خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / شیرازی ها در صدر اخبار این هفته دانشگاه/ درد سر سامانه جذب استاد

شیرازی ها در صدر اخبار این هفته دانشگاه/ درد سر سامانه جذب استاد

شیرازی ها در صدر خبرهای جدید آن هفته دانشگاه/ درد سر سامانه جذب استاد

دعوای دو دانشگاه مهم شیرازی در صدر خبرهای جدید

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار مهر، دو دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شیراز و همچنین دانشگاه شیراز در هفته قبل دعوای بزرگی از سر گذراندند. آن دو دانشگاه بر سر اراضی موقوفه مرحوم نمازی با هم اختلاف دارند. در حالی که دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شیراز تاکید می کند مرحوم نمازی آن اراضی را در وقف بیمارستان نمازی و همچنین فعالیت های علم پزشکی جدید و همچنین درمانی قرار داده، دانشگاه شیراز یادآور می می شود که آن اراضی در مالکیت آن دانشگاه بوده و همچنین قسمت و بخش عمده ای از ساختمان های مهم دانشگاه در آن هم ساخته شده می باشد و همچنین گرفتن آن اراضی توهین به ساحت دانشگاه می باشد.

آن اختلاف موجب شد که ابتدا هیات ممیزه دانشگاه شیراز استعفا دهد و همچنین بعد از آن هم ۱۳ چهره ماندگار دانشگاه شیراز در نامه ای به ریاست جمهور همه فعالیت های آموزشی، علمی و همچنین پژوهشی خود را تعطیل کنند.

بعد از پاسخ های ریاست دانشگاه شیراز و همچنین مدیر حقوقی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شیراز در خبرهای جدید، در پایان هفته آن بار افراد هیات ممیزه دانشگاه علوم علم پزشکی جدید شیراز در نامه ای خطاب به ریاست جمهور اعلام کردند که بایستی و حتما به قانون عمل کرد.

در حال حاضر پای «جهانگیری» دست یار ریاست جمهور به دعوای ۲ دانشگاه باز شده می باشد و همچنین قرار می باشد در یک جلسه آن اختلاف پایان یابد.

عفونت میکروبی علت اصلی بیماری دانشجویان شیرازی

دانشگاه شیراز بعد از حدود ۱۰ روز علت اصلی بیماری تعدادی از دانشجویان آن دانشگاه را اعلام کرد. بر اساس اطلاعیه دانشگاه شیراز تعدادی از دانشجویان دانشگاه شیراز در ۱۲ اسفندماه بیمار شدند که طبق آمار مرکز اورژانس شیراز و همچنین مراکز طبی دانشگاه، آمار کل مراجعان حدود ۳۱۱ فرد یا شخص بوده که از آن تعداد حدود ۹۹ فرد یا شخص (بصورت تدریجی) طی شش روز در بیمارستان بستری و همچنین بعد از مداوا ترخیص شده و همچنین مابقی به تعداد ۲۱۲ فرد یا شخص بصورت سرپایی در مراکز درمانی خوابگاه‌ها درمان شدند.

در آن اطلاعیه آمده می باشد که عامل بیماری عفونت میکروبی تشخیص داده شده که علت انتقال آن هم می‌تواند انسان و همچنین عدم رعایت موارد بهداشتی باشد. با توجه به آنکه تعدادی از دانشجویان بیمار اصلاً از سلف‌سرویس دانشگاه بهره بری و استفاده نکرده بودند دانشگاه شیراز در اطلاعیه خود تأکید کرد: کارشناسان همچنین و علاوه بر توصیه‌های جدیدتر بهداشتی، نکاتی در مورد بهسازی هرچه اکثرا و بیشتر محیط آشپزخانه‌ها و همچنین خرید تجهیزات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری طبخ و همچنین توزیع غذا ارائه کردند که  در حد امکانات دانشگاه و همچنین با تامین اعتبار مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری، پیگیری بیشتری خواهد شد.

اعمال تغییرات مهم در آموزش داروسازی از سال شمسی ۹۴

دبیر شورای آموزش داروسازی و همچنین تخصصی از دو تغییر مهم در آموزش داروسازی خبر داد و همچنین گفت: جهت دانشجویان داروسازی ورودی مهر ۹۴ به بعد آزمون علوم پایه حذف به جای آن هم آزمون جامع برگزار می می شود. بر اساس آن تغییر آزمون جامع علوم پایه جهت ورودیهای مهر ۹۴ داروسازی حذف و همچنین با آزمون جامع جایگزین می می شود. به آن ترتیب دانشجویان بعد از گذراندن ۱۸۰ واحد درسی یک آزمون جامع می دهند و همچنین بعد از آن هم گرایش های خود را انتخاب می کنند. در دفترچه کنکور سراسری سال شمسی ۹۴ در مورد تغییرات آموزش داروسازی توضیحات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری داده شده می باشد و همچنین دانشجویان با شیوه متغایر و متفاوت آشنا می شوند.

اکبری اظهار داشت: آیین نامه آموزش داروسازی عمومی نیز بازنگری شده می باشد. ضمن آنکه جهت آزمون دکتری تخصصی نیز دگرگونی و تغییری حاصل می می شود آن می باشد که یک آزمون علمی کلی برگزار می می شود و همچنین صلاحیت علمی اشخاص در دروس متنوع و گوناگون و مختلف بر اساس ضرایب مختلفی سنجیده می می شود و همچنین در نهایت پذیرش نهایی به دانشکده ها و همچنین تیم های آموزشی واگذار می می شود که آن موضوع در دست بررسی کردن می باشد.

اعتراض دانشجویان متاهل کوی دانشگاه و همچنین پاسخ مسئولان

دانشجویان متاهل خوابگاه غدیر کوی دانشگاه نسبت به واگذاری بخشی از آن خوابگاه به دانشجویان مجرد اعتراض کردند. آن دانشجویان نسبت به فشار مسئولان خوابگاه جهت تخلیه خوابگاه غدیر و همچنین واگذاری آن خوابگاه به دانشجویان مجرد و همچنین عدم رسیدگی مسئولان به درخواست دانشجویان، نامه اعتراض آمیزی را خطاب به ریاست خوابگاه های دانشگاه تهران ارسال کردند.

ولی باید توجه داشت در مقابل مجید حمزه لو ریاست خوابگاه های دانشگاه تهران گفت: دانشجویان متاهل خوابگاه غدیر کوی دانشگاه تهران در خوابگاه غیره ای ساماندهی می شوند. او همچنین گفت: در یک دوره ای تعداد اشخاص متاهل در دانشگاه زیاد و همچنین دانشجوی مجرد کم بود و همچنین به همین دلیل آن خوابگاه به اشخاص متاهل اختصاص داده شد. ولی در حال حاضر به دلیل آنکه تعداد اشخاص مجرد افزایش یافته و همچنین خوابگاه های خراب دانشجویان متاهل هم تعمیر و همچنین بازسازی شده، اشخاص متاهلی که قرار می باشد از خوابگاه غدیر بروند بدون خوابگاه نمی مانند.

مصوبه جدید در مورد نمره مردودی دانشجویان

عبدالرحیم نوه ابراهیم مدیرکل دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم از آخرین مصوبات شورای عالی برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی در وزارت علوم خبر داد و همچنین گفت: یکی از آن مصوبات مرتبط به درج نمره مردودی در کارنامه بود که در میانگین کل حساب می شده می باشد. بر اساس آئین نامه جدید میانگین نمرات مردودی به شرط آنکه دانشجو نمره قبولی بگیرد، در میانگین کل حساب نمی می شود.

او همچنین افزود: ولی باید توجه داشت به هر حال آن نمره در کارنامه درج می می شود و همچنین آن مصوبه مرتبط به دوره کاردانی و همچنین کارشناسی می باشد.

دانشگاه تهران سامانه جداگانه جذب هیات علمی ساخته یا ایجاد کرد

بعد از آنکه در اول هفته اعلام شد که دانشگاه تهران یک سامانه جذب هیئت علمی جداگانه ساخته یا ایجاد کرده می باشد رضوان طلب ریاست مرکز جذب افراد هیئت‌علمی وزارت علوم اعلام کرد ساخته یا ایجاد سامانه جذب افراد هیئت علمی بصورت جداگانه از سوی دانشگاه تهران غیر قوانین و قانونی می باشد. آن کار خلاف قوانین و همچنین مقررات می باشد و همچنین ما اعلام کردیم که با آن کار مخالف هستیم و همچنین توجیه قوانین و قانونی ندارد.

در حالی که رضوان طلب یادآور شد که سرپرست دانشگاه تهران قبول نکرده می باشد چنین کاری از طرف آن دانشگاه اتفاق افتاده نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران گفت: سامانه جدا جهت جذب هیئت علمی نداریم و همچنین همه جذب های هیئت علمی جهت دانشگاه تهران از طریق پورتال وزارت علوم می باشد.

او همچنین در خصوص باز شدن وبسایت و مرکز خبرهای جدید جهت جذب هیئت علمی از سوی دانشگاه تهران گفت: ممکن می باشد مدارک متقاضیان جذب در هیئت علمی دانشگاه تهران ناقص باشد که دانشگاه تهران هدفش تامین کسری مدارک می باشد.

پیاده سازی و راه اندازی دانشگاه علمی اصولی و کاربردی سرویس ها و خدمات بعد از فروش کالاهای دیجیتالی

دانشگاه علمی اصولی و کاربردی جهت متقاضیان یادگیری در حوزه سرویس ها و خدمات بعد از فروش اقلام و همچنین کالاهای دیجیتالی پیاده سازی و راه اندازی شد. آن دانشگاه با مجوز شورای گسترش وزارت علوم تحقیقات و همچنین فناوری و همچنین با هدف ارائه روش های علمی در حوزه توزیع و همچنین فروش کالاهای دیجیتالی پیاده سازی و راه اندازی شده و همچنین جهت ترم بهمن ماه دانشجو پذیرش کرده می باشد. در آن دانشگاه تازه ترین و جدیدترین و همچنین به روزترین اطلاعات جهت متقاضیان کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل های فنی بازاریابی کالاهای دیجیتال و همچنین تکنسین سرویس ها و خدمات بعد از فروش ارائه می می شود.

آن دانشگاه جهت سال شمسی بعدی نیز با گسترش رشته ها در سطح فوق دیپلم و همچنین لیسانس، در حوزه تعمیرات محصولات صوتی عکسی، لوازم خانگی و همچنین کولر، از میان اشخاص شاغل در آن مجموعه در رشته های کاردانی حرفه ای بازاریابی، کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و همچنین کار، کاردانی حرفه ای مدیریت ـ لجستیک و همچنین زنجیره تامین، کاردانی حرفه ای مدیریت ـ سرپرستی توزیع کالا و همچنین سرویس ها و خدمات و همچنین کاردانی حرفه ای حسابداری اقتصادی و مالی دانشجو می پذیرد.

هزینه ۱۰۰ هزار تومانی جذب هیات علمی در دانشگاه تهران

در آن هفته، داوطلبان جذب هیات علمی در تماس های متعدد اعلام کردند که دانشگاه تهران جهت بررسی کردن صلاحیت اشخاص خواهان جذب هیات علمی دانشگاه تهران از داوطلبان ۱۰۰ هزار تومان گرفتن می کند. آن در حالی می باشد که هزینه ثبت نام جهت جذب هیات علمی وزارت علوم تنها ۳۰ هزار تومان بوده می باشد.

سیدمهدی قمصری دست یار آموزشی دانشگاه تهران در پاسخ به آن موضوع گفت: گرفتن مبلغ ۱۰۰ هزار تومان از متقاضیان جذب در هیات علمی دانشگاه تهران مصوبه هیات امناست. ارائه سرویس ها و خدمات در دانشگاه تهران هزینه هایی دارد که مقدار و اندازه و میزان آن هزینه ها و همچنین گرفتن آن هم با تصویب هیئت رئیسه دانشگاه انجام می می شود. آن هزینه بابت بررسی کردن آن اطلاعت از سوی دانشگاه تهران می باشد. پورتال دانشگاه تهران با عنوان سامانه جذب افراد هیات علمی مستقل از پروتال وزارت علوم نیست.

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-9177
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : شیرازی ها در صدر خبرهای جدید آن هفته دانشگاه/ درد سر سامانه جذب استاد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک