خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / رییس دانشگاه پیام نور کشور: شهریه دانشجویان این دانشگاه تا حدامکان افزایش نمی یابد

رییس دانشگاه پیام نور کشور: شهریه دانشجویان این دانشگاه تا حدامکان افزایش نمی یابد

رییس دانشگاه پیام نور کشور: شهریه دانشجویان آن دانشگاه تا حدامکان افزایش نمی یابد

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

شیراز- ایرنا- رییس دانشگاه پیام نور کشور گفت: شهریه دانشجویان آن دانشگاه در سراسر کشور در سال شمسی تحصیلی کنونی افزایش نیافته و همچنین تلاش بر آن می باشد که تا حد امکان در سال شمسی تحصیلی بعدی هم افزایش نیابد.

81599131 6436671 رییس دانشگاه پیام نور کشور: شهریه دانشجویان این دانشگاه تا حدامکان افزایش نمی یابد

به نقل از ایرنا،محمدعلی سرلک پنجشنبه در نشستی خبری در شیراز در پاسخ به پرسش روزنامه نویس و خبرنگار ایرنا افزود:با آن هم که با مصوبه هیات امنای دانشگاه پیام نور، مجوز افزایش ۱۵ درصدی شهریه ها در سال شمسی تحصیلی کنونی وجود داشت ولی باید توجه داشت با وجود کاهش شمار دانشجویان به تا حال نسبت به تغییر شهریه ها خودداری کرده ایم.

او همچنین گفته استهمین مقدار و اندازه و میزان شهریه دریافتی دانشگاه از دانشجویان که بسته به نوع برخوردار یا کم برخوردار بودن منطقه ها و مناطق تحصیلی آنها اخذ می می شود خیلی زیاد کمتر از سایر دانشگاه های مشابه می باشد که در قالب سیاست آن دانشگاه مبنی بر توسعه عدالت آموزشی می باشد.

رییس دانشگاه پیام نور کشور گفت: در مقطع کارشناسی شهریه ثابت آن دانشگاه سه میلیون و همچنین ۵۰۰ هزار ریال و همچنین در مقطع دکتری بین ۲۰۰ میلیون ریال تا ۲۵۰ میلیون ریال که شهریه دریافتی دانشگاه های مشابه و همچنین پردیس ها حدود چهار تا پنج برابر آن ارقام می باشد.

سرلک اظهار کرد: در سال شمسی تحصیلی کنونی ۸۵۰ هزار دانشجو در مراکز متنوع و گوناگون و مختلف دانشگاه پیام نور در سراسر کشور در حال تحصیل خواهند بود که شمار دانشجویان کارشناسی ارشد کمتر از ۵۰ هزار فرد یا شخص و همچنین شمار دانشجویان دکتری کمتر از دو هزار فرد یا شخص می باشد.

او همچنین گفت: دانشگاه پیام نور کشور از آن ظرفیت و همچنین قدرت برخوردار می باشد که ۲۵۰ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین تا ۲۵هزار دانشجو در مقطع دکتری جذب کند ولی باید توجه داشت حرکت آن دانشگاه مبتنی بر پذیرش شمار کمتر دانشجو جهت حفظ کیفیت آموزشی می باشد.

رییس دانشگاه پیام نور کشور ادامه داد: آن دانشگاه موفق به کسب رتبه نخست دانشگاه های کشور در باره کیفیت آموزش شده و همچنین بنا بر رده بندی پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) در میان ۱۰ دانشگاه برتر کشور از نظر پژوهش قرار گرفته می باشد.

او همچنین در ادامه دانشگاه پیام نور کشور را پیشتاز فعالیت فرهنگی در دانشگاه ها عنوان کرد و همچنین گفت: بیشترین شمار کرسی های آزاد اندیشی در آن دانشگاه برگزار شده و همچنین گام های بلندی نیز جهت توسعه فعالیت های قرآنی برداشته شده می باشد.

سرلک در پاسخ به درخواست خبرنگاران استان فارس مبنی بر ساخته یا ایجاد رشته های مرتبط با روزنامه نگاری و همچنین رسانه در مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه پیام نور آن استان، آمادگی دانشگاه پیام نور کشور جهت کمک به تحقق آن خواسته با رعایت ضوابط شورای گسترش تحصیلات تکمیلی اعلام کرد.

رییس دانشگاه پیام نور کشور در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود از عملکرد دانشگاه پیام نور استان فارس قدردانی کرد و همچنین گفت: نمایندگان وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری و همچنین کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس شورای اسلامی و همچنین … بعد از بازدید از اوضاع علمی و همچنین پژوهشی و همچنین ظرفیت های آن دانشگاه به اعلام رضایت از آن مرکز آموزش عالی در استان فارس پرداخته اند.

در آن آیین که با حضور رییس دانشگاه پیام نور استان فارس، رییس مرکز تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور و همچنین مدیران روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان های کشور برگزار شد، از سه نرم افزار اصولی و کاربردی در حوزه روابط عمومی الکترونیک رونمایی شد.

نرم افزار گوشی موبایل پیام آور فارس شامل آن نرم افزارها بود که امکان اطلاع رسانی مراکز و همچنین واحدها، ارسال مستقیم یک میلیون پیام همزمان به دانشجویان و همچنین کاربران، معرفی رشته ها و همچنین واحدها را فراهم آورده می باشد.

آن نرم افزار را محمدرضا بهمنی دانشجوی مهندسی نرم افزار کامپیوتر دانشگاه پیام نور مرکز شیراز طراحی کرده می باشد.

سامانه پرسش و همچنین پاسخ دانشگاه پیام نور استان فارس دیگر نرم افزاری بود که در آن آیین رونمایی شد که آن سامانه امکان پاسخگویی آنی از دو طریق پیامک و اس ام اس و پیامک و همچنین ایمیل و همچنین درج پاسخ در وبسایت و مرکز خبرهای جدید دانشگاه را فراهم آورده می باشد.

رونمایی از سامانه آرشیو چند رسانه ای روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس در راستای توسعه روابط عمومی الکترونیک از دیگر قسمت و بخش های آن آیین بود.

در آن آیین همچنین ربات دوست هوشمند ساخته دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز شیراز رونمایی شد.

تیم دانشگاه پیام نور مرکز شیراز با ارایه آن ربات اخیرا مقام سوم در قسمت و بخش لیگ دیدن کردن و نمایش دانشجویی در دهمین دوره مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران را کسب کرده می باشد.

آن ربات به گونه ای طراحی شده می باشد که با بهره بری و استفاده از نرم افزار مربوطه، گوشی تلفن همراه هوشمند مبتنی بر آندروید را به یک بورد الکترونیکی تغییر پیدا کردن می کند و همچنین از آن هم لحظه به بعد، آن ربات هوشمند قابلیت کنترل وسایل الکترونیکی منزل و همچنین تعامل با انسان را خواهد داشت.

با ساخت آن ربات هزینه ساخت ربات های هوشمند از ۴۰ میلیون ریال به یک میلیون ریال کاهش یافته می باشد.

رییس دانشگاه پیام نور کشور در آن آیین ۱۰ میلیون ریال جهت تشویق محمدرضا بهمنی سازنده اصلی آن ربات و همچنین دانشجوی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز اختصاص داد که به دنبال حمایت خبرنگاران، آن رقم تشویقی را به ۲۰ میلیون ریال افزایش داد.

رییس دانشگاه پیام نور کشور جهت شرکت در گردهمایی مدیران و همچنین کارشناسان روابط عمومی مراکز استانی پیام نور سراسر کشور و همچنین بازدید از دانشگاه پیام نور استان فارس به شیراز سفر کرده می باشد. ک/۲

۲۰۲۷ /۱۸۷۶

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87-9945
برترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : رییس دانشگاه پیام نور کشور: شهریه دانشجویان آن دانشگاه تا حدامکان افزایش نمی یابد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک