خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / شرایط و جزئیات جذب بورسیه داخل دانشگاه‌های علوم پزشکی

شرایط و جزئیات جذب بورسیه داخل دانشگاه‌های علوم پزشکی

شرایط و همچنین جزئیات جذب بورسیه داخل دانشگاه‌های علوم علم پزشکی جدید

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر سید علی حسینی اظهار کرد: متقاضیان جذب بورسیه داخل از ۲۴ مرداد به مدت ۲ هفته فرصت خواهند داشت تا به سامانه جذب به نشانی jazb.acc.behdasht.gov.ir رفت و آمد و مراجعه و همچنین نسبت به اعلام نیازی که از دانشگاه ها واصل شده ثبت نام و همچنین کد رهگیری خود را گرفتن کنند.

او همچنین تصریح کرد: در سال شمسی جاری حدود ۱۲۰ فرد یا شخص از بین دانشجویان مقطع دکتری تخصصی بورسیه ۳۰ دانشگاه علوم علم پزشکی جدید کشور می شوند تا کادر علمی آنها تکمیل می شود.

دکتر حسینی با گفتن آنکه در دانشگاه های متقاضی بین ۳ تا ۷ فرد یا شخص جذب خواهند شد افزود: بر اساس اعلام نیازهای دانشگاه ها به معاونت آموزشی وزارت بهداشت، نیازها جمع بندی شده و همچنین دانشگاه هایی مانند اراک، ارومیه، بم، بجنورد، جهرم، جیرفت، قم، فسا، شاهرود، سمنان، شاهرود، سبزوار و همچنین دزفول هر کدام متقاضی جذب ۳ فرد یا شخص بورسیه خواهند بود.

او همچنین افزود: در دانشگاه علوم علم پزشکی جدید اهواز ۷ فرد یا شخص و همچنین در دانشگاه هایی مانند یزد و همچنین گناباد ۴ فرد یا شخص، دانشگاه علوم علم پزشکی جدید بوشهر، بیرجند و همچنین بندرعباس ۵ فرد یا شخص بورسیه خواهند شد.

رییس مرکز مسائل هیات علمی وزارت بهداشت در خصوص تنوع رشته های درخواستی دانشگاه ها گفت: در آن فراخوان واجدین شرایط در رشته هایی مانند دکتری پرستاری، علوم تغذیه، بهداشت، فارماکولوژی، طب سنتی، بیوشیمی، اپیدمیولوژی، ایمنی شناسی علم پزشکی جدید، علوم تشریحی، بهداشت باروری، رشته های متنوع و گوناگون و مختلف داروسازی، نانو تکنولوژی دارویی، بیوتکنولوژی علم پزشکی جدید، فیزیولوژی علم پزشکی جدید، کنترل دارو و همچنین غذا، شنوایی شناسی، فیزیوتراپی، روان شناسی بالینی، بیولوژی تولید مثل و همچنین باکتری شناسی علم پزشکی جدید بورسیه می شوند.

دکتر حسینی به متقاضیان توصیه کرد تا هر چه زودتر نسبت به ثبت نام اقدام کنند زیرا احتمال تمدید مهلت ثبت نام اندک می باشد و همچنین توصیه می می شود تا ۶ شهریور ماه مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

او همچنین ادامه داد: به مراجعات حضوری، تلفنی و همچنین مکاتبات ترتیب اثر داده نخواهد شد و همچنین متقاضیان حتما بایستی و حتما در سامانه ثبت نام کنند.

او همچنین گفت: مراحل اجرایی و همچنین در ادامه جذب دانشجویان در سامانه قرار داده شده و همچنین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد تا متقاضیان اطلاعیه ها و همچنین شرایط را به دقت مطالعه کنند.

او همچنین با اشاره به اختصاص سهمیه بومی به متقاضیان بورس داخل گفت: امتیازی که جهت اشخاص بومی در نظر گرفته شده به گونه ای می باشد که آنها در اولویت جذب قرار دارند و همچنین در صورت عدم وجود متقاضیان بومی، سایر افرادی که در دانشگاه مورد نظر متقاضی خواهند بود در اولویت قرار می گیرند.

رییس مرکز مسائل هیات علمی وزارت بهداشت گفت: دانشگاه های مادر و همچنین پهناور و بزرگ علوم علم پزشکی جدید در فراخوان جذب بورسیه در دستور کار نیستند و همچنین تأکید عمده وزارت بهداشت در دانشگاه های کمتر برخوردار می باشد تا بنیه علمی و همچنین بدنه هیات علمی آن دانشگاه ها تقویت می شود.

دکتر حسینی از متقاضیان جذب بورسیه خواست تا شرایط مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جذب را به دقت مطالعه کنند و همچنین به شرایط سنی و همچنین رشته های مندرج در سامانه توجه داشته باشند که رشته تحصیلی آنها به روش دقیق منطبق با رشته های اعلام شده در سامانه جذب باشد تا در ادامه مراخل دچار معظلات و مسائل و مشکلات نشوند.

او همچنین افزود: همچنین بایستی و حتما به سنوات تحصیلی و همچنین شرایط مرتبط به معدل توجه می شود به گونه ای که حداقل معدل جهت فارغ التصیلان کارشناسی ارشد ۱۶ و همچنین حداقل معدل جهت افرادی که شامل دکتری حرفه ای خواهند بود ۱۵ در نظر گرفته شده می باشد همچنین تمام افرادی که یک نیمسال از شروع تخصیلات آنها در مقطع دکتری تخصصی قبل باشد و همچنین دانشجویان دکتری تخصصی تا پیش از نیمسال هفتم می توانند در آن فراخوان ثبت نام کنند.

دکتر حسینی خاطر نشان کرد: بلافاصله بعد از پایان مهلت ثبت نام، اسامی متقاضیان به دانشگاه های محل بورسیه اعلام خواهد شد و همچنین دانشگاه ها نسبت به دعوت از متقاضیان، گرفتن مدارک مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت ادامه روند پذیرش اقدام خواهند کرد و همچنین ظرف حداکثر ۶ ماه، روند رسیدگی به پایان می رسد.

رییس مرکز مسائل هیات علمی وزارت بهداشت افزود: تمام متقاضیان بعد از تأیید بررسی کردن صلاحیت های علمی و همچنین عمومی از سوی دانشگاه ها به مرکز سرویس ها و خدمات آموزشی جهت سیر روند اداری مرتبط با بورسیه معرفی می شوند و همچنین در نهایت بعد از تصویب در شورای اجرایی بورس وزارت بهداشت، به صورت رسمی به عنوان بورسیه دانشگاه علوم علم پزشکی جدید پذیرفته می شوند.

او همچنین با گفتن آنکه آن متقاضیان بعد از فراغت از تحصیل متعهد خاص می شوند افزود: آن اشخاص به دانشگاه ها تعهد محضری خواهند داد و همچنین بعد از فراغت از تحصیل، ۲ برابر زمان تحصیل خود موظف به اشتغال به عنوان کادر علمی در دانشگاه محل بورسیه خواهند شد و همچنین در ادامه به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه های علوم علم پزشکی جدید جذب خواهند شد.

http://pnuna.com/1394/05/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای دانشگاه پیام نور : شرایط و همچنین جزئیات جذب بورسیه داخل دانشگاه‌های علوم علم پزشکی جدید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مسکوت ماندن طرح تغییر پیدا کردن اوضاع کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور

مسکوت ماندن طرح تغییر پیدا کردن اوضاع کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور پیام نورنا: عضو …

سوپروب close
خرید بک لینک