خانه / اخبار دانشگاهها / دیپلمه‌ها در چه رشته‌هایی بدون کنکور پذیرفته می‌شوند/ ظرفیت ۸۵۳ هزار نفری پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی

دیپلمه‌ها در چه رشته‌هایی بدون کنکور پذیرفته می‌شوند/ ظرفیت ۸۵۳ هزار نفری پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی

دیپلمه‌ها در چه رشته‌هایی بدون کنکور پذیرفته می‌شوند/ ظرفیت ۸۵۳ هزار نفری پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی
%name دیپلمه‌ها در چه رشته‌هایی بدون کنکور پذیرفته می‌شوند/ ظرفیت ۸۵۳ هزار نفری پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی

همه افرادی که در کنکور ۹۳ مجموعه کرده بودند وبقیه داوطلبان که دارای دیپلم متوسط هستند می توانند در رشته های دانشگاه پیام نور دانشگاه های غیرانتفاعی بر طبق سوابق تحصیلی کمپانی کنند. ظرفیت ۸۵۳ هزار نفری این پذیرش فرصتی برای پذیرش بدون کنکور در این رشته هاست.

همه داوطلبان برای ثبت نام گزینش رشته جهت شرکت در گزینش رشته های تحصیلی آزمون همه ی دانشگاه پیام نور موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیر انتفاعی (پذیرش بر طبق سوابق تحصیلی) تا ۲۲ آبان ماه فرصت دارند به وبسایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

این نحوه پذیرش بر طبق مساله قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها موسسات آموزش عالی مصوب ۱۰ شهریورماه ۹۲ مجلس شورای اسلامی اجرایی شده است.

پذیرش دانشجو صرفاً بر طبق سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می گیرد هر داوطلب می تواند با مراجعه به وب سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org پرداخت مبلغ ۱۰۶٫۰۰۰ (یکصد شش هزار) ریال وجه ثبت نام نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم گزینش رشته حداکثر ۵۰ کدرشته بهروش اینترنتی، اقدام نماید .

در این وهله کلیه داوطلبانی که در آزمون همه ی سال ۱۳۹۳ ثبت نام کرده بودند (اعم از اینکه در جلسه آزمون حاضر بوده یا نبوده‌اند) می‌توانند متقاضی شوند. همین طور داشتن دیپلم دوره چهارساله مبوسیله ه نظام گذشته روش متوسط ه و یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی که حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۹۳ اخذ شود یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) برای کلیه متقاضیان الزامی است.

در این دوره دانشگاه پیام نور در مجموع گروه های علوم ریاضی فنی، علوم تجربی، علوم آدم ی، هنر و زبان های خارجی بیش از ۶۲۸ هزار ۵۰۰ نفر ظرفیت را به اختصاص داده است دانشگاه های غیرانتفاعی غیر دولتی در این گروه ها بیش از ۲۲۴ هزار ۹۰۰ ظرفیت پذیرش تعریف کرده اند.

در گروه زبان های خارجی رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور حاوی مترجمی زبان انگلیسی و زبان و ادبیات انگلیسی است که ۱۲ هزار ۲۵۰ نفر ظرفیت دارد.

در همین گروه دانشگاه های غیر انتفاعی رشته های تحصیلی حاوی مترجمی زبان انگلیسی زبان و ادبیات انگلیسی، کاردانی مترجمی زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی، زبان آلمانی دارد که ظرفیت ۴ هزار و ۴۲۰ را به اختصاص داده است.

رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور در گروه هنر نیز حاوی صنایع دستی، عکاسی، کارشناسی فرش، مرمت احیای بناهای تاریخی، هنر اسلامی، هنرهای صناعی، نگارگری، بافت، طراحی است که ظرفیتی ۳۳۰۰ نفری را به خود اختصاص داده است.

در دانشگاه های غیر انتفاعی رشته های تحصیلی گروه هنر حاوی تعداد بیشتری از رشته هاست که از آن عبارت صنایع دستی، رابطه تصویر ی کارشناسی فرش، هنر اسلامی، هنرهای صناعی، کاردانی علمی کاربردی فرش دستباف، کاردانی حفظ و مرمت بناهای تاریخی، سنما، مدیریت فرهنگی هنری، نقاشی، کاردانی هنرهای تجسمی، کاردانی علمی کاربردی انیمیشن، طراحی لباس ، کاردانی علمی کاربردی گرافیک، بازیگری – کارگردانی، عکاسی، باستانشناسی، کاردانی باستانشناسی، کارگردانی تلویزیون، تلویزیون هنرهای دیجیتالی، چاپ، کاردانی علمی کاربردی هنر سفالگری است و برای آن ظرفیت ۴۹۸۰ نفری تعریف شده است.

در گروه ریاضی و فنی با توجه به اینکه تعداد رشته های تحصیلی به همراه گرایش های آنها گستره وسیع ی را تشکیل می دهند میزان ظرفیت در دانشگاه پیام نور بیش از ۲۰۵ هزار نفر و میزان ظرفیت در دانشگاه های غیرانتفاعی غیردولتی بیش از ۱۱۲ هزار نفر است. در گروه ریاضی فنی ظرفیتی حدود یک هزار و ۲۰ نفر برای تحصیل در رشته های مجازی غیرانتفاعی درنظر گرفته شده است.

در گروه علوم تجربی نیز تعداد رشته های تحصیلی از تنوع بسیاری برخوردار است در این بخش ظرفیت دانشگاه پیام نور بیش از ۱۵۸ هزار نفر و در بخش دانشگاه های غیرانتفاعی و غیردولتی ظرفیت بیش از ۵۴ هزار نفر است. در این گروه ظرفیتی حدود ۶۶۰ نفر برای دوره های مجازی در نظر گرفته شد.

در گروه علوم آدم ی رشته های تحصیلی بسیاری برای داوطلبان وجود دارد که می توانند بر طبق سوابق تحصیلی در آن پذیرفته شوند. در این گروه هم ظرفیت پیام نور بیش از ۲۵۰ هزار نفر و ظرفیت دانشگاه های غیر انتفاعی غیردولتی بیش از ۴۸ هزار نفر است. در این بخش ظرفیت ۷۸۰ نفر برای تحصیل در دوره های مجازی ارائه شده است.

به این ترتیب در مجموع ظرفیت های دانشگاه های غیردولتی غیرانتفاعی دانشگاه پیام نور بیش از ۸۵۳ هزار نفر ظرفیت اختصاص یافته است که دیپلمه ها می توانند بر طبق سوابق تحصیلی به آن وارد شوند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

رتبه بندی جهانی کیو اس در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶ شامل ۹۱۶ دانشگاه از ۸۱ کشور دنیا بود که ۲۳۸ دانشگاه از آسیا ، ۳۴۸ دانشگاه از اروپا ،۱۸۵دانشگاه از آمریکای شمالی، ۸۵ دانشگاه از آمریکای لاتین، ۴۳دانشگاه از استرالیا و ۱۷ دانشگاه از آفریقا در محدوده رتبه بندی حضور دارند.

آشنایی با ۱۰ دانشگاه برتر جهان در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

رتبه بندی جهانی کیو اس در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶ تعداد ۹۱۶ دانشگاه از ۸۱ کشور …

سوپروب close
خرید بک لینک