خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / روسای واحدهای دانشگاه آزاد با هاشمی رفسنجانی دیدار کردند

روسای واحدهای دانشگاه آزاد با هاشمی رفسنجانی دیدار کردند

روسای واحدهای دانشگاه آزاد با هاشمی رفسنجانی دیدار کردند

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : مهر –  در آن دیدار تعدادی از روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان به نمایندگی از دیگر اعضا به ارائه نقطه نظرات دیدگاه و همچنین پیشنهادات خود پرداخته و همچنین چند دقیقه ای موضوعاتی را به صورت اجمالی با ریاست هیات موسس و همچنین هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مطرح کردند.

تغییر و همچنین تحول در دانشگاه ضرورتی اجتناب ناپذیر

در آن دیدار موسی خانی، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین با تاکید بر قرار گرفتن دانشگاه آزاد اسلامی در شرایط خاص گفت: هم اکنون به دلیل تغییر ساختار هرم جمعیتی و همچنین کاهش مقدار و اندازه و میزان دانشجو و همچنین متقاضیان تحصیل در دانشگاه شرایط ویژه ای در دانشگاه آزاد اسلامی ساخته یا ایجاد شده می باشد که آن موضوع در کنار موضوعات غیره ای از قبیل افزایش دانشگاه های رقیب و همچنین ضرورت حرکت در مسیر تغییر پیدا کردن از دانشگاه آموزش محور به کارآفرین، تغییر و همچنین تحول در بعضی از ساختارها را ضروری کرده می باشد.

او همچنین افزود: شرایط ویژه کنونی نیازمند مدیریت خاص و همچنین شایسته ای می باشد که با اشراف و همچنین مسلط بودن و تسلط داشتن به آن شرایط بتواند سکان کشتی پهناور و بزرگ دانشگاه را به سلامت به سرمنزل مقصود برساند.

ریاست واحد قزوین با گفتن آنکه در آن مدت اقدامات خیلی زیاد مناسب و همچنین خوبی از سوی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده می باشد، گفت: در آن ۲ سال شمسی اقداماتی از قبیل ساخته یا ایجاد مراکز رشد، شرکت های دانش بنیان، کاهش وابستگی به شهریه، درآمدزایی و همچنین کاهش بروکراسی ها و همچنین چابک سازی، بخشی از اقدامات انجام شده در آن مدت بوده که نتایج آن هم به مرور در حال نمایان شدن می باشد.

مقدار و اندازه و میزان صرفه جویی اجرای طرح تجمیع در حدود ۹۰ میلیارد تومان می باشد

همچنین علیرضا امیرتیموری ، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز با تاکید بر آثار و همچنین نتایج درخشان طرح تجمیع ۲ گفت: اراده و تصمیم راسخ اجرای طرح تجمیع تصمیمی یک روزه و همچنین به یکباره نبوده می باشد و همچنین پس نتیجه آن می شود که یک سال شمسی و همچنین نیم تلاش مطالعه و همچنین بررسی کردن می باشد تا با کاهش بروکراسی ها و همچنین هزینه های دانشگاه روند کارها در آن مجموعه پهناور و بزرگ هر چه اکثرا و بیشتر شفاف و همچنین بدون پیچیدگی باشد.

او همچنین افزود: تحولات پیش آمده ضرورت امروز جامعه بود و همچنین ادامه روندها و همچنین ساختارهای ۳۰ سال شمسی پیش جوابگوی تحولات امروز جامعه نبود و همچنین شاید ضرورت اصلی آن تغییرات نیز همین بوده می باشد.

ریاست واحد گیلان با اشاره بر حجم صرفه جویی های انجام شده در اجرای طرح تجمیع گفت: با بررسی کردن های انجام شده مقدار و اندازه و میزان صرفه جویی اجرای طرح تجمیع در حدود ۹۰ میلیارد تومان می باشد که در صورتی که آن موضوع را در کنار دستاوردهای دیگر از قبیل کاهش چشمگیر واحدهای زیانده در سراسر کشور و همچنین رشد چشمگیر رتبه دانشگاه در تولید و همچنین ارجاع مقالات علمی به خوبی دستاوردهای دو سال شمسی قبل را نشان می دهد.

امیر تیموری با انتقاد از ضربات وارد شده به دانشگاه آزاد اسلامی در طول سالهای ۹۱ و همچنین ۹۲ تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در آن ۲ سال شمسی به مقدار و اندازه ۱۵ سال شمسی عقبگرد داشته می باشد و همچنین تنها در سایه تلاش های مدیریت جدید و همچنین حمایت های آیت الله هاشمی رفسنجانی آن مسیر دشوار قابل پیمودن بود.

فاز دوم بازسازی مهران نیازمند حمایت آیت الله هاشمی رفسنجانی می باشد

در ادامه آن دیدار شهریار عباسی، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام نیز با تاکید بر آن موضوع که تصمیمات گرفته شده در ۲ سال شمسی قبل وضیعت دانشگاه آزاد اسلامی را که دچار معظلات و مسائل و مشکلات جدی شده بود خیلی زیاد بهتر و همچنین مناسب تر کرده می باشد، گفت: مدیریت جدید و همچنین تیم همراه ایشان مانند طبیب حاذق به خوبی درد دانشگاه را تشخیص داده و همچنین جهت درمان آن هم اقدامات خیلی زیاد مناسبی انجام دادند.

او همچنین افزود: طرح تجمیع یک و همچنین ۲ به خوبی بر نقاط ضعف و همچنین ریشه های معظلات و مسائل و مشکلات دانشگاه انگشت گذاشته و همچنین با اجرای آن دو طرح به تدریج شاهد نمایان شدن آثار و همچنین نتایج مثبت آن هم هستیم که شاید مهمترین و همچنین ملموس ترین آن هم کاهش واحدهای زیان ده در آن ۲ سال شمسی باشد.

نقد پذیری و همچنین انعطاف پذیری مهمترین ویژگی دو سال شمسی قبل دانشگاه می باشد

آرین ساطعی، دبیر هیأت امنای استان گلستان نیز در آن دیدار با تاکید بر ضرروت اجرای ۲ طرح تجمیع گفت: اجرای طرح تجمیع یک و همچنین ادغام واحد علوم تحقیقات در استان گلستان اقدام خیلی زیاد مثبت و همچنین تاثیر گذاری بود که نتایج درخشانی به همراه داشته می باشد.

بابک آل طه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان نیز در آن دیدار نیز با تاکید بر ضرورت اجرای طرح تجمیع گفت: دو طرح تجمیع اجرا شده در آن دو سال شمسی با توجه به تحولات پیش آمده در جامعه اجتناب ناپذیر بود و همچنین آثار و همچنین نتایج مثبتی نیز به همراه داشته و همچنین خواهد داشت.

آل طه با گفتن آنکه شاهد دوران تحول آفرینی دانشگاه آزاد اسلامی هستیم، گفت: در آن دوران شاهد اراده و تصمیم راسخ گیری ها برپایه تدبیر و همچنین اجرای آنها بر پایه شجاعت هستیم.

او همچنین تاکید کرد: توجه به توسعه تحصیلات تکمیلی، رایزنی مداوم و همچنین منظم با نهادهای حاکمیتی، ماموریت گرایی دانشگاه ، وجود و همچنین تاسیس نهادهای نظارتی مناسب، توجه به تامین نیازهای داخلی کشور و همچنین توسعه شرکت های دانش بنیان تنها بخشی از ویژگی های دوران جدید دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

 

http://pnuna.com/1394/04/%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C.html
برترین خبرهای دانشگاه پیام نور : روسای واحدهای دانشگاه آزاد با هاشمی رفسنجانی دیدار کردند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک