خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / شهریه های دانشگاه آزاد تا مهر۹۵ افزایشی نخواهد داشت

شهریه های دانشگاه آزاد تا مهر۹۵ افزایشی نخواهد داشت

شهریه های دانشگاه آزاد تا مهر۹۵ افزایشی نخواهد داشت

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

ساری- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور، درجمع خبرنگاران رسانه های تیمی شهرستان آمل، هرگونه افزایش شهریه دانشجویی تا مهر۹۵ را رد وتاکید کرد: شهریه های آن دانشگاه تا مهر۹۵ به روال فعلی می باشد و همچنین افزایشی نخواهد داشت.

81600386 6438919 شهریه های دانشگاه آزاد تا مهر۹۵ افزایشی نخواهد داشت

‘حمید میرزاده ‘که جهت افتتاح هشت طرح عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت اله آملی به شهرستان آمل سفر کرده بود، به روزنامه نویس و خبرنگار ایرنا درآمل گفت: با وجود آنکه وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری افزایش حدود ۲۵ درصدی را به دانشگاه آزاد ابلاغ کرده بود، ولی باید توجه داشت آن دانشگاه تنها و فقط شهریه متغیر را تا حدود ۱۵ قسمت و بخش افزایش داده می باشد.

او همچنین افزود: از بابت افزایش ندادن شهریه دانشجویی امسال دانشگاه آزاد از دخل و درآمد حدود چهارهزار میلیاردریالی صرف نظر کرد و همچنین البته آن هم را جهت حمایت از طرح های پژوهشی شرکت های دانش بنیان اختصاص خواهد داد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی دربخش غیره ای با گفتن آنکه آن دانشگاه جهت نخستین بار در سال شمسی قبل حدود ۹ تا ۱۰درصد بودجه خود را غیر از شهریه های دانشجویی واز طریق شرکت های دانش بنیان تامین کرده می باشد، تصریح کرد: امسال تلاش می کند آن رقم تا حدود ۱۶ قسمت و بخش افزایش دهد.

میرزاده با اشاره به آنکه متاسفانه اکنون در کشور ارتباط میان اقتصاد با صنعت ودانشگاه ضعیف می باشد، تصریح کرد: براساس هدفگذاری دانشگاه آزاد آن دانشگاه تا سال۹۶ مقدار و اندازه و میزان وابستگی بودجه ای خود را از شهریه های دانشجویی به حدود ۶۰درصد خواهد رساند.

او همچنین به گفتن آنکه اکنون بیشترین تقاضای مراکز علمی وآموزشی کشور در مقاطع کارشناسی ارشد ودکترا می باشد، تصریح کرد: در سال شمسی ۹۳ از میان حدود دوهزار و۶۰۰ دانشگاه فعال دولتی وغیردولتی در کشور ظرفیت پذیرش دانشجویان درمقاطع کارشناسی ارشد حدود یک میلیون و همچنین دکترا حدود ۳۴۰ هزارتقاضا بوده که تنها و فقط دانشگاه آزاد به تنهایی در مقطع کارشناسی ارشد ۱۴درصد و همچنین دکترا ۸درصد جذب دانشجو داشته می باشد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آنکه آن دانشگاه اکنون به دنبال توسعه وافزایش تحصیلات تکمیلی می باشد، تصریح کرد: متاسفانه اکنون به علت ظرفیت سازی نشدن جهت پذیرش دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد ودکترا شاهد مهاجرت چندده هزارنفری دانشجویان ایرانی به خارج از کشور هستیم.

میرزاده افزود: متاسفانه از مسوولان وزرات علوم هیچگاه پیگیر مدارک وجایگاه رتبه ای دانشگاهی دست چندم ترکیه، ارمنستان و همچنین دیگر کشورهای منطقه ندارند کسی از مهاجرت وخروج آن تعداد دانشجو وهزینه میانگین هر نفر۲۰ هزار دلار سالانه ارز از کشور انتقاد نمی کند و همچنین ساکت می باشد.

او همچنین درخصوص اوضاع فرهاد دانشجو رییس سابق دانشگاه آزاد وسمت فعلی او در آن دانشگاه گفت: دانشجو تا تاریخ ۲۳ فروردین ماه سال شمسی ۹۳ عضو هیات امنا دانشگاه آزاد بوده و همچنین به موجب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دوره ماموریت چهارساله او تمام شده وباید فرد غیره ای جایگزین می شود.ک/۳

۷۳۲۷/۶۰۹۷

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DB%8C-%D9%86%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-9964
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : شهریه های دانشگاه آزاد تا مهر۹۵ افزایشی نخواهد داشت

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …