سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / رقابت نادرست دانشگاه آزاد و همچنین پیام نور جهت گسترش کمی دانشگاه‌ها

رقابت نادرست دانشگاه آزاد و همچنین پیام نور جهت گسترش کمی دانشگاه‌ها

رقابت نادرست دانشگاه آزاد و همچنین پیام نور جهت گسترش کمی دانشگاه‌ها

به نقل از پیام نورنا (PNUNA.COM) : خبرگزاری ملت – محمود نگهبان سلامی با انتقاد از رقابت ساخته یا ایجاد شده بین دانشگاه آزاد و همچنین دانشگاه پیام نور جهت گسترش واحدهای دانشگاهی خود، عنوان کرد: یکی از مباحثی که در گسترش کمی دانشگاه‌ها در آن رقابت نادرست پایمال و همچنین زیر پا گذاشته می‌می شود، کیفیت آموزش می باشد.

نماینده شهروندان و مردم شهر خواف و همچنین رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با گفتن آنکه بسیاری از واحدهای دور افتاده از اساتید حق التدریس بدون انگیزه بهره بری و استفاده می‎کنند، افزود: در حال حاضر جمعیت دانشجوی کشور به هیچ عنوان به مقدار و اندازه‌ای نیست که آن تعداد دانشگاه جهت آنان احداث و همچنین بسیاری از واحدهای دانشگاه‌های علمی اصولی و کاربردی، آزاد، پیام نور و همچنین فنی حرفه‌ای با ظرفیت خالی شروع سال شمسی تحصیلی را پشت سر گذاشته‌‎اند.

قرار بود دانشگاه‌ علمی اصولی و کاربردی تکنسین‌هایی معادل مدرک فوق دیپلم به جامعه کار معرفی کند ولی باید توجه داشت امروز در پی توسعه رشته‎‌های خود در مقاطع ارشد و همچنین دکتری می باشد.

نگهبان سلامی با تأکید بر آنکه بایستی و حتما رویکردی تجمیعی در خصوص آموزش و همچنین عالی در دستور کار وزارت علوم قرار گیرد، افزود: به ویژه در خصوص رشته‌های فنی و همچنین اصولی و کاربردی بایستی و حتما به سمت تجربه و مهارت بالا افزایی به جای مباحث تئوری حرکت کنیم؛ در آن مسیر یکی از اشکالاتی که در خصوص دانشجویان علمی اصولی و کاربردی و همچنین فنی و همچنین حرفه‌ای ساخته یا ایجاد شد آن بود که دانشگاه‌ها از رسالت خود دور افتادند و همچنین به جای معرفی تکنسین روی به مدرک گرایی آرودند.

او همچنین اضافه کرد: در ابتدا قرار بود دانشگاه‌ علمی اصولی و کاربردی تکنسین‌هایی معادل مدرک فوق دیپلم به جامعه کار معرفی کند ولی باید توجه داشت امروز در پی توسعه رشته‎‌های خود در مقاطع ارشد و همچنین دکتری می باشد.

آن نماینده شهروندان و مردم شهر در مجلس تأکید کرد: کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس به ویژه کمیته فنی و همچنین حرفه‌ای و همچنین مهارتی نیز آن بحث را به جد دنبال می‌‎کند که دانشگاه‌ علمی و همچنین اصولی و کاربردی را در به ریل اصلی خود بازگرداند و همچنین تجمیعی در حوزه آموزش عالی صورت گیرد.

طرح کمیته فنی و همچنین حرفه‌ای با همکاری مرکز پژوهش‌ها جهت ساماندهی آموزش عالی

او همچنین با گفتن آنکه در آن راستا مرکز پژوهش‌‎های مجلس نیز با نمایش نشست‌های تخصصی با افراد کمیته فنی و همچنین حرفه‌ای کمیسیون آموزش در حال تهیه طرحی جهت ساماندهی حوزه آموزش عالی می باشد، گفت: آن طرح اکثرا و بیشتر معطوف به ساماندهی، تجمیع و همچنین مدیریت رشته‌های فنی و همچنین حرفه‌ای در حوزه آموزش عالی می باشد.

عضو کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس تصریح کرد: طرح آمایش آموزش عالی کشور سال شمسی‌هاست که مطرح می‌‎می شود ولی باید توجه داشت هیچ‌گاه به مرحله اجرا نرسیده و همچنین گسترش دانشگاه‌ها بدون نیازسنجی هر منطقه گرفته شده که جای سئوال دارد./

رقابت نادرست دانشگاه آزاد و پیام نور برای گسترش کمی دانشگاه‌ها


بهترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : رقابت نادرست دانشگاه آزاد و همچنین پیام نور جهت گسترش کمی دانشگاه‌ها

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری سال شمسی ۹۸ دانشگاه ها

آغاز مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری سال شمسی ۹۸ دانشگاه ها به به گفته …

سوپروب close
خرید بک لینک