خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / سوالات مهم و متداول ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان ۹۴ پیام نور

سوالات مهم و متداول ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان ۹۴ پیام نور

سوالات مهم و همچنین رواج پیدا کرده ثبت نام و همچنین انتخاب واحد ترم تابستان ۹۴ پیام نور

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : بر اساس سوالات زیاد دانشجویان در مورد انتخاب واحد ترم تابستان ۹۴ دانشگلاه پیام نور ، سوالاتی که بیشترین پرسش رو در مورد انتخاب واحد ترم تابستان ۱۳۹۴ داشته باشند ، در آن خبر پاسخ داده می می شود. (آن خبر بر اساس اهمیت هر موضوعی بروز می می شود)

 

 

 

قبل از ارسال نظر ، جستجو کنید و همچنین نظرات بالاتر را مطالعه فرمایید. سوالات تکراری بدون اثبات و یا تایید و همچنین پاسخ حذف می شوند

 


تکمیل و همچنین بازبینی اطلاعات فردی یا شخصی دانشجو

کلیه دانشجویان موظف به تکمیل و همچنین بازبینی اطلاعات فردی یا شخصی خود (اعم از کد ملی، شماره شناسنامه و همچنین …) میباشد لذا دانشجویان نسبت به اثبات و یا تایید اطلاعات اصلی خود از مسیر زیر اقدام نمایید در غیر اینصورت قادر به انتخاب واحد نمی باشند:

 

آموزش –> دانشجو –> مشخصات دانشجو –> تکمیل و همچنین اثبات و یا تایید اطلاعات فردی یا شخصی دانشجو

 


 

اطلاعیه مهم در مورد ارائه نشدن بعضی دروس در مراکز پیام نور :

بعضی از مراکز و همچنین واحدها ممکن می باشد بعضی از دروس بخشنامه را ارائه ندهند. بعضی ممکن می باشد هیچکدام را ارائه نداده! و همچنین اصلا مجری انتخاب واحد تابستانی نشوند( ۹۹ قسمت و بخش مراکز مجری انتخاب واحد تابستانی خواهند بود).

کاملا استانی و همچنین در اختیار رییس استان و همچنین روسای مراکز و همچنین واحدها و همچنین مسوولین آموزش مربوطه میباشد. می توانید به مرکزتان درخواست ارائه درسی را طبق بخشنامه بدهید تا در صورتی که موافقت شد ارائه دهند. (تاکید می می شود تنها و فقط طبق بخشنامه و همچنین دستوالعمل انتخاب واحد ترم تابستان ۹۴ (+اینجا) قادر به ارائه دروس خواهند بود)

 


اطلاعیه مهم شهریه ترم تابستان دانشگاه پیام نور :

با توجه به آنکه شهریه ثابت در ترم تابستان دانشگاه پیام نور به صورت نصف می باشد و همچنین همچنین شهریه متغیر به دلیل خودخوان بودن نصف می باشد بعضی مراکز متاسفانه در زمان ارائه لیست دروس آنها را به صورت عادی ارائه داده اند به همین دلیل شهریه بعضی دانشجویان اکثرا و بیشتر از حد معمول ترم های تابستان می باشد.

دانشجویان عزیز دقت داشته باشید کارشناسان مراکز و همچنین واحدها بایستی آن دروس را خودخوان نمایند تا شهریه هم به صورت خودخوان از دانشجویان اخذ گردد.در صورتی که دانشجویی به فرض شهریه اش را هم اکنون پرداخت نماید و همچنین بعد توسط کارشناس رشته به صورت خودخوان تغییر اوضاع دهد ، جهت ترم بعدی مبلغ مابه التفاوت را طلبکار خواهد شد.

همچنین دقت داشته باشید شهریه دروس عملی که در ترم تابستان اراده شده می باشد ( دروس تربیت بدنی ۱ و همچنین ۲ – کارآموزی – پروژه) به صورت عادی و همچنین طبق نیمسال های عادی محاسبه می می شود.

 


اطلاعیه مهم درس تربیت بدنی:

درس تربیت بدنی ، ۱ واحد دارد و همچنین آن هم ۱ واحد هم عملی می باشد. ۱۰ نمره آن درس تئوری و همچنین ۱۰ نمره دیگر عملی می باشد و همچنین دانشجو در صورت غیبت در امتحان از نمره عملی محروم خواهد شد. لذا به استثنای آن درس که امکان خودخوان نمودنش حتی در سیستم گلستان جهت کارشناسان هم وجود ندارد سایر دروس خودخوان بوده و همچنین مراکز و همچنین واحدهای پیام نور بایستی و حتما جهت تشکیل برنامه جذاب و جالب و خوب های کلاسی آن درس (تربیت بدنی) اقدامات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را چه در تابستان و همچنین چه ترم آتی پیاده نمایند.

حال اراده و تصمیم راسخ با مراکز می باشد که کلاسهای آن درس رو که به صورت عملی هست در تابستان برگزار کند یا در ترم آتی.

 


اطلاعیه مهم معرفی به استاد و همچنین تکدرس در ترم تابستان :

در دانشگاه پیام نور دانشجو می تواند بجای آنکه در طول ترم مثل سایر دانشجویان درسی را امتحان بدهد با هماهنگی مرکز خود اقدام به اخذ درس به صورت معرفی به استاد کند و همچنین امتحان درس مورد نظر را زودتر از زمان نمایش امتحانات پایانی دانشگاه بدهد.

در معرفی به استاد پیام نور امتحان درس مورد نظر توسط استاد معرفی شده گرفته می می شود دانشجو می تواند مقدار و اندازه و میزان مطالعه و همچنین نحوه امتحان را با استاد خود مطابق و یکدست کند!

در صورتی که دانشجوی مقطع کارشناسی تنها یک و همچنین یا دو درس نظری باقی مانده داشته باشد تا فارغ التحصیل می شود (تعداد واحد مهم نیست درس غیره ای هم نباید داشته باشد) می تواند آن هم دروس را به صورت معرفی به استاد اخذ کند. (بخشنامه)
متاسفانه بعضی از مراکز پیام نور به دانشجویان می نامند در صورتی که در تابستان درس مورد نظر ارائه می شود نمی توانند آن هم درس را در تابستان معرفی به استاد بگیرند که آن موضوع کاملا تکذیب می می شود مراکز موظف خواهند بود در هر نیمسالی که دانشجو شامل شرابط معرفی به استاد می باشد با او همکاری مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را انجام دهند.

 

آغاز مهلت انتخاب واحد و همچنین ثبت نمره معرفی به استاد ترم تابستان ۹۴ پیام نور / موارد و نکات مهم

 


منابع درسی و همچنین تستی – تشریحی بودن دروس در ترم تابستان ۹۴ داتشگاه پیام نور

منابع درسی و همچنین نحوه طراحی سوالات دروس (تستی یا تشریحی بودن) در ترم تابستان ۹۴ بر اساس منابع درسی نیمسال دوم ۹۴-۹۳ دانشگاه پیام نور می باشد و همچنین دگرگونی و تغییری ندارد.

 

دانلود لیست منابع درسی ترم تابستان ۹۴ دانشگاه پیام نور

نحوه اطلاع از تستی یا تشریحی بودن و همچنین حذفیات دروس در امتحانات پایان ترم پیام نور

 


تاریخ اختصاصی هر دانشجو جهت انتخاب واحد ترم تابستان ۹۴ پیام نور

هر دانشجو در زمان مشخص به خود می تواند انتخاب واحد ترم تابستان ۹۴ را انجام دهد ، دانشجویان پیام نور از امروز می توانند با رفت و آمد و مراجعه به سیستم گلستان به آدرس اینترنتی reg.pnu.ac.ir و همچنین از مسیر :ثبت نام –> عملیات ثبت نام –> ثبت نام اصلی ، از زمان ثبت نام و همچنین انتخاب واحد خود اطلاع و همچنین اقدام کنند.

 


اخذ ۲ درس که در یک تاریخ و همچنین در یک ساعت امتحان آنها باشد:

دانشجویانی که می خواهند ۲ درس را اخذ کنند ولی تاریخ و همچنین ساعت امتحانات آنها یکی خواهند بود بایستی و حتما جهت اخذ آن دروس به کارشناس رشته خود رفت و آمد و مراجعه کنند تا مجوز اخذ دروس با تاریخ و همچنین ساعت امتحان یکسان رو جهت دانشجو در سیستم صادر کنند.

 


عدم اجرای طرح مشخص کردن محل آزمون در ترم تابستان ۹۴

امکان جابه جایی دانشجو و همچنین مشخص کردن محل آزمون در ترم تابستان ۹۴ امکان پذیر نمی باشد و همچنین تنها و فقط دانشجویان قبل از انتخاب واحد ترم تابستان می توانند درخواست مهمان خود را در وبسایت و مرکز خبرهای جدید گلستان ثبت کنند تا جهت ترم تابستان ۹۴ به سایر مراکز مهمان شوند.

 

عدم امکان مهمان اضطراری و همچنین تغییر محل آزمون در ترم تابستان پیام نور

 آغاز مهلت ثبت درخواست مهمان در ترم تابستان ۹۴ پیام نور

 


پاسخ به سوالات ضیافت اندیشه دانشجویی

طبق بخشنامه دانشگاه پیام نور ، نمایش دروس معارف در ترم تابستانی ممنوع می باشد.

تبصره: در صورتیکه نهاد رهبری در دانشگاه اقدام به نمایش ضیافت اندیشه بنماید هر دانشجو می تواند ۴ واحد درسی معارف را بگذراند.

در صورت تامین اعتبارات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری از سوی دانشگاه، ضیافت اندیشه دانشجویی برگزار می گردد؛ که تا کنون دستورالعملی در آن ارتباط و رابطه اعلام نشده می باشد.

آئین نامه ضیافت اندیشه دانشجویی:

اهم فعالیت های آن دوره برنامه جذاب و جالب و خوب های فرهنگی می باشد.

کلاس های معارف به صورت منظم در طول دوره برگزار و همچنین در صورت غیبت، ۴ واحد، اختصاص نخواهد یافت.

در پایان دوره، امتحان کتبی از اشخاص گرفته خواهد شد.

بخشی از هزینه نمایش ضیافت از دانشجویان گرفتن خواهد شد.

جهت ثبت نام طرح ضیافت اندیشه بایستی و حتما به وبسایت و مرکز خبرهای جدید نمایندگی نهاد رهبری دانشگاه ها (ziafat.nahad.ir) رفت و آمد و مراجعه فرمایید.

 


معدل نداشتن ترم تابستان و همچنین محاسبه نمرات دروس ترم تابستان در معدل کل

ترم تابستان فاقد معدل می باشد و همچنین تنها و فقط نمرات ترم تابستان در معدل کل محاسبه می می شود. و همچنین هیچ ربطی به معدل نیمسال قبل و همچنین ربطی به ملاک انتخاب واحد ترم بعد ندارد.

 


دسترسی سریع به وبسایت و مرکز خبرهای جدید انتخاب واحد گلستان پیام نور :

دسترسی سریع به سیستم گلستان پیام نور – سرور اصلی

دسترسی سریع به سیستم گلستان پیام نور – سرور کمکی ۱

دسترسی سریع به سیستم گلستان پیام نور – سرور کمکی ۲

 


در همین باره مباحث و مطالب مهم زیر را بخوانید :

 

دستورالعمل ثبت نام ترم تابستان ۹۴ پیام نور / دروس قابل ارائه در تابستان ۹۴

تقویم آموزشی ترم تابستان ۹۴-۹۳ دانشگاه پیام نور / زمان ثبت نام و همچنین انتخاب واحد

دانلود لیست منابع درسی ترم تابستان ۹۴ دانشگاه پیام نور

برنامه جذاب و جالب و خوب امتحانات پایان ترم تمامی مقاطع ترم تابستان ۹۴ دانشگاه پیام نور

اطلاعیه در مورد دروس معارفی و همچنین عمومی که دانشجویان پیام نور بایستی و حتما بگذراند

 

http://pnuna.com/1394/04/%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF-%D8%AA%D8%B1%D9%85-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-94-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1.html
برترین خبرهای دانشگاه پیام نور : سوالات مهم و همچنین رواج پیدا کرده ثبت نام و همچنین انتخاب واحد ترم تابستان ۹۴ پیام نور

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک