامک‌ها می‌تواند جهت صاحبان خودروها به دنبال داشته باشد.

سردار رحیمی همچنین در پاسخ به آن موضوع که پیامک و اس ام اس و پیامک‌ها بعضا جهت صاحبان تاکسی‌ها نیز ارسال شده، گفته می باشد: «ممکن می باشد افرادی که کشف حجاب نموده اند، مسافر باشند ولی باید توجه داشت پلیس امنیت اخلاقی در آن باره راننده خودرو را می‌شناسد. افرادی که پیامک و اس ام اس و پیامک را گرفتن نموده اند، بعد از رفت و آمد و مراجعه به پلیس امنیت و همچنین ارائه یک تعهد کتبی مرخص می‌شوند و همچنین درصورتی که جهت بارهای بعدی آن اقدام در خودروی آنان دیدن می شود، نسبت به تشکیل پرونده و همچنین ارسال آن هم به مراجع قضایی اقدام می‌می شود».

آن موضوع در حالی می باشد که کنترل حجاب مسافران از سوی رانندگان تاکسی تقریبا ناممکن می باشد و همچنین در عین حال می‌تواند در صورت تذکر از سوی راننده، به جدل‌ها و همچنین درگیری‌های فرهنگی و اجتماعی منجر می شود.

وزیر کشور: آن روش را می‌پسندم!
علی‌رغم همه آن انتقادها و همچنین ابهام‌ها، وزیر کشور که مسئولیت مسائل انتظامی از سوی رهبر انقلاب اسلامی به او همچنین تفویض شده می باشد، بدون پاسخ به آن موارد، از اجرای طرح پیامکی مقابله با بدحجابی در خودروها دفاع کرد. عبدالرضا رحمانی فضلی، دیروز در حاشیه بیست و همچنین سومین همایش سراسری فرماندهان و همچنین روسای ناجا با حضور در جمع خبرنگاران در مورد‌ پیامک و اس ام اس و پیامک‌های ارسال شده در مورد پیامک و اس ام اس و پیامک‌های اخلاقی و همچنین حواشی ساخته یا ایجاد شده در آن خصوص گفت: «ناجا بایستی و حتما قانون را رعایت کند و همچنین آنچه که بایستی و حتما از سوی ناجا انجام می شود عمل به قانون می باشد.

تامین امنیت شهروندان جز وظایف ناجا می باشد و همچنین آن نیرو به تا حال با تدبیر و همچنین رعایت مصالح در آن خصوص عمل کردند». او همچنین ادامه داد: «روشی در زمان سردار اشتری باب شد که روش خوبی می باشد و همچنین من نیز آن هم را می‌پسندم.

در آن روش به جای آن هم که در کوچه و همچنین خیابان با مظاهر برخورد علنی می شود، ماموران پلیس ضمن آنکه گشت‌های خود را داشته و همچنین اقدام به امربه‏معروف می‌کنند جهت اشخاص متخلف پیامکی را صادر می‌کنند و همچنین بر آن اساس به افرادی که دچار خطا و همچنین اشتباه شدند تذکر می‌دهند و همچنین هنگام و زمانی که آن موضوع به دو یا سه مورد می‌رسد بایستی و حتما تعهد دهند».

رحمانی فضلی با تاکید بر آنکه ما کشوری اسلامی هستیم گفت: «بایستی و حتما به ضابطان و همچنین مجریان قانون که بر اساس قانون عمل می‌کنند احترام بگذارند و همچنین کاری نکنیم که خدای‏نکرده طوری رفتار می شود که شاهد سوءاستفاده دشمنان باشیم».

روشی که قوانین و قانونی نیست
همچنین و علاوه بر نقدهای مطرح شده به روش پیامکی پلیس در احضار شهروندان و مردم شهر به عنوان بدحجابی در خودرو، بعضی حقوقدانان آن کار را به روش کلی بر خلاف قانون می‌دانند. به عنوان مثال، هوشنگ پوربابایی، وکیل دادگستری در آن باره به ایسنا گفته می باشد: «پلیس حق توقیف یا احضار صاحبان خودرو به خاطر بی‏حجابی را مگر در موارد معین ندارد و همچنین آن امر با مقام قضایی می باشد».

او همچنین افزود: «طبق ماده ۱۶۸ قانون آیین دادرسی کیفری، در صورتی که یک فردی یا شخصی ذی‏سمت و همچنین ذی‏نفع شکایتی را مطرح کند، تنها و فقط بازپرس یا مقام قضایی با بررسی کردن ادله جرم و جنایت و همچنین شواهد و همچنین در صورتی که واقعه را مجرمانه بداند بایستی و حتما فرد را احضار کند؛ بنابراین پلیس که یک مقام ضابط قضایی می باشد نه تنها حق توقیف خودرو را ندارد (مگر در جرائم مشهود) بلکه حق احضار اشخاص را به طریق اولی ندارد و همچنین در صورتی که راسا احضار کند، اقدامش خلاف قانون می باشد و همچنین دخالت در مسائل قضایی محسوب می‌می شود و همچنین قطعاً در مراجع قضایی هم آن موضوع قابل تعقیب می باشد».

او همچنین افزود: «پلیس حق مداخله در مسائل قضایی را ندارد ولو آنکه موضوع را جرم و جنایت تشخیص دهد و همچنین آنکه براساس موازین قوانین و قانونی موضوعی جرم و جنایت هست یا نیست با حفظ تمامی حقوق دفاعی متهم با مقام قضایی می باشد و همچنین مطلقاً پلیس چنین حقی را ندارد».

آن وکیل دادگستری تصریح کرد: «در صورتی که بنابر قانون آیین دادرسی کیفری جرم و جنایت مشهود باشد و همچنین پرونده‌ای جهت متهمی تشکیل می شود، پلیس بایستی و حتما دلایل و همچنین مدارک را جمع‌آوری کرده و همچنین نزد مقام قضایی ببرد تا مقام قضایی اقدامات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را انجام دهد؛ لذا پلیس تنها و فقط می‌تواند پرونده تشکیل دهد ولی باید توجه داشت حق آنکه اشخاص را احضار کند و همچنین از آنها تعهد بگیرد را ندارد».

پوربابایی همچنین گفت: «عنصری که قانونگذار در مورد بی‏حجابی در قانون آورده عنصر مجرمانه می باشد و همچنین در صورتی که کسی در معابر مرتکب جرمی می شود و همچنین پلیس چنین اقدامی را دید، تنها و فقط وظیفه‌اش آن می باشد که جهت آن هم فرد مقدمات جمع‌آوری دلایل را فراهم و همچنین آن هم شخص را به مقام قضایی معرفی کند».

حال بایستی و حتما دید که با توجه به دفاع مسئولان از آن طرح و همچنین اصرار آن هم‌ها بر ادامه آن هم، آیا لااقل انتقادهای وارد شده به آن هم اصلاح یا پاسخ داده خواهند شد یا بایستی و حتما همچنان ناظر اجرای همراه با نارضایتی شهروندان و مردم شهر باشیم.

گفتنی می باشد؛ در میان جرایم رانندگی مرتبط به امنیت اخلاقی، در صورت دیدن گشت‏های پلیس امنیت اخلاقی، مالک ماشین پیامکی گرفتن می‏کند که در آن هم اشاره به کد تخلف ۱۴ و همچنین ۱۵ جهت بدحجابی و همچنین بی‌حجابی داخل خودرو، کد تخلف ۱۶ جهت پوشش نامناسب و همچنین روابط نامشروع داخل خودرو، کد تخلف ۱۷ مرتبط به داشتن حیوانات خانگی (سگ) داخل ماشین یا ساخته یا ایجاد آلودگی صوتی و همچنین کد تخلف ۳۳ و همچنین ۳۵ مرتبط به روزه‌خواری در ماشین یا استعمال دخانیات می باشد.

فرآیند ماجرا بر آن اساس می باشد که بعد از گرفتن پیامک و اس ام اس و پیامک اعلام تخلف، با رفت و آمد و مراجعه به پلیس امنیت اخلاقی، بار اول تنها تعهد اخذ شده و همچنین در دفعات بعدی ممکن می باشد خودرو یک تا سه هفته در پارکینگ توقیف می شود.

http://phdpress.ir/%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A8-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AC/
بهترین خبرهای در مورد کارشناسی ارشد : دفاع از پیامک و اس ام اس و پیامک‌های پرابهام – آسیب های فرهنگی و اجتماعی – سلامت فرهنگی و اجتماعی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

image_13980215928352.gif

دردهای سرطانی را بشناسیم – بیماری – مراقبت

دردهای سرطانی را بشناسیم – بیماری – مراقبت سلامت نیوز: تعریف درد جهت همه یکسان …

سوپروب close
خرید بک لینک