خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / رشته‌های تحصیلی که بیکار نمی‌مانند/ علوم‌انسانی پردرآمدترین برای زنان

رشته‌های تحصیلی که بیکار نمی‌مانند/ علوم‌انسانی پردرآمدترین برای زنان

رشته‌های تحصیلی که بیکار نمی‌مانند/ علوم‌انسانی پردرآمدترین جهت زنان

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : مهر –  گزارشی که در مجله فوربز نشر یافته شده شده نشان می دهد که بعضی از رشته های علوم انسانی مثل بعضی از رشته های علم پزشکی جدید یا مهندسی طرفداران و همچنین علاقه مندان بیشتری را به خود جذب می کنند که از میان آنها می قدرت به رشته هایی مانند علوم سیاسی، ادبیات، زبان و همچنین … اشاره کرد. آن رشته ها شاید بازار کار چندان مناسبی نداشته باشند ولی باید توجه داشت نگاه دانشجویان بعدی را به خود جلب می کنند.

بسیاری از دانشجویانی که نیت و اراده وارد شدن به رشته های علوم انسانی را دارند به بازار کار بعدی آن مشاغل نیز دقت می کنند تا وارد رشته ای شوند که بازار کار خوب و همچنین مناسبی داشته باشد تا با معضل بیکاری مواجه نشوند.

نقل از فوربز نشان می دهد که در سال شمسی های قبل، فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی از دستمزد و همچنین همینطور پرداختی های کمتری نسبت به رشته های علوم پایه یا فنی برخوردار بودند ولی باید توجه داشت آن موضوع در سال شمسی های اخیر اصلاح شده تا افرادی که از سطح دانش خوبی برخوردارند و همچنین قادر به پیشبرد اهداف در تیم و همچنین … خواهند بود نیز بتوانند از مزایای خوبی بهره مند شوند.

 همچنین تحقیقات و همچنین آمارهای اعلام شده نشان می دهد، دانشجویانی که در رشته های علوم انسانی تحصیل می کنند تمایل بیشتری به ادامه تحصیل خود در درجات بالاتر نسبت به سایر رشته ها دارند.

 

* رشته های علوم انسانی که بیکار نمی مانند/ گزارشات اداره آمار کار امریکا

ولی باید توجه داشت در آن میان و همچنین بر اساس گزارشات اداره آمار کار امریکا (BLS)، افرادی که در رشته های علوم انسانی مانند بازرگانی و همچنین اقتصادی و مالی یا فروش و همچنین مدیریت فعالیت دارند از حقوق و همچنین مزایای مناسبی برخوردارند.

در ادامه آن نقل از آمده می باشد: «رشته های بسیاری زیر شاخه مدیریت خواهند بود ولی باید توجه داشت اهمیت چندان بسیاری ندارد که در چه شاخه ای از رشته مدیریت فعالیت دارید یا در چه درجه ای. آنچه که تفاوت بسیاری بین آن شاخه ها یا فارغ التحصیلان اعمال می کند تجربه و همچنین محل کار می باشد. مسلما فردی یا شخصی که در آن حوزه و همچنین در یک کارخانه فعالیت دارد با فردی یا شخصی که در یک رستوران کار می کند، حقوق یکسانی را گرفتن نمی کنند.»

از دیگر مشاغلی که در آن نقل از آمده اند، می قدرت به مواردی مانند حسابداران، مدیران فروش، مارکتینگ، طراحان وب، مدیران تولید، دکوراتورها، حقوقدانان، معلمان، نویسندگان، مدیران شرکت های تبلیغاتی، انتشارات، تدریس، مدیران روابط عمومی، ویراستارها، مترجمان یا مددکاران فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد.

 

* مشاغل پردرآمد جهت خانم ها/ علوم انسانی در صدر مشاغل

در زمان های نه چندان دور، اکثر شرکت ها یا اداره ها تنها قوه مرد را استخدام می کردند و همچنین تمایلی به استخدام قوه زن نداشتند ولی باید توجه داشت در دهه های قبل و همچنین با وارد شدن بیش از پیش زنان به دانشگاه ها و همچنین کسب نمرات قابل توجه و همچنین همینطور توانایی و همچنین قابلیت های متعدد آنها، کارفرماها به آن باور رسیدند که زنان نیز مثل مردان می توانند در مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی سهیم شوند.

آماری که توسط وبسایت و مرکز خبرهای جدید Payscale ارائه شده نشان می‌دهد، دخل و درآمد سالانه زنانی که در رشته های علوم انسانی و همچنین علم پزشکی جدید فعالیت دارند بیش از سایرین بوده و همچنین از پرداختی های متمایزی برخوردارند. از رشته های علم پزشکی جدید می قدرت به کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل هایی مانند متخصص زنان و همچنین بیهوشی و همچنین از رشته های علوم انسانی نیز می قدرت رشته هایی مانند روان شناسی اشاره کرد که از دخل و درآمد قابل توجهی جهت زنان برخوردارند.

از پردرآمدترین کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل های زنان که در حوزه علوم انسانی گنجانده می شوند، می قدرت حرفه هایی مانند روانشناسان، مدیران اجرایی، وکلاء، مدیران ارزیابی و همچنین تحلیلی، مدیران روابط عمومی، بازرگانی و همچنین فروش و همچنین مدیریت بیمه را نام برد.

در دهه های اخیر، متوسط دخل و درآمد زنان شاغل در حدود ۶۳ قسمت و بخش رشد داشته و همچنین آن موضوع در حالی می باشد که زنان بیشترین رضایت را از کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل های آکادمیک و همچنین مرتبط با تدریس در دانشگاه دارند.

 

http://pnuna.com/1394/04/%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : رشته‌های تحصیلی که بیکار نمی‌مانند/ علوم‌انسانی پردرآمدترین جهت زنان

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک