خانه / اخبار آزمون ها / آزمون كارشناسي ارشد / شهری شدن فضای جغرافیایی ایران نگران کننده می باشد/منافع فردی یا شخصی اشخاص زورمدار قانون را دور می‌زند

شهری شدن فضای جغرافیایی ایران نگران کننده می باشد/منافع فردی یا شخصی اشخاص زورمدار قانون را دور می‌زند

شهری شدن فضای جغرافیایی ایران نگران کننده می باشد/منافع فردی یا شخصی اشخاص زورمدار قانون را دور می‌زند

57860420 شهری شدن فضای جغرافیایی ایران نگران کننده می باشد/منافع فردی یا شخصی اشخاص زورمدار قانون را دور می‌زند

استاد دانشگاه تهران با گفتن آنکه شهری شدن فضای جغرافیایی ایران نگران کننده می باشد، گفت: در سیل اخیر مسئولان جهت ذکر مصیبت به مکان‌های سیل زده شتافتند در حالیکه نهاد مدیریت بحران در حاشیه مانده بود.

به نقل از ایسنا، محمد تقی رهنمایی در نشست تخصصی “سیلاب‌های اخیر ایران: باره‌ها فرصت‌ها و همچنین تهدیدها” که امروز در دانشگاه خوارزمی برگزار شد ذیل پاسخ به آن پرسش که چرا در کشوری که روی کمربند خشک و همچنین نیمه خشک زمین قرار گرفته سیلاب‌های اینچنینی به وقوع پیوسته می باشد، گفت: علی رغم آنکه کمیت بارشی در کشور پایین می باشد ولی باید توجه داشت در ارتفاعات زاگرس جزایر بارشی با بیش از ۱۰۰۰ میلیمتر بارش سالیانه وجود دارند.

او همچنین با اشاره به آنکه بارش در کشور ما نامتوازن بوده و همچنین به ازای تغییر فصل، تغییر می‌کند ادامه داد: بارش‌ها اکثرا و بیشتر در نیمه مرطوب کشور اتفاق می‌افتد. منهای جنوب شرقی ایران که منطقه ها و مناطق آن هم تحت تأثیر باران‌های موسمی قرار دارد و همچنین در تابستان ۲۰۰ میلیمتر بارش دارند.

آن استاد دانشگاه تهران تصریح کرد: جزایر بارشی البرز و همچنین زاگرس روی دامنه‌هایی می‌ریزند که مورد تخریب و همچنین تجاوز قرار گرفته می باشد. تخریب جنگل‌های زاگرس و همچنین جنگل‌های مازندران به منظور تجارت چوب و همچنین نیز کوه خواری حاصل ندانم کاری‌های مسئولان می باشد.

رهنمایی افزود: منابع تغذیه رودخانه‌های ما عموماً ارتفاعات داخلی خواهند بود و همچنین رژیم جریان آب به تبعیت از رژیم بارشی طغیانی و همچنین طوفانی می باشد که با شیب تند و همچنین با اقتدار و قدرت فرسایش زیاد، به جلگه می‌رسد. آن در حالیست که حریم رودخانه اسماً روی کاغذ می باشد و همچنین در کشور ما منافع فردی یا شخصی اشخاص زورمدار قانون را دور می‌زند.

آن استاد دانشگاه تهران همچنین از شهرنشینی پرشتاب طی ۳۰ سال شمسی قبل انتقاد کرد و همچنین گفت: تعداد شهرها و روستاها از ۱۹۹ شهرستان در سال شمسی ۱۳۳۵ به ۱۳۱۲ شهرستان در سال شمسی ۱۳۹۵ افزایش یافته و همچنین در آن سال شمسی ۷۱ قسمت و بخش جمعیت را جمعیت شهری تشکیل داده می باشد.

رهنمایی با گفتن آنکه الزاماً در شهرستان زندگی کردن به معنی داشتن فرهنگ شهروندی نیست، اظهار کرد: فضای جغرافیایی ایران در حال شهری شدن می باشد که آن موضوع نگران کننده می باشد.

او همچنین همچنین تصریح کرد: مقدار و اندازه و میزان اعتبارات شهرداری‌ها به دنبال افزایش جمعیت شهرستان نشین بالا می‌رود که آن نوعی تشویق به شهرستان نشینی می باشد. در حالیکه در چنین شرایطی زاغه نشینی مدرن به وجود می‌آید.

آن استاد دانشگاه تهران در پایان تصریح کرد: در سه الی چهار روز اول سیل انبوهی از مسئولان به مکان‌های سیل زده شتافتند تا ذکر مصیبت کنند در حالیکه نهاد مدیریت بحران در حاشیه مانده بود؛ آن موضوع تداخل مسئولیت‌هاست در حالیکه صاحب عزای واقعی شهروندان و مردم شهر بودند و همچنین در نهایت نیز آن شهروندان و مردم شهر بودند که در عین درماندگی به کمک یکدیگر شتافتند.

انتهای پیام

Source link

http://phdpress.ir/%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%BA%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%86/
جدید و تو و تازه ترین خبرهای در مورد کارشناسی ارشد : شهری شدن فضای جغرافیایی ایران نگران کننده می باشد/منافع فردی یا شخصی اشخاص زورمدار قانون را دور می‌زند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاهش فروش آیفون اپل همزمان با رونق سرویس ها و خدمات و همچنین پوشیدنی‌های آن هم

کاهش فروش آیفون اپل همزمان با رونق سرویس ها و خدمات و همچنین پوشیدنی‌های آن …