خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / طراحی ۴۸ سرفصل جدید در کارشناسی علوم سیاسی/اسامی ۴ رشته جدید ارشد

طراحی ۴۸ سرفصل جدید در کارشناسی علوم سیاسی/اسامی ۴ رشته جدید ارشد

طراحی ۴۸ سرفصل جدید در کارشناسی علوم سیاسی/اسامی ۴ رشته جدید ارشد

ریاست سابق کارگروه علوم سیاسی شورای تحول علوم انسانی گفت: از ۹۰ عنوان سرفصل برنامه جذاب و جالب و خوب کارشناسی علوم سیاسی، ۴۸ عنوان کاملاً جدید جهت اولین بار طراحی شد. 1615112 طراحی ۴۸ سرفصل جدید در کارشناسی علوم سیاسی/اسامی ۴ رشته جدید ارشد

به به گفته خبرگزاری مهر، دکتر منوچهر محمدی، ریاست سابق کارگروه علوم سیاسی شورای تحول علوم انسانی آخرین اوضاع بازنگری رشته علوم سیاسی را اعلام کرد.

او همچنین افزود: ما بر اساس توصیه وزارت علوم مبنی بر تجمیع رشته‌ها و همچنین گرایش‌ها در دوره لیسانس و همچنین شکل دادن به رشته‌ها به صورت لوزی، دوره کارشناسی را منحصر به تک رشته علوم سیاسی کردیم.

ریاست سابق کارگروه علوم سیاسی افزود: البته پیش از آن هم دوره کارشناسی در اکثر دانشگاه‌ها محدود به یک رشته بود. رشته ای با عنوان روابط بین الملل نیز پیشتر وجود داشت که آن هم رشته مدت ها قبل تعطیل شد. همچنین بعضی از مؤسسات وابسته به حوزه علمیه رشته هایی با عناوین فرعی در دوره لیسانس با عنوان علوم سیاسی ساخته یا ایجاد کرده بودند.

او همچنین ادامه داد: مقرر شد در دوره کارشناسی ارشد دو رشته اصولی و کاربردی «مطالعات سیاسی ایران» و همچنین «مطالعات سیاسی جهان» و همچنین دو رشته نظری «سیاست محض» و همچنین «مطالعات سیاست اسلامی» داشته باشیم.

وجود ۲۰ تا ۲۵ رشته در زیرمجموعه علوم سیاسی

محمدی افزود: در حال حاضر در دانشگاه‌ها و همچنین مراکز آموزش عالی ۲۰ تا ۲۵ رشته زیرمجموعه علوم سیاسی وجود دارد. با تصویب کارگروه مقرر شده می باشد که همه رشته های موجود ذیل چهار رشته ای که عنوان شد قرار گیرند و همچنین آن چهار رشته هر کدام بین پنج تا ۱۰ گرایش داشته باشند.

او همچنین یادآورشد: در دوره دکتری هم آن هم تقسیمات دوره کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده و همچنین قرار شد که از آن پس هم دانشگاه‌ها، هم مؤسسات حوزوی و همچنین هم هر مؤسسه غیرانتفاعی و همچنین خصوصی فعال در حوزه آموزش رشته علوم سیاسی در آن قالب تصویب شده و مصوب قانون عمل کند.

ریاست سابق کارگروه علوم سیاسی شورای تحول علوم افزود: برنامه جذاب و جالب و خوب دوره کارشناسی با ۹۰ عنوان سرفصل تدوین شد و همچنین در سال شمسی ۱۳۹۲ به تصویب شورای تحول و همچنین شورای برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی رسید و همچنین به دانشگاه ها و همچنین مراکز آموزش عالی ابلاغ شد. آن برنامه جذاب و جالب و خوب را قسمت و بخش عمده ای از دانشگاه ها از مهرماه قبل اجرایی کرده اند.

اتمام تدوین رشته کارشناسی ارشد سیاست محض

او همچنین خاطرنشان کرد: از مجموع برنامه جذاب و جالب و خوب های دوره کارشناسی ارشد نیز به تا حال تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب رشته «سیاست محض» به اتمام رسیده می باشد و همچنین به زودی به شورای تحول و همچنین ارتقای علوم انسانی ارائه خواهد شد. ما البته امیدوار بودیم که بتوانیم برنامه جذاب و جالب و خوب های دوره کارشناسی ارشد را از مهرماه سال شمسی جاری اجرایی کنیم ولی باید توجه داشت با توجه به زمانبر بودن تهیه آن برنامه جذاب و جالب و خوب ها، برنامه جذاب و جالب و خوب های تحولی دوره کارشناسی ارشد از سال شمسی ۹۵ قابل اجرا خواهد بود.

تدوین ۴۸ عنوان سرفصل جدید در مقطع کارشناسی علوم سیاسی

او همچنین در مورد مقدار و اندازه و میزان تغییرات برنامه جذاب و جالب و خوب های طراحی شده و همچنین سرفصل ها جدید نسبت به برنامه جذاب و جالب و خوب ها و همچنین سرفصل های قبلی، افزود: بر اساس مبنای مورد نظر شورای تحول، یعنی اسلامی سازی، بومی سازی، روزآمدسازی و همچنین همچنین کارآمدسازی، در ۹۰ عنوان سرفصلی که در برنامه جذاب و جالب و خوب کارشناسی مطرح شده ۴۸ عنوان کاملاً جدید که قبلاً اصلاً وجود نداشت، طراحی شد .

محمدی افزود: «قرآن و همچنین سیاست»، «سیره سیاسی نبوی»، «اخلاق و همچنین سیاست» شامل آن عناوین خواهند بود. آن تحول به آن شکل بوده می باشد که جهت مثال در درس اندیشه سیاسی در غرب که قبلاً تنها و فقط به صورت توصیفی بود در سرفصل جدید همچنین و علاوه آن هم، نقد نظریات از دیدگاه اروپایی ها و همچنین هم از دیدگاه اسلامی، مطرح می می شود.

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%81%D8%B5%D9%84-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-10587
تازه ترین و جدیدترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : طراحی ۴۸ سرفصل جدید در کارشناسی علوم سیاسی/اسامی ۴ رشته جدید ارشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک