سرخط خبرها
خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / ضرورت توسعه رشته‌های تخصصی "آب" در مقاطع تحصیلات تکمیلی

ضرورت توسعه رشته‌های تخصصی "آب" در مقاطع تحصیلات تکمیلی

ضرورت توسعه رشته‌های تخصصی "آب" در مقاطع تحصیلات تکمیلی

دست یار آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز با گفتن آن‌که متأسفانه اکنون یک متولی جهت آموزش در رشته علوم آب در وزارت علوم وجود ندارد، ابراز امیدواری کرد: وزارت‌ علوم تسهیلاتی در خصوص تصویب رشته‌های تخصصی آب ساخته یا ایجاد کند.

دکتر سیدمحمود کاشفی‌پور در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به آن‌که علم آب در سال شمسی‌های اخیر توسعه بسیاری پیدا کرده می باشد، اظهار کرد: مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد رشته‌های تخصصی آب در تحصیلات تکمیلی توسعه پیدا کند.

او همچنین افزود: در نشست تخصصی که در دانشگاه شهید چمران و همچنین با حضور مدیرکل برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی وزارت علوم و همچنین اساتید علوم آب از سراسر کشور برگزار شد به دنبال آن هم بودیم که مصوباتی در خصوص توسعه قسمت و بخش‌های تخصصی آب در دوره کارشناسی ارشد و همچنین دکتری را از وزارت علوم کسب کنیم.

دست یار آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح‌کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی رشته‌های تخصصی آب موجب تولید قوه انسانی متخصص با توجه به قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف خواهد بود؛ در نشست اخیر نمایندگانی از قسمت و بخش صنعت و همچنین وزارت نیرو حضور داشتند و همچنین نیازهای خود در آن خصوص گفتن کردند.

کاشفی‌پور تاکید کرد: اعلام مستلزم و نیاز صنعت موجب می‌می شود که قسمت و بخش آموزش جهت‌یابی مناسبی بگیرد و همچنین به همین دلیل توجه به آن هم خیلی زیاد حائز اهمیت می باشد.

او همچنین خاطرنشان کرد: آن موضوع اهمیتی ندارد که رشته‌های تخصصی آب در کدام دانشکده ارائه شوند، هدف آن می باشد که آن رشته‌ها در وزارت علوم تصویب شده و مصوب قانون شوند. در آن راستا امیدواریم وزارت علوم تسهیلاتی در خصوص تصویب رشته‌های تخصصی آب ساخته یا ایجاد کند.

انتهای پیام

https://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%A2%D8%A8-%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%B7%D8%B9-13171
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : ضرورت توسعه رشته‌های تخصصی "آب" در مقاطع تحصیلات تکمیلی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …

سوپروب close
خرید بک لینک