خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / شعبه دانشگاه علامه اقبال پاکستان در قم و مشهد راه‌اندازی می‌شود

شعبه دانشگاه علامه اقبال پاکستان در قم و مشهد راه‌اندازی می‌شود

شعبه دانشگاه علامه اقبال پاکستان در قم و همچنین مشهد راه‌اندازی می‌می شود

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : فارس –  «سید ضیا حسنین نقوی» مدیر آموزش دانشگاه علامه اقبال پاکستان که یکی از اصلی‌ترین دانشگاه‌های آن کشور می باشد، با اشاره به سیاست گسترش فعالیت شعب آن دانشگاه در خارج از کشور اظهار داشت: به زودی دانشگاه علامه اقبال فعالیت خود را در ایران را آغاز می کند.

او همچنین افزود: حضور دانشجویان در دانشگاه الزامی نیست و همچنین آنها می‌توانند با تهیه کتب درسی در منزل درس بخوانند و همچنین در صورت موفقیت در امتحان پایانی مدرک مورد نظر خود را گرفتن نمایند که آن شیوه در ایران نیز قابل اجرا خواهد بود.

نقوی تأکید کرد: دانشگاه علامه اقبال در کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف دنیا شعبه دارد و همچنین بازگشایی شعب آن دانشگاه در ایران از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

او همچنین افزود: دانشجویان ایرانی می‌توانند حتی از راه دور در دانشگاه علامه اقبال تحصیل کنند و همچنین از طرفی در تلاش هستیم در مورد تحصیل دانشجویان پاکستانی در ایران رایزنی کنیم.

ضیا‌حسنین نقوی تصریح کرد: بایستی و حتما ظرفیت دانشگاه‌ علامه اقبال در ایران بررسی کردن می شود و همچنین بعد از آن هم جهت ساخته یا ایجاد شعب متنوع و گوناگون و مختلف در آن کشور اقدام خواهیم کرد.

به گفته مدیر داخلی دانشگاه علامه اقبال بسیاری از دانشجویان پاکستانی در ایران تحصیل می کنند و همچنین رشته زبان فارسی یکی از رشته‌های مورد علاقه آنان جهت ادامه تحصیل می‌باشد.

او همچنین ادامه داد: هویت و همچنین تاریخ شهروندان و مردم شهر پاکستان بدون در نظر گرفتن زبان فارسی کامل نیست و همچنین درک مفاهیم شعرهای علامه اقبال بدون آموختن آن زبان امکان‌پذیر نمی‌باشد.

ضیا‌الحسنین نقوی تأکید کرد: تبادل دانشجو و همچنین تحصیل یکی از بهترین راه‌های نزدیکی شهروندان و مردم شهر دو کشور می باشد.

او همچنین افزود: ایرانی‌ها هم می‌توانند از نظام آموزشی پاکستان بهره ببرند و همچنین مدرک کارشناسی و همچنین دکترا گرفتن نمایند.

مدیر داخلی و همچنین آموزش دانشگاه علامه اقبال در پایان تاکید کرد: اکثرا و بیشتر شهروندان و مردم شهر ایران علامه اقبال را می‌شناسند آن در حالی می باشد که فرهنگ و همچنین تاریخ شهروندان و مردم شهر پاکستان و همچنین ایران به هم گره خورده می باشد بنابراین همکاری ۲ کشور جهت بهبود اوضاع آموزشی به نفع تهران و همچنین اسلام‌آباد خواهد بود.

 

http://pnuna.com/1394/05/%D8%B4%D8%B9%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D9%85-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای دانشگاه پیام نور : شعبه دانشگاه علامه اقبال پاکستان در قم و همچنین مشهد راه‌اندازی می‌می شود

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک