خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / صدرا شهر دانشگاهی ، افق های تازه در سفر رییس جمهوری به فارس

صدرا شهر دانشگاهی ، افق های تازه در سفر رییس جمهوری به فارس

صدرا شهرستان دانشگاهی ، افق های جدید و تو و تازه در سفر رییس جمهوری به فارس

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

شیراز – ایرنا – شانزدهمین سفر رییس جمهوری سفر به سرزمین فارس می باشد ، اقلیم تاریخ و همچنین تمدن ایرانی ، دیار فرهنگ و همچنین ادب ، هر کدام از نواحی آن اقلیم در سفر رییس جمهوری ثمره ای از سفر روحانی خواهد داشت و همچنین شهرستان صدرا می رود تا با کلید تدبیر و همچنین امید در آن سفر راه تحول و همچنین توسعه در افق جدید را آغاز کند و همچنین به شهرستان دانشگاهی استان فارس تغییر پیدا کردن می شود.

81587596 6416309 صدرا شهر دانشگاهی ، افق های تازه در سفر رییس جمهوری به فارس

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار ایرنا ، نگاهی به اهداف ابتدایی و اولیه ساخته یا ایجاد شهرستان صدرا آن موضوع را بیش از پیش مورد وثوق و همچنین اطمینان قرار می دهد که بعدی شهرستان صدرا در ساخته یا ایجاد تحول علمی و همچنین فرهنگی در آن شهرستان می باشد و همچنین سفر رییس جمهوری فرصتی متعالی جهت تغییر پیدا کردن شهرستان صدرا به یک شهرستان دانشگاهی را فراهم کرده می باشد

مهدی خانی مدیر عامل شرکت عمران شهرستان صدرا در آن باره گفت : بر اساس اهداف ابتدایی و اولیه ای که جهت ساخته یا ایجاد شهرستان صدرا ترسیم شده و همچنین بر اساس سیاستهای کلی نظام و همچنین وزارت مسکن و همچنین شهرسازی مبنی بر رفع معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین معضلات کلان شهرها و روستاها به لحاظ مسائل مرتبط به آلودگی های محیط زیست ، عدم کارایی محیط زیست ، عدم کارایی تاسیسات زیربنایی ، آلودگی های صوتی ناشی از ترافیک ، کمبود فضاهای خدماتی ، آموزشی و همچنین اشباع محلات مسکونی مرکز شهری ، افزایش جمعیت، بالارفتن هزینه های زندگی در کلان شهرها و روستاها و همچنین به تبع آن هم افزایش فقر و همچنین گسترش جرایم فرهنگی و اجتماعی و همچنین عدم رعایت حقوق شهروندی ساخته یا ایجاد شهرستان صدرا تصویب و همچنین تبیین شده می باشد .

او همچنین گفت : بر آن اساس مستلزم و نیاز به مکان هایی در نزدیکی کلان شهرها و روستاها به منظور تمرکز زدایی جهت ساخته یا ایجاد تعادل در ارایه سرویس ها و خدمات شهری و همچنین همچنین هدایت سرریز جمعیت به آن مکان ها و همچنین کنترل وتثبیت جمعیت کلان شهرها و روستاها و همچنین جلوگیری از حاشیه نشینی شدیدا احساس شده می باشد .

مدیر عامل شرکت عمران شهرستان صدرا افزود: با توجه به آن اهداف و همچنین موقعیت خاص کلان شهرستان شیراز از نظر مرغوبیت اراضی در غرب و همچنین شمال غرب شیراز وجود ارتفاعات و همچنین اراضی با شیب تند در شرق و همچنین شمال شرق شیراز و همچنین بالا بودن سطح آب های زیرزمینی در جنوب شرق شیراز و همچنین مسایل هیدرولوژی که از محدودیت های منطقه شهری شیراز می باشد ، صدرا بهترین موقعیت جهت تغییر پیدا کردن شدن به شهرستان دانشگاهی در شمال غرب شیراز دارد .

شهرستان جدید صدرا در ۱۵ کیلومتری شمال غرب شیراز و همچنین در مکانی مابین کلان شهرستان شیراز و همچنین شهرهای مرودشت و همچنین زرقان با ظرفیت ۳۰۰هزار فرد یا شخص در آستانه نخست و همچنین ۵۰۰هزار فرد یا شخص در آستانه دوم با علمکرد غالب فرهنگی ، علمی ، تحقیقاتی مکان یابی گردید که در سال شمسی ۶۹ مورد تصویب شورایعالی شهرسازی و همچنین معماری ایران قرار گرفت.

مهندس خانی تاکید کرد : شهرصدرا ، شهرسالم و همچنین شهرستان آرمانی افرادی می باشد که با اسکانی مناسب و همچنین شایسته انسان امروز به فعالیت پرداخته و همچنین خلاقیت خود و همچنین فرزندانشان را بارور خواهند کرد.

به گفته مهندس خانی در یک برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی حساب شده می قدرت با اولویت بخشیدن به اهداف علمی و همچنین دانشگاه در شهرستان صدرا شهری درخور زیست ، پویا و همچنین ماندگار ساخته یا ایجاد کرد .

او همچنین اظهار داشت : صدرا می تواند شهری باشد که بتواند با اصول نوین شهرسازی و همچنین با رعایت استانداردهای پذیرفته شده از سوی سازمانهای بین المللی همخوانی داشته باشد و همچنین محل تولید علم و همچنین فناوری های نوین و همچنین محل رجوع نخبگان و همچنین فرهیختگان باشد .

با بررسی کننده و پروهشگر شدن ایده شهرستان دانشگاهی صدرا در کنار دانشگاهها و همچنین دانشکده های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و همچنین حوزه سلامت می قدرت آن امید را داشت که ایده شهرستان دانشگاهی در صدرا در سفر رییس جمهوری یک گام به تحقق نزدیک تر می شود .

ساخت شهرستان سلامت در صدرا شامل امتیازات علمی آن شهرستان می باشد که شامل بیمارستان پیوند اعضا ابو علی سینا می باشد که جهت نخستین باردر خاور میانه بنیان نهاده شده می باشد .

مرکز پهناور و بزرگ پژوهشی درمانی بیمارستان پیوند اعضا ابوعلی سینا بامساحت ۲۶ هکتار، قسمت و بخش همودیالیز با زیر بنای شش هزار متر مربع با ۸۰ تخت در سه شیفت هر روز خدا و همچنین بیمارستان سوانح سوختگی باوسعت شش هکتار همگی امتیازات شهرستان صدرا می باشد که با مولفه شهرستان دانشگاهی همخوانی دارد .

همچنین بیمارستان اعصاب و همچنین روان باوسعت چهار هکتار ، بیمارستان قلب خاتم النبیا با وسعت سه هکتار و همچنین مرکز پشتیبانی اورژانس هوایی با وسعت چهار هکتار از دیگر امتیازات صدرا می باشد که آن هم را به شهرستان دانشگاهی نزدیک کرده می باشد .

رییس دانشگاه صنعتی شیراز نیز پیرامون استعدادهای صدرا جهت تغییر پیدا کردن شدن به شهرستان دانشگاهی به روزنامه نویس و خبرنگار ایرنا گفت : ما آمادگی داریم تا مجموعه دانشگاهی صنعتی شیراز را در اراضی آن دانشگاه به وسعت ۱۲۰ هکتار اراضی موجود ساخته یا ایجاد نماییم .

دکتر جلیل مقدسی در ادامه گفتن داشت : آن طرح اکنون در مرحله اجرا قرار دارد و همچنین به عنوان یکی از پیشنهادات سفر رییس جمهوری مطرح می باشد و همچنین امید می باشد با گره گشایی در آن سفر جزییات آن انتقال نیز تصویب شده و مصوب قانون گردد و همچنین ما بتوانیم دانشکده فناوری اطلاعات آن دانشگاه را به صدرا منتقل کنیم که اینک حدود ۲۶۰ دانشجو دارد .

دکتر مقدسی با گفتن آنکه دانشگاه صنعتی در صدرا در دو وبسایت و مرکز خبرهای جدید طراحی شده می باشد گفت : در وبسایت و مرکز خبرهای جدید نخست به وسعت ۳۶ هکتار کلاسها و همچنین آزمایشگاهها و همچنین پردیس های دانشگاه تشکیل می می شود و همچنین در وبسایت و مرکز خبرهای جدید دوم خوابگاهها ، غذا خوری ها ، مسجد و همچنین اماکن فرهنگی و همچنین رفاهی دانشجویان ساخته یا ایجاد می گردد که همگی در راستای ساخته یا ایجاد شهرستان دانشگاهی تدوین شده می باشد .

رییس دانشگاه صنعتی شیراز خاطر نشان کرد : انتقال دانشکده فناوری اطلاعات آن دانشگاه به صدرا به صورت پیشنهاد در سفر رییس جمهوری به استانداری فارس داده شده و همچنین با تامین ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار و همچنین فراهم شدن زیر ساخت های حمل و همچنین نقل آن مهم به سرانجام خواهد رسید .

دکتر مقدسی گفت : تاکید دانشگاه صنعتی شیراز بر تربیت دانشجویان در مقاطع ارشد و همچنین دکتری می باشد و همچنین در حال حاضر ما در ۱۸ رشته دکتری و همچنین ۳۷ رشته کارشناسی ارشد و همچنین سه رشته کارشناسی دانشجو می پذیریم .

او همچنین تاکید کرد ، تغییر پیدا کردن صدرا به شهرستان دانشگاهی و همچنین علمی می تواند باره توسعه دو چندان آن شهرستان را فراهم کند و همچنین قطعا تاثیرات و همچنین اثرات فرهنگی و همچنین رفاهی آن هم بر شهروندان و مردم شهر و همچنین ساکنین آن شهرستان نیز مترتب خواهد بود .

امید آنکه در سفر آتی رییس جمهوری به استان فارس بارقه های امید جهت رونق و همچنین توسعه شهرستان صدرا دمیده می شود شاخسار تلاش و همچنین مساعی مدیران و همچنین مسوولان به بار بنشیند و همچنین گام های اصلی و همچنین اساسی جهت تغییر پیدا کردن صدرا به شهرستان دانشگاهی برداشته می شود .

حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران و همچنین هیات همراه، روز چهارشنبه نهم اردیبهشت ۹۴ و همچنین در شانزدهیمن سفر استانی کاروان تدبیر و همچنین امید، وارد استان فارس خواهد شد .ک/۴

۶۱۱۳/ ۵۰۵۴

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%B5%D8%AF%D8%B1%D8%A7-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D9%82-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-9806
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : صدرا شهرستان دانشگاهی ، افق های جدید و تو و تازه در سفر رییس جمهوری به فارس

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک