سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / شرکت ۱۷ هزار نفر در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی

شرکت ۱۷ هزار نفر در جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی

شرکت ۱۷ هزار فرد یا شخص در جشنواره قرآن و همچنین عترت دانشگاه‌های علوم علم پزشکی جدید

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – حسین همتی با اشاره به آنکه جشنواره قرآن و همچنین عترت یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌هایی می باشد که در سطح دانشگاه‌های علوم علم پزشکی جدید برگزار می‌می شود، گفت: امسال نیز بیستمین دوره آن جشنواره را برگزار می‌کنیم و همچنین آن سومین سالی می باشد که جشنواره در سه تیم استادان، کارکنان و همچنین دانشجویان به صورت همزمان برگزار می‌می شود.

همتی با گفتن آنکه آن جشنواره در قبل به صورت جداگانه برگزار می شد، افزود: هر ساله برگزیدگان دانشجو آن جشنواره به جشنواره ملی قرآن دانشجویان کشور راه پیدا می کنند. سعی می‌کنیم در همه مراحل رشته‌هایی را داشته باشیم که در جشنواره ملی هم به مسابقه گذاشته می‌شوند. امسال نیز مسابقات در رشته‌های شفاهی، کتبی و همچنین پژوهشی برگزار می‌شوند.

آن کارشناس قرآنی در توضیح رشته‌های جشنواره گفت: قسمت و بخش شفاهی شامل ترتیل، بررسی، حفظ یک جزء، حفظ سه جزء، حفظ پنج جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء و همچنین حفظ کل قرآن مجید می باشد که تنها و فقط حفظ یک جزء و همچنین سه جزء در مرحله دانشگاهی اجرا می‌می شود و همچنین بقیه رشته‌ها مرحله کشوری هم دارند.

او همچنین همچنین اظهار کرد: در حال حاضر مسابقات در مرحله دانشگاهی برگزار شده و همچنین برگزیدگان بر اساس سهمیه‌ای که به دانشگاه‌ها داده‌ایم وارد مرحله کشوری شده‌اند. بعضی دانشگاه‌ها دو یا سه شرکت‌کننده و همچنین بعضی تا ۲۰ شرکت کننده دارند. تعداد سهمیه نیز بستگی به تعداد نفرات ثبت‌نامی و همچنین رتبه‌هایی دارد که دانشگاه در دوره‌های قبل کسب کرده می باشد. به آن ترتیب به دانشگاه‌هایی که در دوره‌های قبل حائز رتبه برتر شده‌اند، سهمیه بیشتری دادیم.

همتی ادامه داد: به تا حال دو مرحله کتبی برگزار شده که در مرحله دانشگاهی در پنج رشته دانشجویان، اساتید و همچنین کارکنان به رقابت پرداختند و همچنین برگزیدگان به مرحله کشوری آمدند. برگزیدگان ۶۰ دانشگاه در ۱۹ حوزه در سراسر کشور مسابقه دادند که نتایج آن هم در مرحله تصحیح اوراق می باشد و همچنین تا پایان آن هفته اعلام می‌می شود.

او همچنین اضافه کرد: بخشی از مسابقات شفاهی غیر حضوری برگزار شده که آثار در قالب سی‌دی در رشته‌های اذان، مداحی و همچنین تواشیح ارسال شده‌ و همچنین نتایج آن مسابقات هم به زودی اعلام می‌می شود. در قسمت و بخش پژوهشی مسابقات، مقالات علمی- پژوهشی، تالیف کتاب، تلخیص کتاب و همچنین نقد کتاب هم داشتیم که تا هفته بعدی نتایج آن قسمت و بخش نیز اعلام می‌می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، همتی در مورد میزبانی مسابقات گفت: بعد از اعلام فراخوان میزبانی جشنواره، دانشگاه‌های علوم علم پزشکی جدید کرمانشاه، اهواز، خراسان شمالی و همچنین ایران اعلام آمادگی کردند که بعد از رایزنی‌ها و همچنین بازدید‌های انجام شده و همچنین با توجه به توانمندی‌های هر دانشگاه، در نهایت دانشگاه علوم علم پزشکی جدید ایران به عنوان میزبان جشنواره انتخاب شد.

کارشناس مرکز قرآن و همچنین عترت خاطر نشان کرد: ششم شهریور ماه پذیرش شرکت کنندگان انجام می‌می شود. روز هفتم مراسم افتتاحیه داریم و همچنین جشنواره در روز نهم با نمایش مراسم اختتامیه به پایان می‌رسد. حدود ۱۷ هزار فرد یا شخص شرکت‌کننده در جشنواره شرکت می‌کنند و همچنین در مجموع ۱۵۰ فرد یا شخص به عنوان برگزیده نهایی در روز اختتامیه جوایز خود را گرفتن خواهند کرد.

http://pnuna.com/1394/05/%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-17-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D9%81%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86-%D9%88-%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%AA.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : شرکت ۱۷ هزار فرد یا شخص در جشنواره قرآن و همچنین عترت دانشگاه‌های علوم علم پزشکی جدید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها …

سوپروب close
خرید بک لینک