خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / طراحی طرح توسعه دانشگاه شریف تا بزرگراه شیخ فضل الله

طراحی طرح توسعه دانشگاه شریف تا بزرگراه شیخ فضل الله

طراحی طرح توسعه دانشگاه شریف تا بزرگراه شیخ فضل الله

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : مهر – جلسه هیات امنای دانشگاه صنعتی شریف، با حضور اعضا در اتاق شورای ریاست دانشگاه برگزار شد، در ابتدای جلسه، دکتر محمود فتوحی ریاست دانشگاه صنعتی شریف ضمن تبریک پنجاهمین سال شمسی تاسیس دانشگاه، برنامه جذاب و جالب و خوب‌های دانشگاه را جهت پنجاه سال شمسی بعدی ترسیم کرد.

او همچنین با اشاره به چشم انداز دانشگاه در حوزه‌های آموزش، پژوهش، فناوری و همچنین فرهنگ از لزوم برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین تامین زیرساخت‌های مورد مستلزم و نیاز جهت نیل به چشم انداز خبر داد و همچنین گفت: دستیابی به جایگاه برتر دانشگاه های جهان اسلام و همچنین منطقه، از اهداف اساسی دانشگاه می باشد.

ریاست دانشگاه صنعتی شریف افرود: جهت رسیدن به آن جایگاه بایستی و حتما امکانات کلاس‌ها، آزمایشگاه‌ها، فضای فیزیکی و همچنین مراکز فناوری اصلاح و همچنین تقویت می شود و همچنین جهت آن تقویت، توجه به منابع درآمدی دانشگاه ضروری می باشد.

او همچنین ضمن برشمردن راهکارهای رفع مستلزم و نیاز به مکان فیزیکی، از طراحی طرح توسعه دانشگاه تا بزرگراه شیخ فضل الله خبر داد و همچنین تحقق آن امر را منوط به تامین بودجه و همچنین حمایت های دستگاه های متنوع و گوناگون و مختلف دانست.

دکتر فتوحی چشم انداز دانشگاه را در محورهای زیر عنوان کرد:

 آموزش

آموزش و همچنین تربیت متخصصین و همچنین بزرگان و رهبران صنعتی و همچنین اقتصادی: برخوردار از ویژگی‌هایی نظیر با نشاط، عالم، مسئولیت پذیر، خلاق، نوآور، کارآفرین و همچنین با تعهد ملی و همچنین اسلامی،حفظ موقعیت دانشگاه در کشف و همچنین جذب استعدادهای برتر.

پژوهش

توسعه و همچنین بکار گیری علوم، دانش ها و همچنین فناوری های نوین، مشارکت فعال تر در حل مسائل و همچنین چالش های اساسی کشور (به عنوان مثال مسائل آب، انرژی، محیط زیست و همچنین سلامت)، ارتقای جایگاه علمی و همچنین افتخار آفرینی در سطح جهانی.

کارآفرینی و همچنین تولید ثروت

به کارگیری دانش و همچنین فناوری در تامین نیازهای جامعه،تربیت کارآفرینانی جوون برخوردار از تجربه و مهارت بالا های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت ساخته یا ایجاد کسب و همچنین کارهای دانش بنیان،تامین بخشی از منابع مورد مستلزم و نیاز دانشگاه از طریق سود حاصل از سهام شرکت های زایشی (Spin-off)، دانشگاهی پیشگام، الگو ساز و همچنین مرجع در سطح کشور.

http://pnuna.com/1394/04/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D9%81.html
برترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : طراحی طرح توسعه دانشگاه شریف تا بزرگراه شیخ فضل الله

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک