خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / سهم ۶۰ درصدی دانشگاه آزاد در توسعه تحصیلات تکمیلی تا پایان سال

سهم ۶۰ درصدی دانشگاه آزاد در توسعه تحصیلات تکمیلی تا پایان سال

سهم ۶۰ درصدی دانشگاه آزاد در توسعه تحصیلات تکمیلی تا پایان سال شمسی

رییس دانشگاه آزاد با گفتن آنکه طبق برنامه جذاب و جالب و خوب تصویب شده و مصوب قانون تا پایان سال شمسی ۹۴، بایستی و حتما ۵۳۰ هزار دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی جذب می شود، اظهار داشت: با جذب دانشجو در ترم بهمن سال شمسی ۹۴، از آن عدد فراتر خواهیم رفت به گونه ای که حدود ۶۰ قسمت و بخش از دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشور متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی خواهند بود.

به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر میرزاده در هشتمین جلسه هیات امنای خراسان جنوبی که با حضور و همچنین نمایندگان شهروندان و مردم شهر خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی در واحد بیرجند برگزار شد، با گفتن آنکه دانشگاه آزاد اسلامی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در باره علمی و همچنین فرهنگی می باشد، اظهار داشت: آن دانشگاه با پیشنهاد آیت الله هاشمی رفسنجانی، اثبات و یا تایید امام و پیشوا(ره) و همچنین مشارکت بزرگانی زیرا و به درستی که رهبر معظم انقلاب در سال شمسی ۶۱ تاسیس شد و همچنین امروز آن هم نهال نوپا به شجره ای طیبه تغییر پیدا کردن شده که مایه برکات بسیاری جهت کشور و همچنین انقلاب می باشد.

دانشگاه آزاد محلی جهت توسعه علم، تضارب آراء، آزاد اندیشی و همچنین اسلامیت می باشد

او همچنین با اشاره به تعبیر آیت الله وحید خراسانی از نام دانشگاه آزاد اسلامی، خاطر نشان کرد: آن هم گونه که ایشان فرمودند؛ دانشگاه آزاد اسلامی محلی جهت توسعه علم، تضارب آراء، آزاد اندیشی و همچنین اسلامیت می باشد.

دکتر میرزاده با گفتن آنکه دانشگاه آزاد اسلامی، طی دوران حیاتش توانسته نقش مهمی در توسعه علمی، اسلامی درحوزه نفوذ خود در کشور داشته باشد، افزود: علیرغم یک دوره رکورد دو ساله، خوشبختانه ۵۶ قسمت و بخش از بار تحصیلات تکمیلی کشور در حال حاضر به دست دانشگاه آزاد اسلامی می باشد و همچنین آن دانشگاه طی ۳۰ سال شمسی قبل بیشترین اثر را در حوزه آموزش دوره های کاردانی و همچنین کارشناسی داشته و همچنین اکنون در حوزه تحصیلات تکمیلی پیش گام شده می باشد.

جذب دانشجو در ۸ رشته محل دکتری خراسان جنوبی تا مهرماه ۹۴

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه سخنان خود به ارائه گزارشی از اوضاع توسعه تحصیلات تکمیلی در استان خراسان جنوبی پرداخت و همچنین گفت: طبق آمار ارائه شده، درمهرماه ۹۲ در آن استان حدود ۲۴ رشته محل در مقطع کارشناسی ارشد وجود داشت که آن تعداد تا مهرماه ۹۴ به ۶۱ رشته محل افزایش خواهد یافت. همچنین تا مهرماه ۹۴ در ۸ رشته محل دکتری اقدام به جذب دانشجو خواهیم کرد آن در حالی می باشد که در قبل، دکترای تخصصی در آن استان وجود نداشت.

او همچنین با اشاره به تمهیدات گرفته شده جهت توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: توسعه کارگاه‌ها و همچنین آزمایشگاه‌ها و همچنین جذب افراد هیات علمی شامل راهکارهایی می باشد که موجب افزایش هم افزایی و همچنین توسعه تحصیلات تکمیلی خواهد شد. همچنین با اجرای طرح تجمیع یک، یعنی ادغام پردیس های علوم و همچنین تحقیقات با واحدهای مادر توانستیم، فضا و همچنین امکانات بیشتری در راستای جذب دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی فراهم ساخته و همچنین امکانات بیشتری را در اختیار دانشجویان آن دوره ها قرار دهیم.

پیاده سازی و راه اندازی ۱۱۰۰۰ آزمایشگاه و همچنین کارگاه در دانشگاه آزاد

دکتر میرزاده با اشاره به پیاده سازی و راه اندازی سامانه «ساها» اظهار داشت: با پیاده سازی و راه اندازی سامانه ساها (آزمایشگاه ملی)، ۷۴۰۰ آزمایشگاه و همچنین ۳۶۰۰ کارگاه، همچنین و علاوه براینکه قابل بهره بری و استفاده جهت دانشجویان و همچنین افراد هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی می باشد، در اختیار دانشجویان دیگر دانشگاه ها نیز قرار می گیرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: هدف اصلی ما تغییر پیدا کردن آن دانشگاه به دانشگاهی کارآفرین و همچنین اثر بخشی اکثرا و بیشتر درتوسعه علمی می باشد، چرا که ماموریت نسل سوم دانشگاه ها، تولید علم نافع می باشد.

باره جهت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد در شهرک های شفا

دکتر میرزاده هدف از بررسی کردن اوضاع املاک واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه های هیات امنا استانی را مشخص کردن تکلیف اراضی دانست تا هر چه سریعتر نسبت به اقدام پارک های فناوری در استان ها و همچنین واحدها اقدام می شود.

او همچنین با اشاره به اجرای طرح شفا در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توسعه شهرک های فناوری در کلیه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در نظر داریم باره اشتغال فارغ التحصیلان آن دانشگاه را فراهم کنیم.

او همچنین با گفتن آنکه توسعه تحصیلات تکمیلی امری هزینه بر می باشد، خاطر نشان کرد: جهت آن هدف چاره ای جز فعالیت های زود بازده مانند تغییر پیدا کردن به احسن کردن دارایی ها نداریم، البته طرح هایی مانند توسعه شرکت های دانش بنیان در دست اقدام می باشد که امیدواریم در بعدی نزدیک به سوددهی برسد.

همچنین در آن جلسه دکتر آصف زارع رییس واحد بیرجند به ارائه گزارشی از عملکرد آن واحد دانشگاهی و همچنین قراردادها و همچنین تفاهمنامه های منعقد شده با نهاد ها و همچنین ارگان های متنوع و گوناگون و مختلف پرداخت.

به نقل از مرکز حوزه ریاست و همچنین روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در آن جلسه، حجت الاسلام دکتر رضایی بیرجندی امام و پیشوا جمعه شهرستان بیرجند، وجه الله خدمتگزار استاندار و همچنین عبدالله زاده، هروی، هاشم زهی و همچنین حجت الاسلام عبادی از نمایندگان استان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%B3%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA-10359
تازه ترین و جدیدترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : سهم ۶۰ درصدی دانشگاه آزاد در توسعه تحصیلات تکمیلی تا پایان سال شمسی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک